Skocz do zawartości

wydzielone z Kalendarz Astrofotgrafia Amatorska 2008


Rekomendowane odpowiedzi

sami zresztą zobaczcie

 

post-984-1197473073_thumb.jpg post-984-1197473088_thumb.jpg post-984-1197473100_thumb.jpg

 

Michał, ten kalendarz wygląda genialnie!

Pokazalem te zdjecia znajomym i paru sie nie spodobal ten krzyz.

W jakim celu zostal tam umieszczony?

Jezeli ktos chce zakupic religijny kalendarz to idzie do najblizszej ksiegarni, kiosku, na parafie, u nas tego dostatek.

Astro kalendarz? Skad ten krzyz? W naszym kraju wszedzie gdzie nie patrzysz mamy symbole religii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazalem te zdjecia znajomym i paru sie nie spodobal ten krzyz.

W jakim celu zostal tam umieszczony?

Jezeli ktos chce zakupic religijny kalendarz to idzie do najblizszej ksiegarni, kiosku, na parafie, u nas tego dostatek.

Astro kalendarz? Skad ten krzyz? W naszym kraju wszedzie gdzie nie patrzysz mamy symbole religii...

 

A czy ty widziałeś kiedyś słonko ?? ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazalem te zdjecia znajomym i paru sie nie spodobal ten krzyz.

W jakim celu zostal tam umieszczony?

Jezeli ktos chce zakupic religijny kalendarz to idzie do najblizszej ksiegarni, kiosku, na parafie, u nas tego dostatek.

Astro kalendarz? Skad ten krzyz? W naszym kraju wszedzie gdzie nie patrzysz mamy symbole religii...

Nieświęty Piotrze!

Krzyż został umieszczony na Giewoncie przed II Wojną Światową z powodów religijnych i dla atrakcji turystycznej.

Przedmiotem zdjęcia wykonanego przez Darka jest KSIĘŻYC z obiektem ziemskim na przednim planie, jest to jedno z najlepszych zdjęć KRAJOBRAZU KSIĘŻYCOWEGO ze sztafarzem, jakie widziałem.

Zdjęć Księżyca BEZ KRZYŻA NA GIEWONCIE są tysiące. Dobre zdjęcie Księżyca z Giewontem widziałem tylko to. To powinno wyjaśniać, dlaczego TO zdjęcie KSIĘZYCA się znalazło w kalendarzu.

 

Ciekawy jestem, czy widziałeś zdjęcie komety nisko nad zachodnim horyzontem, z sylwetkami drzew i ptakami na przednim planie. To zdjęcie obiegło spory kawał internetu i było drukowane w czasopismach astronomicznych, nie ornitologicznych!

Jeśli poszukasz, to znajdziesz to piękne zdjęćie KOMETY w tym forum.

 

Mam poradę (już Stańczyk udowodnił, że każdy Polak jest lekarzem):

NA UCZULENIE DOBRE JEST WAPNO, przy odczynie bardzo silnym, jak Twój - DOŻYLNIE!

 

I nie ruszaj się bez wapna na ulicę, za dużo egzemogenów masz wszędzie wokoło!

 

Pozdrawiam - Miłek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m
Pokazalem te zdjecia znajomym i paru sie nie spodobal ten krzyz.

W jakim celu zostal tam umieszczony?

 

tu jest opisane krótko i przystępnie kto umieścił, krzyż na Giewoncie.

http://www.turystyka.ezakopane.pl/na_giewoncie.html

 

Zdjęcie poza oczywistymi walorami estetycznymi, jest trudne do wykonania ze względów technicznych i wymagało od autora sporego zaangażowania.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest opisane krótko i przystępnie kto umieścił, krzyż na Giewoncie.

http://www.turystyka.ezakopane.pl/na_giewoncie.html

 

Zdjęcie poza oczywistymi walorami estetycznymi, jest trudne do wykonania ze względów technicznych i wymagało od autora sporego zaangażowania.

 

Pozdrawiam!

O tuż to! Darek publikując to zdjęcie tytułował je nie jako "Taranzyt Księżyca na tle krzyża", tylko na tle Giewontu, ktorego krzyz jest charakterystycznym elementem od przedwojennych czasów. Bez niego trudno by było uwierzyć że chodzi o Giewont. Poczytaj sobie odp. wątek z jakim poswieceniem Darek uganial sie po uliczkach Zakopanego żeby ustawić oba elementy w kadrze. Poza tym liczy sie oryginalność pomysłu, ktorego nikt przed nim nie opublikował jak się wydaje. Sam kiedyś miałem podobne zamiary bywając w Zakopanem, ale nigdy nie miałem przy sobie odpowiedniego obiektywu. Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazalem te zdjecia znajomym i paru sie nie spodobal ten krzyz.

