Skocz do zawartości

Obserwacje samolotów


Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwe zobaczyć obłok samolotu z 300 km?

Spokojnie.

 

vrg czy znasz już może ile kilometrów od wieży był oddalony ten samolot? :) Bo widzę udało Ci się zrobić fajną symulacje

Samolot a właściwie punkt jemu odpowiadający jest zawieszony jakieś 50 metrów nad zboczem Babiej. Wciąż nie wiem jak przeciągnąć linię Radiostacja - punkt w dal, aby uzyskać wysokość 10km.

 

Próbuję to zrobić inaczej - tzn w ciemno szukać punktu gdzieś daleko na Słowacji który pokryłby się potem z tym co złapało się na zdjęciu jakby nad Babią ale póki co bezskutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znacie dokładną wysokość przelotową tego samolotu? To fundamentalne dane, aby go dokładnie zlokalizować. Na flight radarze znalazłem samoloty z różnymi wysokościami od 10600 do 12000m. W danym przedziale wyszło mi, że samolot znajduje się gdzieś na terenie Węgier w okolicach Debreczyna, jakieś 320-380km od Radiostacji :).

Edytowane przez Fryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow :D Ponad 300 km! Ciężko jest ustalić co to za samolot i na jakiej wysokości leciał, wtedy gdy stałem na dole pod wieża, przelatywało bardzo dużo samolotów, chciałem się połączyć w komórce z radarem przez darmowego neta pod Radiostacją, lecz stronka nie działała w telefonie. W chwili gdy samolot wyłaniał się zza Babiej była godzina 06:37 (14 listopada 2010 - czyli niedziela) Tego samolotu z ziemi bym i tak nie zobaczył :P

Szkoda ze nie można sprawdzić historii lotów z tego dnia o tej godzinie na Radarze.

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam to ;)

Punkty pośredni na zboczu Babiej i rzeczywisty (który ustalałem metodą prób i błędów generując symulację chyba ze 100 razy) prawie się przecięły.

 

symula1.jpg

symula2.jpg

 

Zakładając iż samolot był na 10km to wychodzi na to że był oddalony o 339 km od Radiostacji ;) Granica błędu przy tej odległości to mniej niż 20km, sprawdzałem bowiem jak daleko odsuwając samolot w dal schowałby się za Babią Górą. Wyszło 360km. Był więc on kilkanaście km na południe od góry Tokaj i na zachód od Miszkolca. Krótko mówiąc - północne Węgry :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły wynik :) Morał z tego taki iż w taką dobrą widoczność o świcie warto nie tylko obserwować góry ale także obłoki samolotów. Dzięki Wam za ustalenie :)

W ramach ciekawostki

Link do ciekawego zdjęcia na DO

Pradziad z samolotu nad Bratysławą

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wracając wczoraj z tygodniowego urlopu narciarskiego (z którego to wyjazdu parę dalekoobserwacyjnych fotek zamieszczę wkrótce w odpowiednim wątku) wstąpiłem po drodze na swój PO przy placu Grunwaldzkim we Wrocławiu. Bardzo dalekich mimo niezłej pogody obserwacji nie było (jeśli nie liczyć Ślęży i Gór Sowich), ale za to trafił mi się widok krążącego nad miastem rządowego Tupoleva Tu-154. Dziś na jednym z portali przeczytałem, że samolot ćwiczył podejście do lądowania i odejście z niskiego pułapu. Oto kilka fotek:

P1160674.jpg

P1160675.jpg

P1160676.jpg

Edytowane przez luki_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć

Ze strony http://www.flightradar24.com/about.php

 

Fragment:

Is it possible to see history of flights on Flightradar24.com ?

 

Not directly, but you can find info about flights from the last 14 days at data.flight24.com

 

Znalazłem przed chwilą... :no:

Będzie na przyszłość, jak ktoś połapie się jak znajdować te samoloty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ze strony http://www.flightradar24.com/about.php

 

Fragment:

Is it possible to see history of flights on Flightradar24.com ?

 

Not directly, but you can find info about flights from the last 14 days at data.flight24.com

 

Znalazłem przed chwilą... :no:

Będzie na przyszłość, jak ktoś połapie się jak znajdować te samoloty.

