Skocz do zawartości

Śledzenie ISS


Krzysiek_G

Rekomendowane odpowiedzi

Marku, a to jakiś problem "zrobić" montażu z paralaktycznego azymutalny?

przecież to tylko 2 śrubki i ustawiasz oś Ra albo pionowo, albo poziomo i już masz azymutalny :rolleyes:

To prawda, ale miałem montaż ustawiony jak do zwykłych obserwacji :Boink:

A tak przy okazji...to kiedy jest planowane połączenie STS-117 z ISS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zawsze gain na zero bo on tylko szum wyciaga na stacji :rolleyes: ale do 1/3 jest znośny.

 

Kurcze, przydało by się więcej bitów w kamerce <_<

Ja kombinuje ostatnio jak się tylko da, mam nadzieję że to zaoowocuje czymś ciekawym :szczerbaty:

A fps jaki ustawiasz? Chyba przy każdym wyższym niż 5 jest jakaś kompresja ale z drugiej strony wieksza szansa że złapie się ją na kilku klatkach z rzędu i będzie można zestackować.

 

Lece bo wahadłowiec leci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą widziałem przelot Atlantisa nad Poznaniem /o 22:31/ "goniącego" stację ISS, która przemknęła 16 minut wcześniej. Całkiem niezłe wrażenie, jeśli się wie co się ogląda !

 

Wczoraj z tatą wyszedlem na polko aby zaobserwować przelot ISS i nie mógł uwierzyć że ogląda stację kosmiczną :D . Dopiero jak pokazałem mu dane z Orbitrona i HA to uwierzył w to ,,paranormalne'' zjawisko :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, był ciemniejszy niż miał być.

 

Ja niestety z mojego balkonu mam dość ograniczone pole manewru, do tego ten szybki przelot i... nie złapał się na ani jednej klatce :(

 

edit. Ale za chwile kolejna parada ISS :)

Edytowane przez Kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się to co napisaliście wcześniej. Właśnie wpadłem na chwilę poczytać forum :D .

STS był dużo ciemniejszy od Stacji ale przy drugim przelocie juz w "nocy" był chyba jaśniejszy ;). Szkoda, że kamerki nie miałem tym drugim razem uszykowanej a to za sprawą HA który dał ciała, bo STS przeleciał pod Arkturem :D i dopiero potem zniknął a tamci pokazali że już we Lwie zniknie, ale chociaż na zwykłej fotografii go mam :).

Potem wstawie wszystko ;). Ale nieźle zachrzania promik. Ledwo go na paralityku namierzałem, ale najgorzej też nie było ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygasł za szybko skubany i wyszly mi tylko dwa refleksy :szczerbaty: , mam za to ISS :rolleyes:

 

 

ISS3.jpg

 

Newton 270/1500, Barlow Soligor 2" 2x, ToUcam PRO II PCVC 840K, czas – 1/1000 s, gain 0,2, prowadzenie ręczne wspomagane napędami dobsona. Rozmiar oryginalny z kamerki.

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda ładna tylko seeing fatalny :szczerbaty: Ciekawe jak ja do pracy wstane o 6:20 :D

 

Newton 270/1500, Barlow Soligor 2" 2x, ToUcam PRO II PCVC 840K, czas – 1/1000 s, gain 0,3 prowadzenie ręczne wspomagane napędami dobsona.

ISS4.jpg

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.