Skocz do zawartości

Inne zdjęcia i wszystko, co nie mieści się w pozostałych wątkach


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj nocowałem w Gorcach pod gołym niebem na wysokości 1160m. Kiedy rano wystawiłem głowę ze śpiwora zobaczyłem taki widok i mówię Wam, dla takich chwil warto się spocić :)

 

DSC_3760_2.jpg

 

Tatry Bielskie i Wysokie w świetle Księżyca i widok na wzniesienia Beskidu Niskiego:

 

DSC_3754.jpg DSC_3788.jpg

 

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nocowałem w Gorcach pod gołym niebem na wysokości 1160m.

mówię Wam, dla takich chwil warto się spocić :)

 

Chyba zmarznąć - jeśli chodzi o nocleg na tej wysokości pod gołym niebem. :icon_rolleyes:

A jak nocne niebo w Gorcach - warto wytaszczyć na tę wysokość jakąś lornetę albo teleskopik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nocowałem w Gorcach pod gołym niebem na wysokości 1160m. Kiedy rano wystawiłem głowę ze śpiwora zobaczyłem taki widok i mówię Wam, dla takich chwil warto się spocić :)

 

attachicon.gifDSC_3760_2.jpg

 

Tatry Bielskie i Wysokie w świetle Księżyca i widok na wzniesienia Beskidu Niskiego:

 

attachicon.gifDSC_3754.jpg attachicon.gifDSC_3788.jpg

 

 

Ja w Gorcach miałem podobnie w 2013r. Tylko że głowę wychyliłem ze schroniska (praktycznie pustego bo byliśmy w środku tygodnia).

I weź tu człowieku rusz zad i zapylaj dalej kiedy taki widok za oknem :)

 

IMG_4503.JPG

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba zmarznąć - jeśli chodzi o nocleg na tej wysokości pod gołym niebem. :icon_rolleyes:

A jak nocne niebo w Gorcach - warto wytaszczyć na tę wysokość jakąś lornetę albo teleskopik?

 

Jak śpiwór jest dobry, to temperatura rzędu kilku stopni powyżej zera nie jest straszna. Jeśli chodzi o niebo to było bardzo średnie, a to z powodu Księżyca blisko pełni. W nowiu na pewno jest niezłe, chociaż to nie Bieszczady, bo okoliczne tereny są gęsto zamieszkałe. Spędziłem tam kiedyś miesiąc w obserwatorium na Suhorze i niebo było bardzo dobre (a w porywach rewelacyjne), ale to było prawie 20 lat temu i jak wiadomo od tego czasu sporo się zmieniło na niekorzyść.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoczność wygląda na bardzo dobrą - może wreszcie doczekamy się upragnionej Rumunii?

Niestety nie doczekamy się jeszcze teraz... Pora roku nie ta i słońce zbyt na północ wschodzi. Widoczność była znośna, ale bez rewelacji. Delikatnie widoczne były Bieszczady i Borżawa. Na południe i południowy wschód mleko :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Widok na Bazylikę Notre-Dame de Fourvière w Lyonie (Francja) na tle Mont Blanc – najwyższego szczytu Alp i Europy

 

21639298451_452b77d826_b.jpg

 

https://www.flickr.com/photos/131107523@N07/21639298451/

 

Według tego co mi wyszło z Google earth, dystans do szczytu to ok. 160 km w lini prostej, robi wrażenie!

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka śmiechowa ciekawostka - dzisiaj rano dziennikarz w TVN24 popisał się w stylu "nie znam się, więc się wypowiem". Był materiał o rewelacyjnej widzialności, czego dowodem był pokazywany na żywo widok Kasprowego z Gubałówki. Dalej było lepiej, bo powiedział, że podobno w pewnych rzadkich przypadkach można dostrzec Tatry nawet z Babiej Góry, co tłumaczył superrefrakcją. Nie użył tego słowa, ale ględził coś o zakrzywieniu światła w ciepłych i zimnych warstwach powietrza :icon_eek: Chyba jednak nie pobił swojej koleżanki z tej samej stacji, która kiedyś mówiła bez zająknięcia, że po wybuchu na Słońcu leci w stronę Ziemi strumień protonów i neuronów.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Co się dzieje ze stroną DO? Już dzień czekam aż mój post się pojawi, niektóre w ogóle się nie pokazują. Bana tam dostałem czy co?

