Skocz do zawartości

Fotografia z niebem w tle


PawelBe

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 9.06.2017 o 09:01, loki_p napisał:

8013129.jpg

 

Niezłe, jak to jest zrobione? Domyślam się, że połączenie ruchu obrotowego Ziemi i 'źle' ustawionego prowadzenia za nim. Bardzo fajny efekt, tylko nie wiem czy rozpatrywać to w kategorii zdjęcie czy fotomontaż.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa ujęcia z urlopu w Peru - wyjazd nie miał charakteru astronomicznego, więc statywu nie miałem, ale co się na Krzyż Południa i Centaura napatrzyłem, to moje. :)

 

 

Arktur nad wulkanem El Misti. W dole - Arequipa, drugie największe miasto Peru.

331.thumb.JPG.d2de557c898345ce08596d8df7b6da04.JPG

 

Wenus i księżyc-łódka tuż przed świtem w kanionie Colca

 

434.thumb.JPG.eb299e219ed3b43ef8da434ebb12b55c.JPG

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, grogmir napisał:

Dwa ujęcia z urlopu w Peru - wyjazd nie miał charakteru astronomicznego, więc statywu nie miałem, ale co się na Krzyż Południa i Centaura napatrzyłem, to moje. :)

 

 

Arktur nad wulkanem El Misti. W dole - Arequipa, drugie największe miasto Peru.

331.thumb.JPG.d2de557c898345ce08596d8df7b6da04.JPG

 

Wenus i księżyc-łódka tuż przed świtem w kanionie Colca

 

434.thumb.JPG.eb299e219ed3b43ef8da434ebb12b55c.JPG

 

Strona się złamała - więc cytuję post kolegi Grogmir

 

Ten uśmiechnięty Księżyc zawsze ekscytuje nas  w Europie pozbawionej tego widoku. Jak doszło do tego, że znalazłeś się w kanionie przed świtem - cennie dla nas? Miałeś okazję być z dala od świateł? Na ogół jest tak, że jak  wyjazd jest turystyczny to trudno zobaczyć DS-y (mgławice, gromady kuliste) bo mało kogo stać na kasę (lub odwagę) na branie TAXI w odległe miejsca na wąskich, zaniedbanych (może) drogach.

 

Pozdrawiam

 

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Do kanionu można bez problemu dojechać z Arequipy - albo busem na własną rękę, albo w zorganizowanej wycieczce (koszt ok. 100 zł), w obu wypadkach schemat jest podobny. W naszym wypadku wykupiliśmy dwudniową wycieczkę, która obejmowała dojazd, posiłlki, trekking na dno kanionu, nocleg w bungalowach (na dole jest też prysznic i knajpa, więc nie jest aż tak niecywilizowanie), a o 5 rano pobudka i zasuwamy z powrotem na górę - wtedy powstało też to zdjęcie.

Niestety do mało zaświetlonych miejsc miałem pecha, bo jak już się w takim znalazłem (kanion), to niebo było szczelnie pokryte chmurami. Do tego byłem tak zmęczony całodniowym trekiem (i kilkoma pisco sour do kolacji), że o 21 poszedłem spać. ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.