Skocz do zawartości

Fotografia z niebem w tle


PawelBe

Rekomendowane odpowiedzi

A ja sobie popełniłem kalendarz ze swoich zdjęć, okładka i przykładowa strona poniżej.

 

Zacny pomysł.. I zdjęcia przednie..Pozdrawiam z południa.. ;-)

 

Udalo mi sie jeszcze w tygodniu obrobic inne ujecie kosciola, wiec sie pochwale, choc nie do konca zadowolony.

Pentax K-5/EQ3-2/30s./f3,5/ISO 1600

 

post-23959-0-53330200-1386373644_thumb.jpg

Edytowane przez Lynx
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał swobodny, nieskompresowany TIFF jest o wiele lepszy od jpg (ale dużo większy, nawet większy od RAW) gdy chcesz zachować możliwie wysoką jakość zdjęcia, zwłaszcza jeżeli zamierzasz obrabiać zestackowane zdjęcie.

 

Tak przy okazji, to brytyjski "The Telegraph" znowu o mnie napisał http://www.telegraph.co.uk/culture/photography/10510528/Mesmerising-timelapse-captures-Milky-Way-above-Britain.html pod linkiem można też zobaczyć mój najnowszy, krótki film time lapse jeszcze nigdzie nie publikowany i zawierający również kilka sekwencji z mojej niedawnej wizyty w Islandii.

Edytowane przez spider72
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi tylko jedną rzecz: jak Twoja migawka wytrzymuje tyle zdjęć??? Przecież normalny aparat wysiadłby po kilku takich filmikach :). Z ciekawości, możesz sprawdzić ile masz fotek na liczniku?

Migawki Canona (ja użyłem 2 apratów do zrobienia tego filmu) są zaprojektowane na co najmniej 150.000 zdjęć, więc nawet robiąc time lapsy z częstotliwością z jaką ja je robię powinny mi wystarczyć na co najmniej 5 lat.

 

Jeden z moich aparatów, który mam od 3 lat ma na liczniku około 80.000 zdjęć, a drugi, który mam około 2 lata około 60.000 zdjęć. 5 lat to długo dla aparatu i wątpię abym przez tyle je używał, zamierzam kupić nowe aparaty w przyszłym roku.

Edytowane przez spider72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma programu, który by stackował RAWy, przynajmniej ja nie spotkałem, większość z nich stackuje formaty jpg, tif i bmp, StarStaX dodatkowo obsługuje png.

Jest. PixCore firmy Pleiades Astrophoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, piękne filmiki, a jeden z Twoich pierwszych jakie zrobiłeś, chyba "nocne niebo gdzie mieszkam" puszczałem na naszym kółku astronomicznym:)

Wydaje mi się że chyba jest literówka w Twoim nazwisku...

Dzięki.

Tak, na początku artykułu zrobili parę literówek w moim nazwisku, ale potem już się poprawili ;).

Jest. PixCore firmy Pleiades Astrophoto.

Coś pokręciłeś chyba, bo google nie może znaleźć programu o takiej nazwie, jedynie znajduje program PixInsight tego producenta https://pixinsight.com/features/index.html . Jeżeli ten program miałeś na myśli, to akurat nie o takie stackowanie chodzi, DeepSkyStacker też stackuje w RAW, ale startrails na nim nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że zrobię. I nic nie pokręciłem . PixCore Ripley 7 to jest najnowsza wersja Pixinsight dostępna dla posiadaczy licencji Pixinsight. A to co ty nazywasz stackowaniem jest tak naprawdę dodawaniem kolejnych, różniących się ramek. Stackowanie to w ogólnie przyjętej terminologii astrofoto dodawanie określonym algorytmem ( median, average, sigma clip ) identycznych ramek , alignowanych wzajemnie generalnie w celu usunięcia szumu i zwiększenia SNR.

Pozdrawiam.

Maciek

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proste. Wersja PixCore jest dostępna po zalogowaniu dla posiadaczy licencji Pixinsight więc linku podać nie mogę.

Ale uproszczę więcej - PixCore to najnowsza wersja Pixinsight.

 

"Hi everybody,

 

I am glad to announce that we are now close to the release of a new version: PixInsight Core 1.8.0 "Ripley".

 

Ellen Ripley is a warrant officer aboard the spaceship Nostromo in the 1979 science fiction film Alien, directed by Ridley Scott. As was the case with the previous version 1.7 "Starbuck", the new codename has been suggested by Fernando Ballesteros, a researcher at the Astronomical Observatory of the University of Valencia, Spain. When Fernando suggested us a list of possible codenames, I liked "Ripley" because it represents well the courage and endurance that a new version of PixInsight will need to represent our excellence-driven concept of astrophotography.

 

PixInsight 1.8 was initially due for release before the end of July. Mainly due to the complexity of new implemented features, and also to the need to test them exhaustively without working under excessive pressure, we have decided to delay its release until September November. However, since most of the new features and tools are now finished, I'll be posting information about them on this forum board during the incoming days and weeks. So stay tuned while we bring you the latest and the greatest from Ripley!"

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej pomarudzę...Oczywiście gratuluję takich publikacji, ale...Maciek, moim zdaniem szkoda Twojego czasu na zamieszczanie zdjęć na AP. Już chyba kiedys pisałem na AM, miniaturki ogląda się fatalnie :no: .

Ja rozumiem,że to jest twoje źródło dochodu, ale przecież mógłbyś zamieszczać swoje prace np na dysku google i dać link z dużym zdjęciem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomarudzić zawsze możesz ;).

A tak serio, to nie ma zdjęcia, którego by nie można ukraść z sieci, zwłaszcza jeżeli jest w wysokiej rozdzielczości. Większość agencji, prasowych czy fotograficznych ma monitory 29 cali jako standard (często nawet większe), które mają rozdzielczość 2K (2xHD) i jeżeli otworzą zdjęcie wysokiej rozdzielczości to wyświetlając się wypełni ono ekran. Teraz wystaczy ze zrzucą zawartość ekranu na dysk jako bitmapę i mają kopię w rozdzielczości i jakości, którą bez problemu można użyć do celów komercyjnych czy nawet wydruku prawie do rozmiaru formatu A4.

Najgorsi w tym procederze są edytorzy prasowi (nawet dużych znanych gazet) i często publikują zdjęcia uzyskane tą drogą. Jeżeli ktoś się upomni o zapłatę (rzadki przypadek, bo raczej nikt się tego nie spodziewa), to wtedy płacą bez szemrania, ale w większości przypadków mają zdjęcia za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.