Skocz do zawartości

Zakończony Konkurs: Wymyśl nazwę dla nowej marki teleskopów


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest wielką tajemnicą, że od jakiegoś czasu pracujemy nad własnym, polskim sprzętem astro. Marzą nam się narodowo-patriotyczne teleskopy ;) Dużymi krokami zbliżamy się do premiery pierwszego prototypu, ale już teraz fabryka potrzebuje logotyp, a więc i nazwę.

 

Z założenia ma to być sprzęt bliski oczekiwaniom społeczności astronomicznych, spełniający jej współczesne wymagania, dlatego wymyśliłem, że dobrze by było, gdyby marka w swojej podstawie, czyli nazwie, wychodziła z naszych serc i żeby każdy czuł, że ma w niej jakiś wkład.

 

Niniejszym ogłaszam mini-konkurs na nazwę marki teleskopów. Oto krótki brief, który pomoże Wam w myśleniu:

1. Marka musi być uniwersalna językowo - skierowana jest do potencjalnych odbiorców z całego świata.

2. Nazwa musi być możliwie krótka i unikatowa

3. Najlepiej jeżeli uda się wymyślić nazwę w 100% własną (nie rodzajową) - nawet dowolne zestawienie liter

4. Powinna dawać skojarzenia z astronomią, astrofotografią, wstrzelić się w klimat społecznościowy

5. Komunikujemy nowoczesność, innowację, zaawansowane technologie, wysoką jakość

6. Musi spodobać się właścicielom (mnie i Jazzowi)

7... pewnie coś jeszcze, o czym w tej chwili nie pamiętam.

 

Termin - 2 tygodnie od tej chwili. Po tym czasie, razem z Jackiem, wybierzemy nazwę sugerując się waszymi typami i entuzjazmem. Z osobą, której uda się wstrzelić ze swoją propozycją, podpiszemy stosowną umowę oraz wręczymy nagrodę-niespodziankę: TS APO65Q o wartości blisko 2,5 tys. złotych.

 

Ponieważ ta inwestycja jest dla nas bardzo ważna (życiowo) zastrzegamy sobie możliwość nie wybrania żadnej opcji. Nie mniej - zależy nam bardzo, żeby nazwa pochodziła od społeczności i była wynikiem jej oczekiwań. Po to organizujemy tę akcję.

 

Kandydatury składajcie w tym wątku. Obserwatorów prosimy o klikanie "Lubię ten post!", żebyśmy mogli ocenić monitorować wasze reakcje. Nie wahajcie się komentować.

 

Dla najbardziej aktywnych komentatorów i oceniających także przewidzieliśmy niespodzianki. Ale o nich dopiero za 2 tyg. :P

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może czas na teleskopy Saturn?

Były rakiety Saturn, jest sklep Saturn, planeta Saturn, bóg rzymski, samochody Saturn, nagroda Saturn, kopalnia Saturn to i teleskopy mogą być Saturn.

#2 proposition:

Imię greckiego boga- Uranos, myślę że inni by zrozumieli o co chodzi (skojarzenia:Uranos>bóg nieba>niebo>astronomia). Uranos się kojarzy z niebem (bo planeta uran), jest prosta, łatwa do zapamiętania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się chciałem zakładać, czy w trzy doby licznik odwiedzin wątku stuknie 10.000. Już było 13.000 ...

Gratulacje, panie Adamie, niech wżdy narodowie znają, jakie zaplecze ludzkie stoi za Astropolis!

 

Bardzo spodobał mi się Luciferis Pablita. Lucyfer to znaczy wszak "niosący światło" (lux veritatis).

A ja tworzę właśnie Canopy of Heaven.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się chciałem zakładać, czy w trzy doby licznik odwiedzin wątku stuknie 10.000. Już było 13.000 ...

Gratulacje, panie Adamie, niech wżdy narodowie znają, jakie zaplecze ludzkie stoi za Astropolis!

Coś w tym jest. Jak widzi się tylko liczniki odwiedzin (na dole strony), to nie czuć, że stoją za nimi realne osoby. Ale, jak nagle napiszą chociaż jeden post, to robi się eksplozja.

 

Jest moc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne wskazówki po przejrzeniu pierwszej serii:

1. zdecydowanie przychylamy się do wniosku, żeby nie pchać w markę literek "POL" - wykreślamy

2. wszystkie marki astro są bardzo (do przesady) męskie. Nie mamy nic przeciwko kobiecemu brzemieniu - choćby dla odmiany.

3. próbujcie też miksować propozycje innych, tak żeby powstały nowe twory.

4. ograniczajcie długość nazwy - nie może być zbyt długa.

 

Idealna nazwa ma 1 literkę, która jest w stanie opowiedzieć całą historię wszechświata :) Damy radę? :szczerbaty:

 

To może SUPERNOWA (ewentualnie SUPERNOVA)

 

Nie ma "POL", ma kobiece brzmienie, .... no i jest w stanie opowiedzieć całą historię wszechświata :)

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Edytowane przez Krzysztof_K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam dokladke:)

Abis- ze staropolskiego otchlan ;)

Perun -z mitologii slowianskiej bog piorunow,

Isen -staroangielski zelazny (brzmi fajnie)

Agen-staroangielski wlasny

Magan-staroangielski krewna,krewny

Edytowane przez EDWIN82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmh...

a może Polonis

lub... LUNA-1

ewentualnie LEM21

fajny byłby SOLARIS lub SkySolaris, SolarisStar

no i kontynuując ten temat: PIRX lub inna nazwa zawierająca nazwisko sławnego pilota :-)

 

z innej beczki:

FPAT lub FiPAsT lub FiPAsTro (od First Polish Astro Telescope) ewentualnie FiPAST lub FirstPAsT (w końcu patrząc w niebo widzimy przeszłość) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.