Skocz do zawartości

Warszawskie trolle, jedziemy coś polukać?


GuMoWy

Rekomendowane odpowiedzi

Z pernością do tego dojdzie. Mam duże nadzieje na weekendy 24-25IX i 1-2X. Dlugoterminowe prognozy są optymistyczne. Jednak nie licz za bardzo na moje doświadczenie. Ja jestem raczej hałaśliwy (na forum) :yahoo: , niż doświadczony .:albert:

PS

Tak z ciekawości: Numerobis, czy masz jakieś konkretne adresy noclegowe i miejscówki w tych Gugnach?

 

OK, skromność to rzadka cecha, słyszałem co innego, a ja głównie korzystam na razie z doświadczeń innych;

Niestety 24/25 aż do 30 IX jestem poza Warszawą, ale 1-2 X juz będę. Może pogoda też dopisze.

 

W ten weekend, jeśli chmury odpuszczą to pewnie wyskoczę na parę godzin.

pzdr.

Edytowane przez bjs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne spotkanie w okolicach Konstancina . Tym razem była czwórka astromaniaków i mały pamiątkowy HDR na do widzenia. Bardzo widna noc ale na moim SW 80/400 z bjs podziwialiśmy pasy Jowisza.

trolle.jpg

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jesli pogoda będzie OK, to z dużym prawdopodobieństwem ok 21.00 wybrałbym się pod Konstancin. Mam nowy sprzęt, podobny do Twojego maka i chętnie skorzystałbym z doświadczeń.

b.

Edytowane przez bjs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jesli pogoda będzie OK, to z dużym prawdopodobieństwem ok 21.00 wybrałbym się pod Konstacin. ..
bjs, jak zręcznie ominąc ten remont mostu (gdzie skręcić w lewo w Konstancinie)? Może też bym się wybrał, choćby popatrzeć na Księżyc.
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bsj, jak zręcznie ominąc ten remont mostu (gdzie skręcić w lewo w Konstancinie)? Może też bym się wybrał, choćby popatrzeć na Księżyc.

 

Domyślam się, że z Ursynowa wjeżdzasz skrótem na tyrase Wilanó - Konstancin - są potem rózzne możliwości - 1. na rondzie przed mostem w lewo i potem przez Mirków do Alei Wojska Polskiego i w lewo przez Habdzin i Gassy i drogą na wscód w stronę Obór - dłuższa droga;

2 - po Mirkowie, powrót pod Papiernię do ronda i

a) Wilanowską wciąz remontowaną (i formalnie dostępną dla mieszkańsców) aż małej asfaltowej dróżki vis a vis Od lasu, wtedy w lewo przez skarpę do Literatów i do Obór,

B) bardziej "legalnie" z ronda pod Papiernią kawałeczek ul. Wilanowską do Literatów (to pierwsza w lewo, spójrz na mapę) i wprost (z jednym ostrym zakrętem) do Obór.

 

Jesli od Puławskiej - to mogę tez opisać - w skrócie trzeba się dostać do ul. Od lasu na obrzeżach Konstancina i potem na wprost przez skarpę do Obór.

 

fajnie byłoby się spotkać.

pozdrawiam,

b.

ps. most powinni zrobić niedługo to bedzie łatwiej.

Edytowane przez bjs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką, na razie wstępną propozycję. W weekend będę na wsi za Łochowem, na wschód od Wa-wy i szykuję się na obserwacje w wypróbowanym, ciemnym miejscu. Chętnych do wspólnej zabawy mogę odebrać w sobotę (24.09) przed wieczorem na stacji kolejowej Sadowne Węgrowskie - dojazd pociągiem z Warszawy Wileńskiej (ok. 1,5 godz, 100 km, dogodny powrót o świcie) lub samochodem przez Łochów według opisów w tym wątku.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką, na razie wstępną propozycję. W weekend będę na wsi za Łochowem, na wschód od Wa-wy i szykuję się na obserwacje w wypróbowanym, ciemnym miejscu. Chętnych do wspólnej zabawy mogę odebrać w sobotę (24.09) przed wieczorem na stacji kolejowej Sadowne Węgrowskie - dojazd pociągiem z Warszawy Wileńskiej (ok. 1,5 godz, 100 km, dogodny powrót o świcie) lub samochodem przez Łochów według opisów w tym wątku.

 

czy totalnego lamera "zielony listek" też godzisz się zabrać na wypad?

Kupiłem sobie w końcu teleskop (c8s), ale jedyne co udało mi się zobaczyć to księżyc i jowisza (i to z balkonu :-)) )

Więc potrzebowałbym trochę wsparcia i objaśnień...

 

(Dojazd własny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy totalnego lamera "zielony listek" też godzisz się zabrać na wypad?

Kupiłem sobie w końcu teleskop (c8s), ale jedyne co udało mi się zobaczyć to księżyc i jowisza (i to z balkonu :-)) )

Więc potrzebowałbym trochę wsparcia i objaśnień...

(Dojazd własny)

W temacie nieba - jak najbardziej, w temacie teleskopu - nie za bardzo. Bawię się wyłącznie lornetkami. Co do "zieloności" to tym lepiej - bedę mógł zabłysnąć :flirt: a jak coś pokręcę, to nie zauważysz. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie nieba - jak najbardziej, w temacie teleskopu - nie za bardzo. Bawię się wyłącznie lornetkami. Co do "zieloności" to tym lepiej - bedę mógł zabłysnąć :flirt: a jak coś pokręcę, to nie zauważysz. :D

 

:-))

 

hehehe. ok.

To jeżeli niebo będzie czyste to ja chętnie.

Może mały grillek i bezalkoholowe przy okazji?? mini grillek chyba nie wytworzy nam LP ;-)

W końcu się przekonam czy kupiłem zepsuty czy dobry teleskop - bo z balkonu i przy pełni księzyca pod Wawą nic nie udało mi się zobaczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.