Skocz do zawartości

M51 - pod ogonem misia


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

......Czy Twoim zdaniem tło nie jest ciut zajasne?? Co skłoniło do ustawienia poziomu "czerni" (może jest precyzyjniejsze określenie??) na takim właśnie poziomie?

Pozdrawiam

Właśnie usiadłem przy domowym monitorze CRT z kineskopem trinitrona. Obraz idealny :rolleyes:

To wszystko niestety zależy; wiem że przy LCD rożnych producentów rożnie to wygląda. Może powinienem wrzucać dwie wersje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj no nie wypaczaj "klasyków" ;)

w oryginale to brzmi:

 

"bardzo udana fotka

aby takich więcej"

:icon_lol: taaa, można jeszcze dodać dla nie świadomych - patrz opcja szukaj :)

Co do tła, to na moim CRT, super wypas Philipsa ;) , bardzo dobre.

Swoją drogą przy każdej fotce tego typu "klasycznego" obiektu nasuwa się refleksja jak bardzo astro-foto pogoniło do przodu w ciągu zaledwie kilku lat... Pięknie :notworthy:

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m

bardzo sympatyczna fotka Marcinie!

 

żeby nie zakładać stada wątków dokleje się do Twojego ze swoim zdjęciem M51, które zrobiłem 24.II. Niestety nocka jeszcze bardzo krótka (Księżyc wschodziło o 21.40), więc na fotografowanie miałem mało czasu. ten stack składa się z 11klatek po 8' przy ISO400. Setup standartowo SW200/1000 (czyli większy brat Marcinowego SW150/750). Mod. 300D, EM200.

Seeing tego wieczota był jednym z najgorszych jaki ostatnio widzielismy, za to nocka była niemal letnia - temperatura około 8st.

Poniższe zdjęcie to zmniejszony o połowe niemal pełen kadr (obcięte około 10%).

 

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry efekt końcowy.

 

Mając już pojęcie w obróbce tego obiektu B) musze pwowiedzieć że fajnie wyciągnąłeś ten rudy kolor i wyostrzenie Ci nieźle poszło.

 

To jest element który obecnie szwankuje u mnie na galaktykach ( a może to kolimacja i mniejsza rozdzielczość) ale może bez PS nie będę w stanie nic z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m

Zasadniczo PSa do zdjęć astro używam coraz mniej (najczęściej do dodania ramki i napisu). Większość obróbki jest robiona w IP oraz PixInsight. Ostrzeie było, ale też bez przesady. Fotka pewnie wyszła by fajniej gdyby nie wspomniany seeing no i mała ilość ekspozycji. Dokładam crop, właśnie Marcin, ten Twój crop jakiś taki za mały mi się wydaje ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój crop to nie ma 1:1 tylko chyba 75% - większa rozdzielczość traciła na walorach artystycznych ;)

 

heh, to może pisz to na drugi raz ;)

 

crop to 1:1 pixel w pixel

a jak tak robisz to pisz, ze crop + res

a my tu w głowę zachodzimy, jakim cudem przy Twojej ogniskowej masz takie samo pole jak z metra,

i już węszymy co się nie zgadza, a do głowy przychodzą różne dziwne myśli :rolleyes:

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.