 

Wysłane z mojego Xperia SP przy użyciu Tapatalka

 

Pamiętam, że temat pojawia się co pewien czas. Nie sądzę, że chodzi o bana, ale co do szczegółów podpowiem, że najlepiej napisać do red. Roberta :)

Tak właśnie pomyślałem o Twoich (licznych) obserwacjach, gdy ktoś dziś napisał, że "świętokrzyskie jest najtrudniejsze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wstawiane jakieś linki to czasem tak bywa, może automat odrzuca i trzeba zgłosić żeby ktos ręcznie puścił? Wracajac do innych zdjeć wrzucam tu bo brak tematu Małopolska a do innych jakoś mi nie pasuje;) Tatry z Jodłówki Tuchowskiej z godziny 21:45 , wreszcie zobaczyłem swiatełko na Kasprowym, czerwone chmury nad to efekt odbicia swiateł Nowego Sącza co niżej widać też w postaci smogu

(nastepną razą poproszę chyba @Czarnego żeby główny korek w Sączu wykręcił bo choć kolor na chmurach ładny to niżej strasznie sieje:) )

 

Miejscówka to nie wieża z której drzewa zasłaniają i swiatła z Jodłówki rażą tylko 49.84213 21.1035 kilka metrow za kapliczką.

IMGP9352mg.jpeg

 

Kilkadziesiąt minut później z Tuchowa 49.90904 21.06913 ale już Księżyc za chmurami i niedośwetlał tak dobrze Tatr.

IMGP9358m.jpeg

Edytowane przez gezeb
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super te nocne zdjęcia! A co do wpisów na stronie DO to zamieszczałem link we wpisie, chodziło o symulacje, bo ktoś się pytał o widok z EC-4 w Łodzi. I teraz już chyba się na odpowiedź nie doczeka. No i oczywiście pisałem o miejscówkach na Tatry w Świętokrzyskim, skąd sam polowałem.

 

Wysłane z mojego Xperia SP przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wstawiane jakieś linki to czasem tak bywa, może automat odrzuca i trzeba zgłosić żeby ktos ręcznie puścił? Wracajac do innych zdjeć wrzucam tu bo brak tematu Małopolska a do innych jakoś mi nie pasuje;) Tatry z Jodłówki Tuchowskiej z godziny 21:45 , wreszcie zobaczyłem swiatełko na Kasprowym, czerwone chmury nad to efekt odbicia swiateł Nowego Sącza co niżej widać też w postaci smogu

(nastepną razą poproszę chyba @Czarnego żeby główny korek w Sączu wykręcił bo choć kolor na chmurach ładny to niżej strasznie sieje:) )

 

 

Niestety, ale śmiało konkurujemy z Krakowem jeśli chodzi o normy PM-ek. Kotlina nie ma dobrego przewiewu. Jak coś dmucha to tylko z Doliny Popradu, czyli jeszcze dokłada do kotła tamtejsze wytwory piecykowych wypałów. Mieszka się jak w retorcie, czy tam innym mielerzu :D Za parę lat prywatne gabinety pulmonologów wyrosną jak grzyby po deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie Wszystkich forumowiczów, co prawda to mój pierwszy post na forum, ale już od dłuższego czasu lubię rozglądać się szerzej po horyzoncie :) Nie zanudzając już - śledzę od czasu do czasu kamerki, na Łomnicy wyjątkowo, a tymczasem 31.12.15 wyjątkowe okno pogodowe (które notabene sprezentowało Nam m.in. Vladeasę i Pietrosula z Tarnicy - za to ogromne podziękowania dla Radka Wierzbińskiego) pokazało niezły zarys Karpat Ukraińskich. Trochę się pobawiłem tymi screenshotami z godziny ok. 7 i mimo wiadomej cholernie kiepskiej jakości, w końcu to tylko kamera, ciekaw jestem czy jest jakieś ziarno prawdy w tym opracowaniu :) pozdrawiam

