Skocz do zawartości

Saturna czas zacząć.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ludzie...

A ja się tu dziwie, czemu nie widze nawet przerwy między pierścieniem a planetą, jest to chyba spowodowane tym że obserwuje przez podwójną szybę :lol:, nie chce mi się wychodzić :lol:.

 

Opłaca się wystawiać teleskop i marznąć?

 

Z drugiej strony chciałbym zobaczyć wyraźnego Saturna...

 

 

U Was też jest on malutki? :unsure:

Edytowane przez Coremeil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerka DMK, MAK230, 1/13, barlow 3-х, 30fps, 450 klatok nа R и G, 360 nа В-Kanal.

:Salut:

 

:notworthy: już dawno tu nie było takiego ładnego!

 

U Was też jest on malutki? :unsure:

 

nie no oczywiście jak ktoś mieszka na południu kraju to jest te kilkaset kilometrów bliżej do saturna niż na północy więc może się cieszyć trochę większym widokiem :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie mam planetarnego sprzętu bo seeing wczoraj miłem jeden z tych co trafiają się raz na rok :szczerbaty: ale nareszcie wyszło mi coś co można pokazać ^_^ Można obrobić lepiej ale musze złapać dystans do materiału :huh:

 

111_Saturn_23.III.08.jpg

 

Saturn - ToUcam PRO II PCVC840K; 1/25 sek. ( stack 400 klatek ); Newton 270/1500, projekcja okularowa Ortho Kasai 5mm

http://astrofotografia.republika.pl/111_Saturn_23.III.08.htm

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie...

A ja się tu dziwie, czemu nie widze nawet przerwy między pierścieniem a planetą, jest to chyba spowodowane tym że obserwuje przez podwójną szybę :lol:, nie chce mi się wychodzić :lol:.

 

Opłaca się wystawiać teleskop i marznąć?

 

Z drugiej strony chciałbym zobaczyć wyraźnego Saturna...

U Was też jest on malutki? :unsure:

 

Przez szybę to se możesz sąsiadkę oglądać, jak ładna (sąsiadka, nie szyba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że obrazki z DMK to nieco inna bajka niż z poczciwego Toucama :).

Mam pytanie jak radzicie sobie z kolorem, rozkładacie zdjątko z avi w DMK jakimś softem (avibtmp?)

czy koszystacie z filtrów podczas ekspozycji????

 

Kamerki niestety trudno dostępne, zarówno czasowo jak i ...kwotowo :rolleyes:

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście za fotki z filtrami RGB jeszcze sie nie brałem (mam jakies filtry wizualne) muszę dokupić zestaw specjalnie do CCD. Nie wiem czym to skladać, czy PS, czy w jakimś innym programie.

 

 

Leszku napisz trochę na temat samej kamerki, może znasz wymiar pixela????

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też sie pochwale materiałem z dzisiejszej nocy, zdjęcie Saturna z kompakta, projekcja okularowa (NLV 6 mm) z Synty 10'' na dobsie. Seening nawet całkiem, całkiem, ładnie widoczny Cassini, chodź fotka mówi coś innego.

 

Wiecej klatek i stakować.

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że tylko zmniejszyłeś nasycenie. Coś jeszcze robiłeś? Ja próbowałem ręcznie przesuwać kanały R i B. Ten obrazek poprzednio to bym właśnie efekt tej zabawy.

Teraz pozostaje czekać dziurę w chmurach i ponawiać próby, ale cudów z Maka102 to się nie spodziewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.