Skocz do zawartości

Jowisz 2009


heweliusz

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe filtry RGB (Baader CCD) są jaśniejsze i dają bardziej kontrastowy obraz.

To jednak sseing oczywiście rządzi. Zastanawiam się czy nie robić jednak w ognisku głównym <_<

Obróbka: ok 600-800 klatek na kanał, poskładane w RegiStax'ie, ostrzenie Fitswork4.

Jow 1 wrzes 09.jpg

Edytowane przez misiowaty
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iro - fajnie. Ja niestety bez platformy nawet nie mógłbym wyostrzyć (pole ok 2,5x3,7 minuty - odpowiada mniej więcej wielkością skrzyżowaniu linii w szukaczu ;) )

I mój Jowisz z wczoraj (magła i coraz więcej mgły). Wizualnie - ostre jak Józef Oleksy postrzępienia pasów równikowych.

 

 

Platforma jest jednym z kamieni milowych mojego rozwoju ;D

Nie wiem jak bym ustawił ostrość, gdyby nie pomoc księżyca - motofocus to też podstawa - i też w planach na przyszłość.

Swoją drogą ja mam w tej Syncie wyciąg rack&pinion z luzami jak cię mogę, więc sam jestem pozytywnie zaskoczony, że cokolwiek z tego wyszło...

 

Dodaje 2 fotki z wczoraj, trochę chyba lepiej obrobione ;)

 

Jowisz_2009_09_01_2.jpgJowisz_2009_09_01_3.jpg

 

Pozdrawiam

 

Iro

Edytowane przez Iro
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj widzałem Jowisza super stabilnego, jak na moją wioskę seeing był bdb, 4-6/10, ale jego (Jowisza) obróbkę w komputerze długo jeszcze będę ćwiczył, bo nie powiem, żebym był zadowolony z tego co widziałem na ekranie, a co wyszło po poskładaniu RGB. Ale ćwiczenie czyni mistrza huh.gif

Jowisz 20090907 2305.jpg

Edytowane przez OBERON RD
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatniej nocki było troszkę lepiej, ale i tak nędza wychodzi. Jedynym plusem tej walki z atmosferą jest to że przypomniałem sobie co jest powodem powstawania ringów na tarczy. Podpowiedź łysego była dobra względem gainu, ale to funkcja gammy jest za to odpowiedzialna. W kamerce DMK powinna mieć wartość w okolicy 100.

jowisz090909.JPG

Edytowane przez lemarc
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie trafił się wczoraj znośny seeing. Skróciłem też ogniskową do 3,2m.

Jowisz&Io.

Materiał obrobiony na dwa 'sposoby'.

 

 

Kanał R znakomity i na wysokim poziomie może nieco mniej mieszaj warstwy a kanał najlepszy zostaw jako podstawowy?

Gratulacje bardzo dobre foty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszu, zaskakujesz mnie, przeciez Ty nie masz jeszcze betoniarki, przynajmniej nic o tym nie wiem :Salut:

 

To efekt kolimacji Dominika i jego podpowiedzi co do ustawień i obróbki - coś mi się wydaje że za mało u niego bywam :Salut:

 

ps. a telep mały niestety ale całkiem dobrej jakości :rolleyes:

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za porabana pogoda w ostatnich nocach... Niby chmur malo ale seeing do kitu. Frustracja! :angry::boks::angry: Dzis to samo, pocieszam sie wlasnie piwkiem Beck`sa

 

Jowisz ze srody - tym razem RRGB:

 

Jupiter 1609090002_RRGB.jpg

 

I wczorajszy:

 

Jupiter 1709090030_RRGB.jpg

 

 

Pozdr.,

Maciek

Edytowane przez Matt
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy Jowisz, składany z IR+G+B po 1000kl z 2000, księżyce się niestety rozjechały, bo bez pośpiechu, mam też filmiki robione co minutę, ale jescze nie poskładałem. Dla porównania:

http://alpo-j.asahikawa-med.ac.jp/kk09/j090918z.htm - fotka Anthonego Wesley'a icon_salut.gif

 

Nie wiem, czy jeszcze będę się bawił w fotografowanie planet, chlip, chlip unsure.gif .

 

Pozdrawiam astromaniaków!

Jowisz 20090920 2333.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci za trud Oberonie, bo Twoja fotka, acz niedoskonała, potwierdza skutecznie efekty moich działań w wizualu. Polowałem na WCP i WRESZCIE w niedzielę byłem pewien,że ją widziałem. Dostrzegłem też [i to łatwiej]tę małą plamkę na tle ciemnego pasa chmur tuż na lewo od WCP [kolega obserwujący równolegle w tym czasie z innej miejscówki też] Oświećcie mnie, bo nie na bieżąco jestem, co to takiego -czy to ślad po tym sławnym impakcie w lecie [który przespałem chyba będąc w Chinach], czy też Mała Czerwona Plama, co to rezyduje na Jowiszu już czas jakiś?

Pozdrawiam

-J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.