Skocz do zawartości

Triplet M65 M66 NGC3628


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Wbrew pozorom tripletów galaktycznych jest kilka ale lista taka jest raczej uznaniowa. Ten prezentowany przeze mnie to chyba najsłynniejszy triplet. Triplet Lwa (inna nazwa to również Grupa M66) – mała grupa galaktyk znajdująca się w konstelacji Lwa w odległości 35 mln lat. Do grupy tej należą galaktyki: Messier 65 (NGC 3623), Messier 66 (NGC 3627)oraz NGC 3628.

FSQ, 2KXM, 5.5h LRGB

Crop na "hamburgera"

LeoTrio_2010_800c.jpg

Oraz pełny kadr. Po kliknięciu większa rozdzielczość

LeoTrio_2010_800.jpg

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem umieszczać swoją wersję tripletu, ale jednak poczekam parę dni... nie będę się wygłupiał :) Nic nie pisałem w tym temacie, bo żadne słowa nie oddadzą jakości tego zdjęcia.

 

Według mnie śmiało możesz porównywać się ze światową czołówką, a wydaje mi się, że mając obserwatoria i najlepszy sprzęt (R-Cki, Paramounty i inne) światowej czołówki, pokazywałbyś zdjęcia lepsze od nich. Naprawdę pod względem obróbki, ostrości, detalu - rewelacja. Czekamy na kolejne zdjęcia i nieśmiało proszę - uchyl rąbka tajemnic, jak Ty to kurcze robisz??? :szczerbaty:

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Ty to robisz ... Powala detal. Nie organizujesz kursów astrofoto? Chętnie zapłacę szczerbaty.gif

Nie kuś taka propozycja bo w każdym z nas siedzi trochę pazerności :P

 

Właśnie miałem umieszczać swoją wersję tripletu, ale jednak poczekam parę dni... nie będę się wygłupiał :) Nic nie pisałem w tym temacie, bo żadne słowa nie oddadzą jakości tego zdjęcia.

 

Dzieki; za chwile mam nadzieje ze się jednak przełamiesz i pokarzesz ?

 

Według mnie śmiało możesz porównywać się ze światową czołówką, a wydaje mi się, że mając obserwatoria i najlepszy sprzęt (R-Cki, Paramounty i inne) światowej czołówki, pokazywałbyś zdjęcia lepsze od nich. Naprawdę pod względem obróbki, ostrości, detalu - rewelacja.

 

Filozoficznie już roztrząsałem ten temat w myślach. Chciałbym kiedyś się spróbować na "ich terenie" czyli tamtym sprzętem i niebem. Cel jest jednak bardzo daleko w tym wypadku. Wole być racjonalny niż za bardzo marzyć ale uwierz chciałbym spróbować :)

 

Czekamy na kolejne zdjęcia i nieśmiało proszę - uchyl rąbka tajemnic, jak Ty to kurcze robisz??? :szczerbaty:

... ja byłem gdzie Ty jesteś teraz, Ty będziesz tam gdzie ja jestem... vanitas vanitatum....

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.