Skocz do zawartości

Warszawskie trolle, jedziemy coś polukać?


GuMoWy

Rekomendowane odpowiedzi

Janku, powiedz, że nie było nieba. Chyba zaplułbym się na śmierć ze złości, gdyby się okazało, że było. :swear:

Niebo to było, ale fatalnie zachmurzone. Jednak przed północą pojawiły się gwiazdy, tak na 20-30 min. To wystarczyło, bym mógł wypróbować pożyczonego Swarka 8x56. :astronomer2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pousuwałem mylącą dyskusję o dojazdach i wprowadziłem miejscówkę na mapę Szuu (Mrozowa Wola)

 

Edycja:

Tutaj jest widok satelitarny. Opisana miejscówka znajduje się z prawej strony przy rozgałęzieniu drogi na trzy. Widok niezbyt aktualny, bo teraz to miejsce jest otoczone lasem.

Niezłe miejsce jest także na drodze wiodącej w dół mapki, ok 1 km od wsi, w najwyższym punkcie (droga żwirowa na południe, w głębi wsi)

Edycja:

A teraz, kochane Trolle chórem:

"Dziękujemy Szuu za pomoc!".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli wierzyć synoptykom to jutro spotkanie w końcu powinno dojść do skutku ..Janku,na którą godzinę tak wstępnie umawiamy się?
Ja tam będę cały czas (nr 30, wchodzić i pytać o astromaniaka). Pewnie nawet pojadę dziś wieczorem. Zapraszam jak Wam wygodniej. Już o 20.00 zaczyna robić się ciemno, więc może warto coś około.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie,pytanie zasadnicze:kto dziś wybiera się na zlot do Janka?

Najprawdopodobniej ja... Jednak czekam, aż wiatr rozgoni obłoczki, co pomoże mi w podjęciu ostatecznej, jedynej słusznej decyzji.

 

 

Mam pytanko czy ktoś z Warszawy będzie się tam wybierał autem abym mógł się podczepić? Niestety nie jestem mobilny a pociąg może być problemem w drodze powrotnej.

 

Zapraszam, ale zastrzeżenia zawarłem wyżej. Szczegóły 503074050.

 

Po rozmowie z Jankiem zdecydowałem się. Jeżeli ktoś chce się zabrać to ma ok. godziny na kontakt, bo potem będę w drodze.

Edytowane przez tabcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem udało się. Tak naprawdę mieliśmy sporo szczęścia. Najpierw całkiem zachmurzone sobotnie przedpołudnie, dopiero przed wieczorem rozpogodzenie. W czasie gdy już jechaliście, znów pojawiły się chmury. Na szczęście Michał (GuMoWy) rozwiał obawy swoim telefonem, gdy zreferował mi obrazy satelitarne chmur. Jak było na miejscu, wiemy: i chmurki, i mgiełki, i piękne niebo. Gdy już zostałem sam po Waszym odjeździe, oczekując Oriona, warunki jeszcze się poprawiły. Zapuściłem silnik, ogrzałem lornetki nawiewem i podziwiałem M42 lepszą niż kiedykolwiek przedtem. Wielki zielonkawy ptak rozwijał skrzydła nisko nad lasem chyba na całym stopniu, świecąc oczami gwiazd. Zaś pełnię naszego szczęścia doceniłem dopiero ruszając z powrotem. Na miejscówce genialnie a paręset metrów dalej gęsta mgła, która wisiała do późnego poranka. Gdy mgły już się rozwiały, pajęczyny między trawami świeciły od obfitej rosy.

My to jednak jesteśmy szaleni. Tyle zachodu, ruletka pogodowa, niewyspanie – a jednak jedziemy, czasem błądząc, czasem klnąc. Jeśli jednak się uda, wrażenia są takie, jakich nie dostarczy nic innego.

Do następnego razu!

group_hug_emoticon.gif:astro:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak,niebo było wspaniałe i tylko nawracająca mgła zostawiała coraz więcej wilgoci na naszej optyce,gdyby nie to,zostalibyśmy pewnie aż do świtu :yes: ..Następnym razem Janku zapraszam do siebie,dwie strony wcześniej podałem link,chętni mogą pisać na PW lub tutaj,będziemy uzgadniać szczegóły..Tabcio już dziś zgłosił swoją kandydaturę na wypad do mnie w sobotę...idzie za ciosem :D ...zobaczymy jak pogoda dopisze,podobno od środy ma padać.. :burza:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że Wam się udało. Ja z kolei po telefonie do Janka nie mogłem usiedzieć na miejscu. Zabrałem kolegę i pojechaliśmy do Konstancina. Na miejscu był też Bjs więc było przyjemnie. Niebo dopisało, choć była walka z wilgocią a potem i z mgłą i jakimiś drobnymi chmurkami.

 

Wczoraj poprawiłem się i pojechałem z grzałkami i było super, tylko tak troszkę smutno samemu :)

 

Do następnego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli niebo będzie choć trochę prześwitywać pod wieczór, jadę o 18.00 za Otwock. :sleepy:

 

Edycja:

Ledwie wygłosiłem tę odkrywczą myśl a zaczęło padać :burza: Cóż, jak śpiewał Wysocki - jeszczio nie wieczier.

 

Ten Otwock to właśnie w związku z Drakonidami - ponoć są dość słabe i lepiej je obserwować z jak najciemniejszego miejsca :astro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na razie nie wygląda to dobrze,

może się wybiorę, jesli będzie jakas szansa, ale nie wiem czy az tak daleko,

na pola za Oborami mam 20 min,

kilka dni temu było rewelacyjnie,

dwa dni temu było nieźle, ale ledwie rozłozyłem sprzęt przyszły chmury i po godzinie - szaro.

 

dziś jest chyba max Drakonidów,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sat24 tylko w Hiszpanii i Włoszech nie ma chmur, ale może się cos jeszcze poprawi,

szybko się zmienia, teraz nawet nad wschodnią Polską jest lepiej,

 

max wysyp drakonidów powinien być chyba ok. 22.00-23.00

Edytowane przez bjs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

echh..a ja po dziś dzień jestem pod wrażeniem widoczków z Twojej lornety Janku..wpadł mi do głowy nawet taki pomysł,że sprzedam swoj telepik,dołożę parę groszy i jakieś niezłe bino na statywie sobie sprawię..szerokie pola i obraz tak klarowny robią mi nokaut :Boink: ..

:dobrze: :dobrze: :dobrze::Beer:Klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.