Skocz do zawartości

ksiezyc


aph

Rekomendowane odpowiedzi

Zaliczylem dzis dluzsza obserwacje ksiezyca i rzucila mi sie w oczy jedna rzecz. Na tle ksiezyca udalo mi sie zaobserwowac stosunkowo duzo ptakow. Przynajmniej czesc to ptaki, bo niektore zjawiska byly ciezkie do okreslenia. Co ciekawe podczas okolo 30 minut obserwacji we dwie osoby zaliczylismy na oko okolo 10 tranzytow. Niektore wyladaly jak ptaki, ale czesc byla niesamowicie mala - przy powiekszeniu 120x ledwo dalo sie zauwazyc, ze jest to cos niepunktowego. Ksiezyc znajdowal sie w tym czasie na wysokosci ok. 30 stopni. Byly to wiec ptaki na bardzo duzej wysokosci, czy raczej cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj rano oglądałem tranzyt różnorodnych odmian gołębi na tle Księzyca. Niestety były zbyt blisko żeby dało się wysotrzyć i ptaki i Łysego naraz, ale ciekawa kompozycja.

 

Fotka przez lornetkę z ręki robiona Medion'em (he,he przynajmniej do tego się trochę nadaje :-)

 

Lysy_i_ptaki.jpg

 

W momencie wystepowania tranzytu. W lornecie ukazał się dziwny obiekt, nie przypominający samolotu. Pomimo że nie było wiatru, nie było słyszalnych żadnych dźwięków silnika, nie było dymu, a obiekt "UFO" był dość blisko, bo dość duży. Leciał dość powoli. Nie było widać skrzydeł. Bardziej to przypominało jakiś sterowiec. Tego typu obiekt widzę drugi raz. Poprzedni wyglądał podobnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widze samolot :szczerbaty:

Widać jedno skrzydło, drugie jest zasłonięte, za to dobrze widać statecznik poziomy który wyróżnia się dzięki czerwonemu kolorowi, pewnie jest to reklama firmy do kótrej należy...

Leciał "dosyć" nisko, nie widać smóg kondensacyjnych ...

Czasami zdaża się nie słyszeć samolotów, przecież u ciebie moze być spokojnie lae między tobą a samolotem może istnieć silny wiatr który "zagłuszy" dziwięki...

Ja tak to interpretuje, mam nadzieje że jeszcze nie posłałeś zdjęć do Nautilusa :lol:

 

Pozdrówko!

 

P.S. A może istnieje inne wytłumaczenie?

Samolot.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także dzisiaj obserwowałem księżyc i zdziwiło mnie to ze w przeciągu 1minuty na tle tarczy księżyca przeleciało mi około 15-20 jakiś czarnych obiektów, cześć z nich przypominała ptaki ale część nie. Nigdy wcześniej nie zaobserwowałem takiej dużej liczby. Sam się już zacząłem zastanawiac czy coś nie tak z moim wzrokiem :Boink::Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo. Ptaki i nietoperze.

 

Mgla poprawila seeing i w Syncie caly terminator to MASAKRA.

Mare Crisium po prostu przepiekne z detalami ponizej 2km.

 

Dowalilem LV7 + barlow x2 @343x.

Ale najlepsza zyleta byla z LV7 bez barlowa.

 

Detal w 8" wymiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ptaki powiadacie. Wczoraj miedzy 21.30 a 23.00 podczas testów na Łysolu przetranzytowało mi ok. 50-60 nietopków!!!!

 

Pozdrawiam.

 

 

Ja wczoraj obserwowałem przez 20 minut łysego bo chciałem wypróbować filterek polaryzacyjny i nic mi nie wpadło, ani nietoperz, ani gęś, ani bocian, ani kaczka. Co do ostatniego przykładu ptaszka przepraszam za złe skojarzenia, nie mam nic złego na myśli i nie chcę iść do pierdla :Boink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie wystepowania tranzytu. W lornecie ukazał się dziwny obiekt, nie przypominający samolotu. Pomimo że nie było wiatru, nie było słyszalnych żadnych dźwięków silnika, nie było dymu, a obiekt "UFO" był dość blisko, bo dość duży. Leciał dość powoli. Nie było widać skrzydeł. Bardziej to przypominało jakiś sterowiec. Tego typu obiekt widzę drugi raz. Poprzedni wyglądał podobnie.

 

 

A moze to byla ta bomba atomowa w Korei Pld :banan: ?

 

Tez widzialem cos ciemnego co przelecialo przez ksiezyc, ale nawet nie zastanawialem sie co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem tworzy osobnego tematu, więc pozwolę sobie dopisać tutaj: mam małe księżycowe pytanie na które na pewno wszyscy znacie odpowiedź: jakiego pochodzenia są te kratery z tymi rozchodzącymi się promieniście liniami?

Załaczam zdjęcie zrobione przeze mnie przedwczoraj, na którym widać o co chodzi. Nawiasem mówiąć to sam się zdziwiłem, że zupełnie nieźle wyszło, zważywszy, że robiłem je przytykając obiektyw idiot-aparatu cyfrowego do okularu w dobsonowej syncie :szczerbaty:

ksi__yc_by_me.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg tego, co w kilku ksiażeczkach wyczytałem, te smugi są wypryskami, wyrzuconymi w momencie uderzenia. Chodzi o wypryski lawy z wnętrza Księżyca, gdy duży obiekt potrafił przebić twardą powierzchnię. To nie są pęknięcia.

 

Może są nowsze hipotezy. Chętnie przeczytam jakby co :)

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.