Skocz do zawartości

Space-Art


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

A ten obraz chciałbym zadedykować wszystkim naszym planetołapom. Walczą z seeingiem. Czekają na opozycje. Wyglądają na właściwą fazę. Bardzo Wam dziękuję...

zjodziejplanet_800.jpg

 

ps. Sam już nie wiem, czy wam się podobają moje zabawy czy ich nie lubicie, więc proszę o ocenę i uwagi.

Edytowane przez mpp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też lubię, jakie to fajne, że ktoś wprowadza nutkę artyzmu do astronomii...planety? nigdy za nimi nie przepadałem...chyba dlatego że znajdują się "blisko", jest ich mało, są tylko kulami, choć oczywiście są piękne (wszyscy o tym wiemy). Dziś np zapoluję na Saturna (ma być ładna pogoda)...

Dużo ciekawsze są dsy, uwielbiam je oglądać, wtedy dopiero czuję przestrzeń, uświadamiam sobie ogrom wszechświata, choć to tylko "zwykłe plamki" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten obraz chciałbym zadedykować wszystkim naszym planetołapom. Walczą z seeingiem. Czekają na opozycje. Wyglądają na właściwą fazę. Bardzo Wam dziękuję...

zjodziejplanet_800.jpg

 

ps. Sam już nie wiem, czy wam się podobają moje zabawy czy ich nie lubicie, więc proszę o ocenę i uwagi.

 

Ładna grafika, bardzo ładna ale sie musze jednej rzeczy czepnąc, mianowicie gwiazdy wyglądają jak grysik rozsypany na zdjęciu, wszystkie dokładnie tej samej jasności. Nie chcę Ci sugerowac ale popraw/zmien/zróznicuj jasności gwiazdek a zobaczysz jak sie graficzka uplastyczni.

 

Pozdr. Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiorina01, masz rację. Muszę zmienić sposób tworzenia tła. Dziekuję za uwagę! Proszę pokornie o następne...

 

 

Karmić zabroniłem, ale uwagi lub pochwały pisać można. :szczerbaty:

Edytowane przez mpp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MPP!

 

Ty naprawde na poważnie powinieneś zająć się grafikami. Twoje pomysły są takie jak chwytliwa linia melodyczna. Wracają w myślach potem, więc Sztuką to JEST! :rolleyes: .

 

A co do warsztatu, to spróbuj w Fotoszkopie... sam Ci podsunie rozwiązania techniczne - oby tylko nie przesadzić z formą bo treść Twoich prac jest niebanalna.

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
A oto rezultat zbyt dużej ilości wolnego czasu oraz zabawy z programem GIMP...

 

blue_planet.jpg

 

Niedługo postaram się stworzyć coś lepszego :P

 

Powiem Ci, że nawet ciekawie wyszło.

atmosfera jakaś taka zaszumiona ;p

ale takie widoczki lubię :) szczególnie że też czasem lubię posiedzieć w PSie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brawo devart...brawo... :Beer: sie mi podoba... :Salut: aha...mpp, wimmer, dlaczego przestaliście się spełniac...? :Beer:

 

Ostatnio miewam mniej wolnego czasu i to, co mi zostaje skupiam na innym ważnym projekcie :) Ale jestem już u końca i jak znów przyjdzie piękny czas, że będę się odrobinę nudził, to wrócę do space-artów. Mam też pomysła, żeby kupić tablet :)

Będą kolejne, będą...

pozdrawiam

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też pomysła, żeby kupić tablet :)

Będą kolejne, będą...

pozdrawiam

 

Dobry pomysł by zakupić tablet :) i zapewne od razu efekty będzie widać.

na digu przeglądałem pare prac tworzonych przy pomocy tabletu :)

w takim razie czekamy aż znajdziesz troche czasu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablet to dobry pomysł. Ja posiadam tablet Vacom Volito2. Jak na moje wymagania w zupełności wystarcza. Na początku trudno się z tym pracuje ale szybko nabierze się wprawy i już chyba nie wrócimy do myszki przy malowaniu ;). Pozwala to nam choć trochę poczuć narzędzie w dłoni, czego w myszce brakuje. Oczywiście sam tablet nie sprawi, że będziemy tworzyć wspaniałe rysunki (i sam jestem tego przykładem :D). Potrzeba jeszcze trochę talentu i czasu na praktykę a tego mi brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze chciałem mieć taki latawiec. Trzymać mocno sznurek i czuć jak wznosi się do nieba. Latawiec olbrzymi, ale siła wyobraźni większa...

Właściwie, to chyba się udało. Co myślicie?

 

latawiec01.jpg

 

ps. czujecie się jak dzieci, kiedy spoglądacie w gwiazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze chciałem mieć taki latawiec. Trzymać mocno sznurek i czuć jak wznosi się do nieba. Latawiec olbrzymi, ale siła wyobraźni większa...

Właściwie, to chyba się udało. Co myślicie?

 

latawiec01.jpg

 

ps. czujecie się jak dzieci, kiedy spoglądacie w gwiazdy?

 

Udało się, jednakże ja pociągnąłbym tę zielonkawą drogę, zwężając delikatnie , w kierunku planetki. Chyba że ona przedstawiona jest jako galaktyka, po której można wędrować? Aha i wkleiłbym w tło jakąś piękną mgławicę lub galaktykę...albo gromadę, ale kulistą, ponieważ piękna gromada otwarta już widnieje (latawiec). To chyba tyle...tak bym to ja widział ;) , co nie zmienia faktu, że praca wygląda przednio.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.