Skocz do zawartości

Nowa wersja forum


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

:/ Posypała się u mnie czcionka. Brak polskich znaków i pojawiają się jakieś znaczki. Też tak macie?

U mnie jest tak samo.

 

P.S. To mój pierwszy post po aktualizacji silnika forum. Muszę przyznać, że jest bardzo dużo zmian. Trochę czasu minie zanim przyzwyczaję się do nowego layoutu. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A czemu w wątku istnieje ikona Napisz nowy temat ?? To chyba jakieś drobne niedopatrzenie, bo jak to będzie wyglądało gdy czytam , czytam a tu nagle wejście do nastepnego temetu :huh: Chyba że się mylę....

 

2. Po za tym, nie wiem, może to tylko u mnie, choć było by to dziwne, bo raczej nie przestawiam zbyt wiele w ustawieniach. W przeglądarka FF i O w tytule tematu lub wątku normalnie wyświetlają się ogonki, a inne podpisy na stronie to krzaczki, np Pomoc w załączaniu plikĂłw lub UĹźytkownik dziś napisał. Jest jakieś antidotum na to?

 

3. Czy istnieje możliwość wyłączenia w topicu pod profile przypisu Zainteresowanie?

 

Edytka: no tak, co do 2 pkt - panowie już to zasygnlizowali......

 

 

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wcześniej tez tak było. Służy do założenia nowego tematu w tym dziale, w którym czytasz aktualny temat.

2. Polskie znaki wrócą. Chwilowo trwają prace.

3. Niektórzy nie mają. Chyba wystarczy zostawić puste pole i się wyłączy

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, moje sugestie wygladaja tak:

-zmniejszyc rozstrzal miedzy linijkami (generalnie bardziej 'upakowac' zawartosc, bo teraz to jest nieustanne scrollowanie)

-zmniejszyc niektor czcionki (np w wyswietl nowa zawartosc)

-zmienic wyglad niektorych czcionek, tak zeby byly bardziej kontrastowe (np male czcionki w wyswietl nowa zawartosc)

-po kliknieciu 'wyswietl nowa zawartosc' wyswietlic temat mniej wiecej tak jak to wyglada, kiedy sie wejdzie do jakiegos subforum - z liczba stron (a moze i gwiazdek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-zmniejszyc rozstrzal miedzy linijkami (generalnie bardziej 'upakowac' zawartosc, bo teraz to jest nieustanne scrollowanie)

właśnie właśnie, parę rzeczy jest jak gdyby niepotrzebnie rozstrzelonych.

na przykład:

- "Napisano dziś, HH:MM" mogłoby być w tej samym pasku co autor i #

- (+) (-) numerek mogłoby być w tym samym pasku co raportuj/odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Nowy program czy wygląd, to dla mnie zawsze kłopot, szkoda, że tak tu się namieszało. Mało mam czasu, a tu jeszcze trzeba się uczyć obsługi od nowa...

Przyznam, że ja też jestem tradycjonalistą i jak się do czegoś przyzwyczaję, to trudno przejść na nową wersję...nie mówię, że nowa wersja jest gorsza, ale że trzeba się do niej przyzwyczaić :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nowym forum występuje pewna dziwność...

 

wchodząc na stronę "główną" www.astro-forum.org jesteśmy niby przekierowywani na dział Forum (aktywna jest zielona zakładka "Forum"), ale to nie jest dokładnie to samo co prawdziwe wejście do zakładki Forum, na przykład nie ma wtedy shoutboxa.

na tę samą "złą" wersję forum kieruje nas też niby-zakładka-która-nie-jest-zakładką "Astro-forum.org" (ta po lewej od "Forum"), która zresztą powinna być wyrzucona bo nie pełni żadnej funkcji (przecież nazwa forum i tak jest na górze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jednak opcja "najnowsze posty" (stara) jest lepsza od opcji "najnowsze tematy", które wyświetlają się na głównej stronie forum po prawej stronie. W wielu tematach posty bedą się gromadzić nieczytane i trzeba przeglądać z osobna każdy temat czy nie ma nowych postów. Moim zdaniem lepiej jest kiedy wyświetlają się najnowsze posty napisane w poszczególnych tematach. Jeżeli coś mnie przyćmiło i nie mam racji to sorry.

