Skocz do zawartości

Jowisz 2009


heweliusz

Rekomendowane odpowiedzi

Jest tak slabo, ze zostawilem manele na balkonie, otworzylem sobie browar i zabralem sie za obrobke wczorajszych zdjec. Cos chyba dzisiejszej nocy nic z tego nie bedzie...

 

Wczorajszy Jowisz, polnoc u gory.

 

Jupiter%202308090002LRGB.jpg

 

Pozdrawiam,

Maciek

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy Andrzeju na ostateczną dopieszczoną wersję, a ja tym czasem wrzucam obrazek z wczorajszego wieczora. Liczyłem na dobry seeing, ale niestety się zawiodłem jak zwykle ostatnio. Nawet aviki z cz/b kamerki z filtrem IR-Pass nie były lepsze od koloru. Widoczny tranzyt cienia Callisto.

video 09-08-25 23-29-09.JPG

Edytowane przez lemarc
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy Andrzeju na ostateczną dopieszczoną wersję, a ja tym czasem wrzucam obrazek z wczorajszego wieczora. Liczyłem na dobry seeing, ale niestety się zawiodłem jak zwykle ostatnio. Nawet aviki z cz/b kamerki z filtrem IR-Pass nie były lepsze od koloru. Widoczny tranzyt cienia Ganimedesa.

 

 

Witam

Zdjęcie Jowisza bardzo ładne ale pewna niedokładność w opisie to cień CALLISTO a nie Ganimedesa

 

Bernard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze opracowanie materiału na szybko :)

Trafił się seeing!

Seeing to podstawa, ale inaczej też obrabiasz fotkę. Wcześniej gubiły się brzegi planetki co nie wyglądał za dobrze, a teraz wszystko wróciło do normy i ten szczegół, aż za dobry. Ach! :rolleyes:

 

Nagrałem troszkę materiału z tranzytu Io 21 sierpnia i coś z 25. SCT 8", ToUcam b2x. Trochę się mazało, ale mówi się trudno.

jup-io1.jpg

jup-ioanim2.gif

jupwcp03.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wrzucam finalne fotki z materiału z poniedziałkowej nocki wykonane

z odstępem około godzinnym. Życzę wszystkim takiego seeingu -to się zdarza

niestety od wielkiego święta (raz, dwa razy do roku).

Avi nagrywałem z parametrami 17fps przy minimalnym gainie i dużej jasności.

Jak zwykle IR pass, stacki odpowiednio 1300 i około 900 klatek.

Pozdrawiam.

jowisz240809B.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.buytelesc...x?pid=17268&v=1

 

Znalazłem piękną fotkę Jowisza na Anacortes. Chyba warto na nią popatrzec. Pozdrawiam.

 

Gdybyśmy robili fotki z Rzymu, jak ten gość, nasze byłyby lepsze szczerbaty.gif To jest tyle km na południe, że Jowisz góruje na 32*, a nie na 21* mad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy Jowisz robiony jeszcze przez filtry do wizuala.

Seeing średni, :) czili: trochę lepszy niż normalnie i znacznie gorszy od tego, który ciągle mam nadzieję zastać

...kiedyś

 

Obróbka: RegiStax, Fitswork4.

RGB_new_14.jpg

Edytowane przez misiowaty
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ciekaw co można wyciągnąć w temacie Jowisza z "niezmotoryzowanej (by LJ)" Synty 8" na dobsonie. Fotka odstaje od średniej w tym wątku, ale też pozwala zobaczyć, ile zależy od sprzętu.

 

Synta 8" na dobsonie + Soligor 2" 2x + Philips SPC900N + KCCD 1 + Registax 5

 

Stack z jednego z przejazdów przez kadr... jutro może spróbuję coś z tego więcej wycisnąć.

 

Jowisz_2009_09_01_1.jpg

 

Pozdrawiam

 

Iro

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, brawo za powyższe, Iro pokazał że nawet z dobsona i philipsa można wyciągnąć Czerwoną Plamę. Kwestia chęci i zacięcia.

Ja robiłem bez barlowa, ogniskowa 3500 na paralityku. DMK31 mono, składane z trzech barw (prawdziwy G, nie syntetyk). Nakręciłem parę filmików, ten Jowisz tak na szybko. Problem był z b. dużym wiatrem, który rzucał obrazem.

 

Pozdrawiam

Jowisz 2009-09-01 23-14.jpg

Edytowane przez OBERON RD
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iro - fajnie. Ja niestety bez platformy nawet nie mógłbym wyostrzyć (pole ok 2,5x3,7 minuty - odpowiada mniej więcej wielkością skrzyżowaniu linii w szukaczu ;) )

I mój Jowisz z wczoraj (mgła i coraz więcej mgły). Wizualnie - ostre jak Józef Oleksy postrzępienia pasów równikowych.

j010909_2.jpg

Edytowane przez warpal
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.