Skocz do zawartości

Przyroda w fotografii


Tomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.04.2023 o 19:46, as1 napisał(a):

Nie wiem czy ja i aparat to chwilowy romans , czy będzie z tego coś więcej ?

 

bociany.thumb.jpg.ceb758f5fa787eb2f1dc8ef3a1458722.jpg

 

 

 

      @as1 robisz fotki, stosując ciekawą kompozycję z pełną świadomością głębi ostrości! :thmbup: Więc jeśli to nie jest tylko przekomarzanie się dla uciechy z nami ;), to myślę, że warto powalczyć o "coś więcej". :) Czekamy na kolejne fotki ze świata przyrody, również makro, ewentualnie mikro.

 

 

Pozdrawiam,

Jurek.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, fizyk5 napisał(a):

112x.jpg.d042a19fc6dc78333863e6ad1cc5e370.jpg

 

     @fizyk5, dzięki za te słoneczne akcenty! :original: Jak mi tego Słońca brakuuuuuje i błękitnego nieba, a wieczorami, chociażby przez tydzień z rzędu przejrzyście czyściutkiego granatu, powoli przechodzącego w czerń nocnego  nieboskłonu, usianego mrowiem gwiazd!! Mam to jeszcze w pamięci i w powidokach pod powiekami, ale chwilami zaczynam mieć już przekonanie, że to był tylko piękny sen. :icon_rolleyes: Ech, te czasy chyba już nie wrócą. 🤔

 

Pozdrawiam,

Jurek.

Edytowane przez suchyy
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, suchyy napisał(a):

 

      @as1 robisz fotki, stosując ciekawą kompozycję z pełną świadomością głębi ostrości! :thmbup: Więc jeśli to nie jest tylko przekomarzanie się dla uciechy z nami ;), to myślę, że warto powalczyć o "coś więcej". :) Czekamy na kolejne fotki ze świata przyrody, również makro, ewentualnie mikro.

 

 

Pozdrawiam,

Jurek.

 

Przejeżdżam obok tej kościelnej wieży, która popadła w ruinę codziennie. Aparat mam od miesiąca ( Canon 600 d z olx :-) ) . Kiedy zobaczyłem parę bocianów w gnieździe to wiedziałem że muszę jakoś to połączyć . Nie znam technik fotografii ( chociaż wiem co to głębia ostrości ) , ale chciałem jakoś sensownie to zgrać. Na tej ruinie ( kościół w Twardościach ) jest jeszcze stare gniazdo ( może tej pary ) ciekaw czy uda mi się to połączyć . @suchyy dzięki. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

     09-04-2023. W uzupełnieniu kolekcji rozwijających się pąków Kol. @fizyk5 wrzucam następne, ale takie, które już zaczynają chwalić się swoimi skarbami.

 

 

09-04-2023_jur1.thumb.jpg.c63f034d56a9f5cf9e8ed98a0ae530e8.jpg

 

09-04-2023_jur2.thumb.jpg.44d5f20676e43cbb25a7779991356aaa.jpg

 

09-04-2023_jur3.thumb.jpg.15e8faa70412e5cfc320bd894e5ce331.jpg

 

 

 

... a na koniec słoneczne akcenty (bez Słońca :() ode mnie w rewanżu. :)

 

09-04-2023_jur4.thumb.jpg.e59cc63cb874cf2ca78c47c42f279ea3.jpg

 

 

 

Pozdrawiam,

Jurek.

 

PS Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych.

Edytowane przez suchyy
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Frosch napisał(a):

Gdzie "upolowałeś" aleksandrettę?

PS Piękne kaczki. Ta pierwsza to samica czernicy?

 

 

Cytat (źródło)

 

Cytat

Skąd papugi wzięły się w Londynie?

...
Co zaskakujące, w Anglii pierwsze żyjące dziko papużki zaobserwowano już w 1855 roku w Norfolk.
Jako że długo nie była znana przyczyna ich ekspansji na Londyn i jego jego okolice, to powstało na ten temat kilka teorii.
Jedna z nich mówi, że tak liczna populacja jest wynikiem ucieczki papużek podczas przyjęcia świętującego zakończenie prac na planie filmowym w oddziale Ealing Studios, gdzie kręcona była “Afrykańska królowa” w 1951 roku.
Krąży też historia, że Jimmy Hendrix wypuścił na wolność parkę o imionach Adam i Ewa w latach 1960', ale informacja o tym po raz pierwszy pojawiła się dopiero w 2005 roku, zatem należy uznać ją za plotkę.
Faktem jest, że kilka papużek uciekło z jednego ze sklepów zoologicznych w 1970 roku.
Wiele papug uwolniło się ze zniszczonej ptaszarni podczas Wielkiej Burzy w 1987 roku.
Do powyższych czterech najbardziej rozpowszechnionych domysłów ekspansji papug na Londyn można dodać panikę, w wyniku której nastąpiły celowe uwolnienia papug w latach 1929-1931 i w 1952. Powodem była ornitoza, nazywana też papuzią gorączką, papuzią grypą i papuzicą. Jest to zakaźna choroba śmiertelna dla różnych ptaków, a także dla ludzi.
...

 

     ... ale może @Marvaz coś więcej napisze na ten temat. Wcześniej wrzucał foty z Richmond Park (jelonki, jelenie) i Bishops Park (kaczki).

 

 

Pozdrawiam,

Jurek.

Edytowane przez suchyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Behlur_Olderys napisał(a):

 

Lewo dół - co to jest? Jakby drozd, ale....?
...

    

     Bartek, wygląda mi toto na kwiczoła (pewnie baryłkowata samica przed składaniem jaj). Drozdy są mniejsze i mają inną kolorystykę.

 

[edit] Tak, faktycznie to jest samica kosa. @Vader niżej mnie poprawił!

 

 

Pozdrawiam,

Jurek.

Edytowane przez suchyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, suchyy napisał(a):

    

     Bartek, wygląda mi toto na kwiczoła (pewnie baryłkowata samica przed składaniem jaj). Drozdy są mniejsze i mają inną kolorystykę.

 

 

Pozdrawiam,

Jurek.

To zdecydowanie samica kosa :) Samice kwiczoła nie mają takiego ubrawienia, dużo brązu na brzuchu/piersi czy karku.

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Vader napisał(a):

To zdecydowanie samica kosa :) Samice kwiczoła nie mają takiego ubrawienia, dużo brązu na brzuchu/piersi czy karku.

 

ech, no tak, najbardziej oczywista odpowiedź mi nie przyszła do głowy ;)

 

to poniżej to też samica kosa, prawda? 

kosowa_1.JPG

 

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

     Noo, to ode mnie kwiczoł z 10-04-2023 dla Bartka, żeby mógł porównać ze swoimi kosami.

 

10-04-2023_kwiczol_1.thumb.jpg.c55eb3aac8d73b80235b711446291c38.jpg

 

     ... różnica jest wyraźna.

 

@Behlur_Olderys zięba cudna, jeszcze nie mam w mojej kolekcji!

 

 

Pozdrawiam,

Jurek.

Edytowane przez suchyy
  • Lubię 2
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.