 

EDIT: Przepraszam ale jeszcze się nie połapałem we wszystkim, zapomniałem, że przecież najnowsze posty wyświetlają się obok poszczególnych działów ;)

Edytowane przez wolforzech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafalstef

W nowej wersji forum brakuje jednej rzeczy. Mianowicie chodzi o brak jakiejkolwiek promocji Celestii - Encyklopedii Astronomii Amatorskiej, ściśle powiązanej z Astro-Forum.org. Za pewne wszystko przyjdzie z czasem, lecz już teraz są takie moje spostrzeżenia. Celestia stanowi bardzo ważną część Astro-Forum. Moją skromną propozycją jest umieszczenie zakładki "Celestia" tuż za zakładką "Links", po kliknięciu byli bym przenoszeni do Celestii. Pozwoliło by to uniknąć zaśmiecania przejrzystego interfejsu forum bannerami, chociaż na takie jest dość dużo miejsca.

 

Pozdrawiam

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważna sprawa i prośba. Zmieńcie w wolnej chwili avatary na mniejsze. W tej chwili jest już ograniczenie na 100x100 pikseli. Wyrzucimy też parę rzeczy z lewego profilu, ale to nie takie proste.

chyba pewniejszym sposobem jest użycie jakiegoś automatu... większość ludzi nawet nie zauważy tej prośby (nie mówiąc już o tych którzy przestali odwiedzac forum a ich awatary i posty pozostały)

 

Moją skromną propozycją jest umieszczenie zakładki "Celestia" tuż za zakładką "Links"

popieram :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowej wersji forum brakuje jednej rzeczy. Mianowicie chodzi o brak jakiejkolwiek promocji Celestii - Encyklopedii Astronomii Amatorskiej, ściśle powiązanej z Astro-Forum.org. Za pewne wszystko przyjdzie z czasem, lecz już teraz są takie moje spostrzeżenia. Celestia stanowi bardzo ważną część Astro-Forum. Moją skromną propozycją jest umieszczenie zakładki "Celestia" tuż za zakładką "Links", po kliknięciu byli bym przenoszeni do Celestii. Pozwoliło by to uniknąć zaśmiecania przejrzystego interfejsu forum bannerami, chociaż na takie jest dość dużo miejsca.

Kombinuję, jak by ją tu bardziej zintegrować (np. wyświetlanie zapotrzebowania na dane hasła, czy ostatnio dodane, popularne, etc). Na pewno nie została pominięta, tylko muszę się ogarnąć do końca z tym, co teraz się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyyy, eeeee. Dziś trochę porządków odbyło się w dziale "Sprzedam". Pozamykane zostały wątki nieaktualne... Ale. Patrzę teraz a tych wątków nie ma :huh:

Nie mówcie, że ktoś przez pomyłkę je pousuwał :szczerbaty:

pozdrawiam

 

EDYTA:

Okej, okej! Moja wina... Nie zauważyłem działu "Archiwum".

Za szybko się to wszystko dzieje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Już zostawiłem tam linka :)

 

A jeszcze mi przyszło na myśl takie coś: Dobrze by było, gdyby jakiekolwiek linki prowadzące na zewnątrz (te wklejone w postach) otwierały się w nowej karcie, czy też nowym oknie. Na zasadzie [target=_blank]. Tak, jak było wcześniej.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kochani a co to znów za okienko z reputacją się pojawiło na głównej, o co chodzi?

 

To jest coś w rodzaju nowej karmy. Wyświetla Ci, za co dostałeś punkt i o której godzinie.

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... dlaczego po kliknieciu na 'wyswietl nowa zawartosc' nie wyswietla calej nowej zawartosci, tylko jakas jej czesc?

Wyświetla wszystkie te, które pojawiły się od Twojej ostatniej wizyty, których jeszcze nie przeczytałeś. Jeżeli chcesz zobaczyć total - co dzisiaj się pojawiło, to "przegląd dnia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem 2 drobiazgi:

 

- pierwszy w panelu konfiguracyjnym Sprzęt astronomiczny. Pole jest nieaktywne i nie ma miejsca na dodanie opisu.

 

af_problem_sprzet.jpg

 

- a drugi to problem z czcionką w polu Dodatkowe opcje wiadomości

 

af_problem_opcje_wiadom.jpg

 

Poza tym wszystko pięknie :)

 

--

EDIT:

 

- z czcionką mały bug jest jeszcze tu:

 

af_problem_czcionka.jpg

Edytowane przez Michał Sz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.