W jakim celu zostal tam umieszczony?

Jezeli ktos chce zakupic religijny kalendarz to idzie do najblizszej ksiegarni, kiosku, na parafie, u nas tego dostatek.

Astro kalendarz? Skad ten krzyz? W naszym kraju wszedzie gdzie nie patrzysz mamy symbole religii...

 

 

Ja proponuje zapisac w konstytucji,rozdzial religii od astronomii..

 

Ah ci znajomi,nie przejęli sie tym krzyzem na tyle,zeby zabrac tu glos,Ty za to tak.

Nie bron opinii znajomych,bron swoich przekonan:)

Na tym zdjeciu Ksiezyca,naj mniej podoba mi sie Ksiezyc,ale z Giewontem i krzyzem to jest poprostu cudo!

 

Pozdrawiam wszystkich znajomych:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazalem te zdjecia znajomym i paru sie nie spodobal ten krzyz.

W jakim celu zostal tam umieszczony?

 

No nikt ich nie zmusza do patrzenia na niego. Pytanie o cel umieszczenia to chyba przeginanie trochę i szukanie spiskowej teorii na siłe. Koledzy już podali dużo informacji abyś w pełni zrozumiał co i jak z kalendarzem i tym zdjęciem tranzytu na tle Giewontu.

 

A jak w następnym kalendarzu ktoś zamieści zdjęcie tzw Krzyża Południa to też będzie ich razić ?

 

Ze swojej strony proponuję: jedź do Zakopanego weź tych znajomych i powiedzcie to lokalnym góralom, że wam się ten krzyż nie podoba. Sądzę że w "konstruktywnych" słowach wyjaśnią wam historie i znaczenie tego krzyża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam.. zawsze znajdzie się jakaś maruda. :P Nie ma się co przejmować. Nie pasuje - nie brać :P

 

Moim zdaniem kalendarz jest R-E-W-E-L-A-C-Y-J-N-Y!

 

PS

Dobrze że zapisałem się na sztukę :) i czekam z niecierpliwością...

Edytowane przez adam_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazalem te zdjecia znajomym i paru sie nie spodobal ten krzyz.

W jakim celu zostal tam umieszczony?

Jezeli ktos chce zakupic religijny kalendarz to idzie do najblizszej ksiegarni, kiosku, na parafie, u nas tego dostatek.

Astro kalendarz? Skad ten krzyz? W naszym kraju wszedzie gdzie nie patrzysz mamy symbole religii...

 

Dobrze, że przynajmniej Księżyc na tym zdjęciu nie jest w mniejszej fazie, bo umieszczenie krzyża i sierpa na jednej fotce mogłoby pachnieć prowokacją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że przynajmniej Księżyc na tym zdjęciu nie jest w mniejszej fazie, bo umieszczenie krzyża i sierpa na jednej fotce mogłoby pachnieć prowokacją ;)

 

Darek!!!! Ja chce taką fote!!! Pliiiiiis :szczerbaty: Bede nim prowokował gdzie sie da i kogo sie da!

 

Pliiiis, pliiiis, plis plis.

 

;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazalem te zdjecia znajomym i paru sie nie spodobal ten krzyz.

W jakim celu zostal tam umieszczony?

Jezeli ktos chce zakupic religijny kalendarz to idzie do najblizszej ksiegarni, kiosku, na parafie, u nas tego dostatek.

Astro kalendarz? Skad ten krzyz? W naszym kraju wszedzie gdzie nie patrzysz mamy symbole religii...

 

:buahaha::ha::lol:

 

Dawno tak nie uśmiałem się z tak chorej interpretacji zdjęcia.

Idąc Twoim rozumowaniem jak kiedyś zobaczę Krzyż Południa (wyjaśniam: to nazwa własna gwiazdozbioru na południowym niebie)

i nie daj Boże ( i znów ta religia) zrobię zdjęcie a potem umieszczę na forum : będzie to symbol religijny?

 

A poza tym czy ten krzyż psuje cały wizerunek Tatr i Zakopanego? :Salut:

Przecież mogę sobie pójść do księgarni.

Nie muszę go oglądać od stu lat na jednej z naszych gór.

 

ps.

Może znajomi powinni powiesić kalendarz do góry nogami.Wtedy się spodoba?

 

ps2.

Gdyby tam stał sierp z młotkiem też bym zfotografował. :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazalem te zdjecia znajomym i paru sie nie spodobal ten krzyz.

W jakim celu zostal tam umieszczony?

Jezeli ktos chce zakupic religijny kalendarz to idzie do najblizszej ksiegarni, kiosku, na parafie, u nas tego dostatek.

