Skocz do zawartości

Saturna czas zacząć.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedna fotka zarejestrowały się jakieś stuktury (artefakty czy resztki sztormu na saturniastym?) filmiki bez barlowa fatalny seeing. Saturn zmyka-szkoda. Jowisz w beznadziejnym położeniu w okularze widać 2 pasy i nic więcej przy power 250x. Czyżby czas na fotki ds... :D

lum3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he,i o czym tu jeszcze pisac.. :blink:

Pieknie,jestem w szoku.

 

Ja sie pakuje...kto chce C11..?

 

 

Tak a propo pozbywania się C-11, polecam stronkę... :blink:

 

http://www.damianpeach.com/index2.htm

 

Tutaj gość zmienił C-14 na C9,1/4.

Według mnie najlepsze amatorskie fotki na świecie.

Edytowane przez Lysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a propo pozbywania się C-11, polecam stronkę... :blink:

 

http://www.damianpeach.com/index2.htm

 

Tutaj gość zmienił C-14 na C9,1/4.

Według mnie najlepsze amatorskie fotki na świecie.

 

Po prostu niesamowite. :brawo: Wyrażnie widać szczególne upodobanie do Księżyca. Przez chwilę to nawet zastanawiałem się czy warto dziś wyciągać sprzęt na obserwacje czy spędzić wieczór na podziwianiu tych fotek. Jednak pójdę popatrzę, skonfrontuję to co widać przy pow. 300x z tym cudnym zdięciem krat. Teophilus http://www.damianpeach.com/images/lunar/th..._2005_09_22.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak wiec kończąc moj sezon na Saturna,chce jeszcze pokazać moja pierwszą fotkę, zrobioną z materiału nagranego w trybie raw,kamerką internetową TouCam ProII.

Avika nagralem dwa miesiace temu,ale do tej pory meczylem sie z zdebajerowaniem materiału,a wlasciwie z obrobką zdekodowanego avika w IRISIE,nie posiadłem wiedzy jak to zrobic,program nie chciał mi stackowac przygotowanego materialu avi.Za to dzis,bez najmniejszych problemow zdekodowalem nagranie avi w programie AVIRAW,ktory pozwala zapisac material wyjsciowy jako avi,tak ze nastepnie moglem dokonac dalszej obrobki w Registaxie.Poniewaz jestem wkurzony na IRISA,wiec dopisze,ze program tamten dekoduje wprawdzie nagrania raw,ale zapisac je mozna jedynie (dla zdjec kolorowych) jako przedziwne pliki PIC,ktorych z kolei nie obsluguje Registax,tak ze dla mnie i dla mojego komputera:) program IRIS,z dniem dzisiejszym przestal istniec..

 

Porownanie.PNG

 

 

Dla porownania wybralem chyba najlepsza,tegoroczna, moja fotke Saturna,zrobiona przy fabrycznych ustawieniach kamerki,a po prawej jej stronie, umieszczam dzisiejszy efekt nagrania RAW, sprzed dwoch miesięcy.

Na pierwszy rzut oka Saturn po lewej ostrzejszy,ale chce zaznaczyc,ze fotka po lewej robiona byla przy seeingu 6/10 a ta po prawej(ocenilem to dzisiaj w trakcie przegladu avika) 3/10.

Napewno tryb RAW kamery TouCam daje mniejszy szum,fotka wyszla mniej "ziarnista",to daje nadzieje na dobre obrazy planet z uzyciem tego trybu. Miłą konkluzją dla mnie jest fakt,ze jakość obu zdjeć jest przynajmniej porównywalna,za to zrobione one zostały w dramatycznie roznych warunkach seeingowych.

 

Do zobaczenia na Saturnie w następnym sezonie:)

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołożyłem nieco klatek i popracowałem nad obróbką i RGB.

Pojawiła się (bardzo mgliście) cassini div. i trochę wraźniej widać pasy.Teraz żałuję za wcześnie przymierzyłem się

do Saturna (1 w nocy) mogło być dużo lepiej 1-2 godz później.

satpoprawka30122009.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem sie wysypu fotek i są. Na moim balkonie Saturn pojawia się około 3 rano, ale zaplanowałem sesję o 4:30. Liczyłem na lepsze warunki, ale cóż poradzić. Zdecydowałem się robić aviki w ognisku gł. dla lepszego nasycenia koloru, który i tak jest słaby na Saturnie. SC10", DMK-21, sumaryczny obraz z siedmiu obrazków Bmp. po obróbce avików.

sat_31_12_08b.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.