Skocz do zawartości

Space-Art


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki! Na żywo wygląda znacznie lepiej, bo zachowuje swój rozmiar.

Kolorowy gaz uwalniający się z gwiazdy został narysowany dużym strumieniem, stąd rozmycie, oraz jeszcze dodatkowo przyciemniony. Powierzchnię planety starałem się zachować jak najostrzejszą. To może dawać efekt podobny do przestrzeni.

pozdrawiam

 

P.S: Wkrótce kolejne obrazy. Może w końcu porwę się na format 100x70cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Oto mój kolejny space-art "na żywo". Wykonany suchymi pastelami na błękitnym papierze. Format 100x70cm, a więc to już mój 'docelowy' format.

Cienie są przypadkowe. To wynik mojej znajomości wykonania dobrego zdjęcia ;)

Na żywo błękit jest ładniejszy i bardziej intensywny. Zwyczajowo fotka nie oddaje do końca tego, jak to wygląda w rzeczywistości.

 

pozdrawiam

 

canonimg 607.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz pora na mnie. Bawiłem się ostatnio nieco GIMPem próbując zrobić jakąś ładną egzoplanetkę na użytek własny. :) A skoro na użytek własny, to nie mogło zabraknąć lodowego księżyca słusznych rozmiarów! :)

gazowany.jpg

Edytowane przez kanarkusmaximus
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło mi do głowy, że odbiegam moimi pracami od idei tego wątku, więc prace poza tematem "space" (i wszystkie posty dotyczące ich) zostały przeniesione do nowego tematu - aby był porządek :)

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=28423

 

pozdrawiatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I następny. Format taki, jak wcześniej. Wprowadziłem małą innowację. Powierzchnia planet i skały na pierwszym planie wykonałem za pomocą "efektów" podpatrzonych u osób malujących space-arty sprayami. Oceńcie sami, czy warto, czy jest zbyt sztucznie.

 

pozdrawiam

 

canonimg 647.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie. Postanowiłem to kontynuować. Planety wykonałem "efektami". Także te dziwaczne skały zrobiłem w podobny sposób. Przy okazji zmieniłem troszkę klimat, z ciemnego na jaśniejszy i bardziej 'kororowy' :)

("reputujemy" nadal tylko w przypadku 'bardzospodobaniasię')

Aerograf. 70x50cm

 

spaceart8.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Dzięki. Dlaczegóż miałbym się gniewać? :)

Spajki są trochę krzywe - to prawda. Jeszcze nieco ciężko mi idzie opanowanie drobnych kresek. Poza tym te gwiazdy nie powinny mieć spajków, bo spajki pochodzą od pająka LW ;) Ale tak wyglądają ciekawiej i nie mam jeszcze metody na to, jak zrobić w miarę realistyczną gwiazdę bez użycia spajków. Ale może z czasem wymyślę jakiś szablon, czy "efekt".

 

Ponadto nie jestem zadowolony z tego, jak taki obraz wychodzi na zdjęciu :( W rzeczywistości te obrazy wyglądają lepiej i ciekawiej. Aparat ma to do siebie, że właśnie łapie takie małe szczegóły, jak te spajki, czy różnice w grubości farby. Na wcześniejszym obrazie ta duża żółta gwiazda ma wyraźny ślad w kształcie X. Na obrazie tego nie widać. Aparat "czepił" się tego szczegółu, bo w tym kierunku nakładałem farbę pod koniec malowania.

 

Dziękuję za uwagi. Właśnie zaczynam kolejny obraz. Będzie niebiesko-zielono.

pozdrawiam

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam jeszcze metody na to, jak zrobić w miarę realistyczną gwiazdę bez użycia spajków.

brokatem, Wimmer, brokatem! :Boink::szczerbaty:;)

 

A tak bardziej serio - być może problemem jest to, że spajki są tak samo mocne i jasne jak światło gwiazdy. Spróbuj jakoś inaczej dodać spajka, może coś w rodzaju roztartej paluchem pasteli? Żeby po prostu były delikatne (wg mnie obecnie są zdecydowanie za mocne)

Edytowane przez panasmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to następny.

Nowa wersja mojego dawnego space-arta. Ze starej wersji pozostało tylko drzewo. Postanowiłem dodać też "motyw zakryciowy" hehe. Format 50x70cm. Aerografem + efekty robione przedmiotami - tutaj pomogła łyżeczka plastikowa od lodów :)

(Reputujemy tylko w przypadku 'bardzospodobania się') ;)

 

spaceart7.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie mam gdzie w zasadzie tego umieścić, to umieszczę tutaj. Nie ma sensu zakładać nowego wątku.

Taka moja wizja dziwaczna, aczkolwiek zawierająca pewne myśli i sens.

Aerografem. Format 70x100. Jest to jeszcze wersja robocza. Z pewnością coś tu jeszcze poprawię. A może nie... Nie wiem.

 

"Nowy model"

nowymodel.jpgnowymodel1.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postindustrialny czerwony kapturek :ha:

Ciekawe, co teraz powie :rolleyes:

 

Moje dwie kolejne prace.

Format 50x70 oraz 100x70.

 

Nie jestem do końca przekonany, czy publikować tę drugą... Gdyby ktoś poczuł się zgorszony, bądź zniesmaczony, to proszę to napisać, a ja natychmiast usunę obraz, albo wprowadzę cenzurę.

Oczywiście już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że owy produkt, nie jest kobietą, zatem nie dochodzi tu do erotycznego wydźwięku. To tak, jakby oglądać nagiego manekina w sklepie. Nic więcej :)

 

spaceart8.jpg

feme.jpg

 

W razie spodobanie się, proszę nie dawać plusów. Mam już dużo :) (za dużo za treści nie związane z astronomią)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.