Astro kalendarz? Skad ten krzyz? W naszym kraju wszedzie gdzie nie patrzysz mamy symbole religii...

Ludzie, ten cytat to jakiś dramat!

Sam nie wiem jak to skomentować.

Jestem załamany :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps2.

Gdyby tam stał sierp z młotkiem też bym zfotografował. :ha:

 

Jako autor zdjecia (tak mi sie wydaje z tresci postu) krytykujac kogos, powinienes byc pewny za co krytykujesz. Nie komentowalem zdjecia za walory artystyczne. Poczytaj post i zrozum pytanie.

 

EDIT

Mam przygotowana odpowiedz na zarzuty.

Jezeli chcecie podyskutowac, moge umiescic odpowiedz. Ale prosze, najpierw zrozumcie o co pytalem, a potem piszcie.

Edytowane przez piotr_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako autor zdjecia (tak mi sie wydaje z tresci postu) krytykujac kogos, powinienes byc pewny za co krytykujesz. Nie komentowalem zdejcia za walory artystyczne. Poczytaj post i zrozum pytanie.

 

EDIT

Mam przygotowana odpowiedz na zarzuty.

Jezeli chcecie podyskutowac, moge umiescic odpowiedz. Ale prosze, najpierw zrozumcie o co pytalem, a potem piszcie.

Kolego, jak chcesz żebyśmy Cie zrozumieli to pisz jasno.

Cytowany post przez Darka i mnie był niejasny i o dziwo zrozumieliśmy go tak samo.

więc?.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może między nami jest zbyt duża różnica wieku a co za tym idzie poglądów?

Nie wiem jak można tak dziwnie interpretować krzyż na Giewoncie.

A powiedz mi, ile innych sztucznych obiektow ktore zostaly sfotografowane, znajduje sie w tym kalendarzu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazalem te zdjecia znajomym i paru sie nie spodobal ten krzyz.

W jakim celu zostal tam umieszczony?

Jezeli ktos chce zakupic religijny kalendarz to idzie do najblizszej ksiegarni, kiosku, na parafie, u nas tego dostatek.

Astro kalendarz? Skad ten krzyz? W naszym kraju wszedzie gdzie nie patrzysz mamy symbole religii...

 

Ja nie jestem przesadnie religijny ale akurat ten krzyż jakoś mnie nie denerwuje. Bardziej denerwuje mnie krzyż w parlamencie nad drzwiami, który w świeckim państwie symbolizuje przewagę jedynie słusznej religii

nad innymi religiami. On tam wisi wbrew zasadom konstyucji oczywiście i nikt jakoś nie zdejmuje go od 17 lat chyba .... :rolleyes:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przygotowana odpowiedz na zarzuty.

Jezeli chcecie podyskutowac, moge umiescic odpowiedz. Ale prosze, najpierw zrozumcie o co pytalem, a potem piszcie.

 

Piotrze, wydaje mi się, że większość z nas (o ile nie wszyscy) zrozumiała pytanie w ten sam sposób.

 

A idąc dalej. Krzyż na tym zdjęciu jest "elementem dekoracyjnym", elementem krajobrazu. A dlaczego akurat on pojawił się na tym zdjęciu? Dlatego, że jest znany wszystkim Polakom (a przynajmniej większości) i stanowi jeden z symboli Tatr (a tam mieszka Darek).

 

Tak, jest pewnego rodzaju symbolem i to symbolem religijnym, ale jak widzisz nikt z nas, oprócz Ciebie, nie odbiera go tutaj jako symbolu religijnego, który ma coś wyrazić, a właśnie jako element dekoracji zdjęcia.

 

Wiesz, ja mam trochę zdjęć, ze wschodami i zachodami Słońca. I kilka specjalnie kadrowanych w ten sposób, aby znalazła się na nich wieża kościoła. Ale zawsze traktowałem taką wieżę jako element dekoracji zdjęcia, a nie symbol religijny.

 

Co więcej mam nawet zdjęcia z wyładowaniami atmosferycznymi powyżej kościoła. Ale tu także chodziło o kompozycję zdjęcia, a nie o coś innego. Ktoś przeczulony, kto by zobaczył te "gromy" wokół kościoła mógłby zinterpretować, że pokazuję walkę nieba z kościołem na ziemi ;)

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze, nie róbta z kolejnego wątku szczekaczko-pieniaczki religijno-infantylnej. Próby nawracania i ateizowania na forum bede osobiście pilnował, a nawracający czy to na wiare, czy na niewiare warnowani. Agresywniejsze akcje zakonczą się urlopami.

 

Dla jasności. Czepiał się będe agresywnej retoryki i braku poszanowania rożmówców. Z obu stron barykady.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.