Skocz do zawartości

Śledzenie ISS


Krzysiek_G

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszę się razem z Wami. :Beer: Jeszcze jedna fotka jak to wygląda w całym kadrze. Było widac w wizjerze te detale, ale moja uwaga skupiała się na utrzymaniu stacji w polu widzenia. Przy nastepnym cyklu przelotów choć raz popatrzę sobie w okular na żywo.

IMG_6822a.JPG

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe a cieszy :Beer::notworthy:

 

Gratulacje Lemarc! Zrobiłem ją podobnie jak Ty Canonem, ale nie wyszła tak ładnie. Może dlatego, że ustawiłem czas na 1/800 sek. Już chciałem próbować kamerką, ale chyba pozostanę przy Canonie.

Jedna rzecz mnie tylko zastanawia. Prezentowane przeze mnie zdjęcia są robione przy ogniskowej 2400 (Synta 1200 + barlow x2) i są to wycinki klatek 100%, a u Ciebie przy ogniskowej 2500 jest ona dwukrotnie większa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie zdjęcie to cały kadr, tylko zmniejszony, natomiast wcześniejsze zbliżenia są wycięte i powiększone mniej więcej dwa razy dla wygładzenia pikselozy. Canon ma większą dynamikę niż webcam, również mniejsza światłosiła SC jest plusem, bo łagodzi kontrasty. Fotki w ognisku gł. newtonów bedą bardziej kontrastowe

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz na myśli, czy użycie barlova, czy stackowanie klatek. To pierwsze raczej nie wchodzi w grę. Do stackowania trzeba mieć więcej kolejnych dobrych zdjeć z krotkiego okresu czasu. Złożyłem na szybko stack z sześciu zdjęć i trochę wyostrzyłem. Niby trochę lepiej, ale jeszcze popracuję.

ISS140607x.JPG

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sądziłem, że kiedyś będę musiał zmniejszać fotografie ISS'a, żeby zmieściły się w tych maleńkich ramkach na stronie głównej forum

lemarcu, to chyba najlepsze polskie zdjęcia Stacji Kosmiczej, ten kolor, detal, po prostu rzuca na kolana :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sądziłem, że kiedyś będę musiał zmniejszać fotografie ISS'a, żeby zmieściły się w tych maleńkich ramkach na stronie głównej forum

lemarcu, to chyba najlepsze polskie zdjęcia Stacji Kosmiczej, ten kolor, detal, po prostu rzuca na kolana :notworthy:

Dzięki sumas za pochwały, myślę że inni też udoskonalą swoje metody i pokażą coś lepszego, byśmy mieli niezłą zabawę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m

Wczoraj też spróbowałem identycznej metody jak Leszek, niestety okazało się, że pomimo krótszej ogniskowej (około2m) większość zdjęć mam beznadziejnych :)

 

Panowie powiem krótko jesteście mistrzami świata w foceniu ISS :)

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się razem z Wami. :Beer: Jeszcze jedna fotka jak to wygląda w całym kadrze. Było widac w wizjerze te detale, ale moja uwaga skupiała się na utrzymaniu stacji w polu widzenia. Przy nastepnym cyklu przelotów choć raz popatrzę sobie w okular na żywo.

 

Leszku jeżeli chcesz sobie popatrzeć na ISS przez okular to najlepiej poproś drugą osobę o pomoc, jedna szukaczem śledzi stację druga patrzy w okular-efekt murowany, a warto. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi by jak najwięcej ludzi przekonało się że to nie takie trudne na jakie wygląda. Sam przez dłuższy czas wątpiłem czy warto się fatygować, ale z lustrzanką jest dużo łatwiej, najprosciej newtonem na dobsonie, byle osie gladko chodziły. Wczorajszego przelotu nie planowalem z uwagi na niski kąt, plątały się też jakieś chmurki. Kto pamięta ile tygodni mija do następnego okresu widoczności nad Polską?

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.