 

post-30092-0-91007400-1453488183_thumb.jpg

post-30092-0-33657300-1453488361_thumb.jpg

post-30092-0-93209500-1453549557_thumb.jpg

Edytowane przez Tatromaniak85
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to bardzo rozsądnie, gdyby ktoś tam był wtedy nawet z prostym kompaktem.... W stronę Vladeasy zapisałeś obraz? Powinna być również widoczna z 300+ ;)

 

Witam serdecznie Wszystkich forumowiczów, co prawda to mój pierwszy post na forum, ale już od dłuższego czasu lubię rozglądać się szerzej po horyzoncie :) Nie zanudzając już - śledzę od czasu do czasu kamerki, na Łomnicy wyjątkowo, a tymczasem 31.12.15 wyjątkowe okno pogodowe (które notabene sprezentowało Nam m.in. Vladeasę i Pietrosula z Tarnicy - za to ogromne podziękowania dla Radka Wierzbińskiego) pokazało niezły zarys Karpat Ukraińskich. Trochę się pobawiłem tymi screenshotami z godziny ok. 7 i mimo wiadomej cholernie kiepskiej jakości, w końcu to tylko kamera, ciekaw jestem czy jest jakieś ziarno prawdy w tym opracowaniu :) pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to bardzo rozsądnie, gdyby ktoś tam był wtedy nawet z prostym kompaktem.... W stronę Vladeasy zapisałeś obraz? Powinna być również widoczna z 300+ ;)

 

 

 

ehh no właśnie takie warunki 31.12-01.12 między liniami Łomnica-Tarnica - Pietros Rodniański-Vladeasa i niestety nikogo ogarniętego na Łomnicy, myślę że oprócz Vladeasy z Tarnicy moglibyśmy mieć upragnione przebicie +300 z Tatr. Na to przyjdzie nam jeszcze poczekać.

W strone Biharu nie próbowałem bo nawet jeśli (w kwesti Menczyła) przy tych 3 rzędach które dały jako takie "garbki" pasujące do modelu Udeuschle'a to Vladeasa nie byłaby nawet pixelem ;) po za tym nie jest to jakkolwiek godna dokumentacja Menczyła z Łomnicy (jeżeli w ogóle jest w jakimkolwiek stopniu), ale fakt obecności tego hm uwypuklenia miedzy Dilem a Dekhmanivem podsyca nadzieje :)

Edytowane przez Tatromaniak85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja już to kiedyś widziałem, facet żeruje na tym że wzbudza kontrowersje. W zasadzie jest specem od wszystkiego, a wiadomo jak z takimi specami jest. Tu jest link do większej ilości jego wywodów: https://redoctobermsz.wordpress.com/

 

Lepiej sprawdziłby sobie jak działa GPS, i przeleciał samolotem (choć na stronie sugerują że w samolocie montowane są szyby dające obraz typu "Fisheye" i nas okłamują).

 

Natomiast ciekawe jest czy ma jakiekolwiek pozwolenia od autora zdjęć z Francji na ich wykorzystanie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako że dalekie obserwacje to tylko mała część moich pasji postanowiłem stworzyć uzupełniającego bloga. Jeśli kogoś ciekawi co robi daleki obserwator gdy nie obserwuje to zapraszam tutaj: http://georobak.blogspot.com/

Strona jest w trakcie tworzenia więc jeszcze nie wygląda tak jak powinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę! Widzę że się rozkręca i jak będę miał chwilę to zamontuje link do bloga na swoim przybytku.

 

P.S na ryby z młotkiem też się wnet wybiorę, ale pewnie wrócę z sieczką rybną, a nie takimi ładnymi okazami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.