Przydatne, z tym że trzeba znać numer lotu żeby wyszukać jego historię, a nam tu właśnie potrzebne jest coś zgoła odwrotnego. :szczerbaty:

Tylko po czym my mielibyśmy wyszukać samolot który widzieliśmy gdzieś tam nad np Czechami albo Węgrami nawet nie widząc gdzie on jest i co to leci ? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od niedawna krążą w sieci wiadomości, jakoby do Polski miał zawitać Airbus A380 w barwach Lufthansy. Dokładnie 19go, czyli w najbliższą sobotę. Na niektórych forach spotterskich pojawiają się niestety informacje, że jednak to nie dojdzie do skutku, z powodu bliżej nieokreślonych problemów. To jak w końcu? Będzie ten A380 czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna krążą w sieci wiadomości, jakoby do Polski miał zawitać Airbus A380 w barwach Lufthansy. Dokładnie 19go, czyli w najbliższą sobotę. Na niektórych forach spotterskich pojawiają się niestety informacje, że jednak to nie dojdzie do skutku, z powodu bliżej nieokreślonych problemów. To jak w końcu? Będzie ten A380 czy nie?

Że ma wylądować na którychś z naszych lotnisk ? Niby którym ? A380 przelatują nad południową Polską jednak trochę zbyt daleko od śląska aby można go było złapać. Zapytam pewnego kolegę, powinien coś na ten temat wiedzieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że ma wylądować na którychś z naszych lotnisk ? Niby którym ? A380 przelatują nad południową Polską jednak trochę zbyt daleko od śląska aby można go było złapać. Zapytam pewnego kolegę, powinien coś na ten temat wiedzieć ;)

 

Ma lądować w Warszawie na Okęciu.

Lufthansa chce promować loty do Stanów z przesiadką we Frankfurcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam odpowiedź.

 

Siema. Słyszałeś może informacje jakoby Airbus A380 w barwach Lufthansy miał 19tego marca zawitać gdzieś do Polski ? Podobno jeszcze nigdy nie był i miałby niby pierwszy raz się pojawić. Wiesz coś o tym ?

Tak.

To będzie pierwsza wizyta A380 w PL i zapewne jedyna w przeciągu najbliższych lat...

Miał przylecieć 19 marca na Okęcie, były nawet podane godziny lądowania/startu (niezbyt fajne), ale wg. najnowszych informacji przylot tego dnia jest odwołany. Nowy termin ma być podany na dniach.

Jak będę coś wiedział to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotniso Okęcie jest portem zapasowym w razie jakiś awarii lub np "medical landing". Warszawa jest przygotowana na przyjęcie A380. Będzie tam na pewno tylko nie wiadomo kiedy, żeby przetestować możliwości lotniska w praktyce i jak napisał twmichal aby promować połączenia do San Francisco przez Frankfurt. Oczywiście lot na A380 będzie tylko na odcinku Frankfurt - San Francisco :blink::lol: Prawdopodobnie przylot do Warszawy nie odbędzie się w sobotę z uwagi na opóźnienia w dostawie piątego A380 D-AIME do Lufthansy.

Edytowane przez Tusha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już pewne A380 na Okęciu 19 marca w sobotę.

Planowy przylot: 7.40, odlot 9.10.

 

Więcej info:

http://www.facebook....oChopina?v=wall

oraz

http://lotnictwo.net...a_okeciu-7.html

 

Ktoś się wybiera ? Jest tu ktoś z Wawy ? :g: Skoro będzie leciał z Frankfurtu to koledzy z centralnej Polski powinni zapolować na niego. Życzę udanej pogody!

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość twmichal

Mam nadzieję, że w ostatniej chwili nie odwołają lotu z powodu fatalnych prognoz. A zapowiadają wszystko co najgorsze!

 

- deszcz ze śniegiem

- mgła

- niska podstawa grubych chmur

- średnio wiatr 10m/s z kierunków NW

 

ostatnio prognozy numeryczne bardzo szybko się zmieniają (np we wtorek przepowiadano na czwartek śnieg, a wczoraj rano w moich okolicach - umiarkowane zachmurzenie i +15)

Także mam nadzieję że się nie sprawdzi zły scenariusz na jutro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.