Skocz do zawartości

szykują się nowe testy - okulary 5mm


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Palantir pokazał, że na południe od stolicy dzikiego kraju zbiera się armia nocy.

...

Kolejni wojownicy zapowiedzieli dołączenie do bitwy:

 

- Nagler zoom 3-6mm

- Kellner KIT 4mm (5mm)

 

Trwaja negocjacje na stepach, aby zwerbować magów nowej glidii:

 

- Meade 5000 5.5mm

- Meade UWA 4.7mm

 

Pozdrawiam.

Spadłem z krzesła! 3mam kciuki za Hansa! Taka armia do pokonania! :)

Wyniki bedą wielce ciekawe.

 

Pogodnych nocy!

Edytowane przez mpp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Hans, nie wiem czy przeoczyłem - zamierzasz robić test ostrościna brzegu pola okularu ??

 

Jeśli nie, a nie było by to aż takim problemem, to sprawdź na danym teleskopie jak się ma ostrość (punktowość) od środka pola aż do brzegu dla testowanych okularów.

 

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Hans, nie wiem czy przeoczyłem - zamierzasz robić test ostrościna brzegu pola okularu ??

 

Jeśli nie, a nie było by to aż takim problemem, to sprawdź na danym teleskopie jak się ma ostrość (punktowość) od środka pola aż do brzegu dla testowanych okularów.

 

:-)

 

(...)

 

12. (dwa testy)

wady własne (astygmatyzm itp). - Generalnie czy jak i w jakim stopniu obraz okularu jest zniekjształcony (bez szczeg. wgryzania się jak sie nazywa dokładnie która wada, bo i tak nikogo prawie to nie obchodzi) - na rozłegłej gromadzie otwartej (M44?) z uwzględnieniem wad własnych teleskopów.

(...)

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w ofercie polskich dystrybutorów, nikt z prywatnych się nie zdeklarował, a dla zachodnich dystrybutorów ja jestem nikt ... :Salut:

 

Jak dotrą wszystkie szkła, dam znac co ostatecznie trafiło. Bardzo się ciesze, ze udało mi sie dogadać z polskimi dystrybutorami optyki, juz niedługo dam znac co i jak, niech podopinam wszystko do końca. :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:szczerbaty:

 

1.JPG

 

Sporo osób pyta czy moze odwiedzić testy. Nie ma problemu. Prosze dzisiaj zgłosić się na PW, prześlę tel. kontaktowy i jak będzie niebo, a ja wyjdę na pole, to możemy się zmawiać. Proponuję tak. Nie będę dawał znać za kazdym razem gdy w środku tygodnia będzie dziura w chmurwach, a ja na te godzinke czy dwie wyskoczę ze szkłem na któryś test. Ale jezeli będą dobre prognozy na noc z piatku na sobote lub z soboty na niedzielę, czemu nie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ide szukac Plossla 10mm. i taniego barlowa. Czy NPZ10mm będzie tu dobry? Cholera chyba bedzie za dobry, troche u niego lepiej z obrazami niz KITowych plosslach... A barlowa gdzieś wycisnę... kto to ustatnio był u mnie z soligorem 1,25" 2x... Zrobi się... jak tylko te :Cenzura: chmury pójdą w :Cenzura: !

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. (sześć testów - kulka w refraktorze 102 i reflektorze 270mm i to samo ale na ciasnym układzie wielokrotnym i to samo na mikrych kraterach Łysego)

Rozdzielczość (kurde nie wiem jak to nazwać, nie teleskopu tylko wpływ okularu na rozdzielczość) - Na refraktorze i reflektorze - jakiś Ciasny układ wielokrotny i jakas gromada kulista (stopień i jakość rozdzielenia).

 

Gdyby dotyczyło to tylko gwiazd podwójnych, to mógłbyś nazwać "odwzorowanie układów podwójnych". Ponieważ są także kraterki i gromada kulista, to musisz pozostać przy rozdzielczości (ew. odwzorowanie ciasnych obiektów). Ale to szczegół.

 

Jeżeli chodzi o gwiazdy podwójne, to staraj się aby składniki miały podobną jasność. I ten układ musi być wysoko nad horyzontem (przyjąłeś sobie jakąś granicę do testów?) I tu może być problem z gromadami kulistymi, gdyż to raczej obiekty letniego nieba. Teraz stosunkowo szybko wschodzą tylko M3 i M53. A te dla nas najciekawsze widoczne są dopiero nad ranem (na odpowiedniej wysokości).

 

Czy nie za bardzo rozbudowałeś (na wstępie) ten swój test? Wygląda bardzo zachęcająco, ale czy podołasz? To mnóstwo roboty, a noce są u nas takie jakie są.

 

W każdym razie życzę samozaparcia i zrealizowania postawionych celów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby dotyczyło to tylko gwiazd podwójnych, to mógłbyś nazwać "odwzorowanie układów podwójnych". Ponieważ są także kraterki i gromada kulista, to musisz pozostać przy rozdzielczości (ew. odwzorowanie ciasnych obiektów). Ale to szczegół.

 

Jeżeli chodzi o gwiazdy podwójne, to staraj się aby składniki miały podobną jasność. I ten układ musi być wysoko nad horyzontem (przyjąłeś sobie jakąś granicę do testów?) I tu może być problem z gromadami kulistymi, gdyż to raczej obiekty letniego nieba. Teraz stosunkowo szybko wschodzą tylko M3 i M53. A te dla nas najciekawsze widoczne są dopiero nad ranem (na odpowiedniej wysokości).

 

Czy nie za bardzo rozbudowałeś (na wstępie) ten swój test? Wygląda bardzo zachęcająco, ale czy podołasz? To mnóstwo roboty, a noce są u nas takie jakie są.

 

W każdym razie życzę samozaparcia i zrealizowania postawionych celów :)

 

Jeszcze nie ustaliłem listy celów układów wielokrtotnych, cos postaram sie dobrac z sensem. A co do ilości zaplanowanych testów, to faktycznie jest tego sporo, ale mam nadzieje, że zrobie wszystko - kwestia pogody. Wyszedłem z załozenia , ze lepiej za wiele i kazdy sobie odfiltruje te wyniki które sa dla niego wazne, niz za mało.

 

Pozdrawia.

 

PS. Jadą kolejne szkła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barloplossl - mordercza hybryda bojowa z labolatoriów alchemików północy' była widziana na rubieżach dzikich pól

 

S6000149.JPG

 

Delegat rad robotniczych, towarzysz Kellner odbił kartę w hali testów czynu społecznego

 

S6000151.JPG

 

Commander z glidii Ortho przywołał demona adiutanta. Młodszy mag powietrza klasy pierwszej, domu Celestron dołączył do kręgu skupienia

 

S6000150.JPG

 

 

Wojownicy w komplecie... i jakby nieśmiało zaczęły sie rozstępować chmury zwątpienia?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hansie :notworthy:

musicie tego posłuchać, to jest sam rdzeń testów, pół godziny oceny zaledwie paru sztuk okularów, relacji nagranej na żywo, to jest absolutnie prawdziwe, niepowtarzalne, wprost unikalne,

a czytając potem taki test w postaci suchych faktów, wrażeń, zestawień czy wykazów, nie mam pojęcia czy zdołam poczuć ten klimat, tę magię... ale tę relację zapamiętam na długo

dzięki Hansie :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstaje chyba "nowa świecka tradycja"!!!! Usiadłem na ziemi, że nie spaść z krzesła! Swietne!

 

pozdrowienia i serdecznie dziękuję!

 

ps. lekki przester dźwięku.

Edytowane przez mpp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.