Skocz do zawartości

Zakończony Konkurs: Wymyśl nazwę dla nowej marki teleskopów


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Keypaxcop, Keypax ,keyscop,

 

 

 

Uzytkownik Utah

 

wybierzcie z tych 3 nazw a jak wygram teleskop przekaże losowo wybranemu przedszkolu, lub szkole w waszym imieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie muszę napisać, że bardzo mi się podoba inicjatywa stworzenia polskiego teleskopu.

 

Co się tyczy propozycji, jest ich parę, posłużę się łaciną, która była bliska pierwszym astronomom.

 

Primum

Nocte

Meo

Novitas

Spectare

Luna

 

i nawiązanie do twórcy postu :)

 

Fraxini

 

za podanymi nazwami można dodać:

Scope lub Optica

Edytowane przez Gadżeciaż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irytujące wymyślasz nazwę myślisz że jest unikalna wpisujesz w google i pojawia się kilkanaście firm albo nazwy jakiś miast np Starcross

 

 

hmm może

Proteus - dziwak / odmieniec :g:

Proteusz - księżyc Neptuna

Edytowane przez Logos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka propozycji:

DarkMoon

BlackSky

White Eagle

FarView

MegaStar

 

NightLight - (popis dla logo)

Eva - (tak po prostu)

Speace - (wariacja w stylu Lema space i peace)

Kowalsky AT - (chyba najbardziej kojarzące się za granicą nazwisko + Astro Technology)

 

i śmieszniejsze:

Kikuś (ot tak ;) )

Yovish (taka sobie fonetyka)

Edytowane przez pladal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być krótko i imię żeńskie, to obowiązkowo ORI. :szczerbaty:

Z żeńskich można jeszcze NEBULA, LUNA, VESTA, VIRGO albo po prostu jakieś imię w stylu Mercedes np. CARMEN.

Ale można też regionalnie - MASOVIA.

Dałbym jeszcze parę owocowych i warzywnych nazw: LEMON, PEAR, LIME, KIWI, PUMPKIN, CARROT, TOMATO, ONION, BEAN. Z wiadomych względów nie proponuję jabłka. No i melon też już trochę nie teges.

Ewentualnie patriotycznie POTATO. :szczerbaty:

Podoba mi się też nazwa NUT - orzech, orzeszek.

Jeszcze - BEAR, GEAR, FORK, CARBON, FLINT...

Albo VACUUM - w końcu to wszystko de facto do oglądania próżni.

Edytowane przez Lampka
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy i koleżanki

jako kompletny debiutant, nie wiem, czy można tutaj KOMENTOWAĆ propozycje. Ale zaryzykuję...

1. Tak na prawdę nazwa ma znaczenie trzeciorzędne, jeżeli produkt będzie "zajebiaszczy" i w dobrej cenie, to sprzeda się nawet BEZ NAZWY... ("Biały Album" Beatlesów ktoś pamięta?)

2. Te wszystkie SkyPole, AstroLuxy, są do bani. Przepraszam zgłaszających. To przypomina Beton-Bud, ZbychBud , Drutex itd. Nie tędy droga. Jak napisał prezes tego zamieszania, nazwa nie musi być odzwierciedleniem produktu. Ma być unikalna. Nie musi NIC znaczyć, ani być żadnym skrótem. Najlepsza nazwa na świecie to KODAK, a to kompletnie nic nie znaczy....

3. Rozumiem, że konkurs trwa nadal JEDYNIE z powodów formalnych? Jest zrozumiałe i oczywiste, że najlepsza propozycja już padła. To ta związana ze Stanisłąwem Lemem. Mam do faceta zgłaszającego tę propozycję stosunek niezwykle ciepły i osobisty... Jak się niektórzy domyślają, to był mój wniosek! :)

 

Proszę nie traktować mego wpisu zbyt poważnie! Nie wiem czy tutaj poczucie humoru istnieje...

P.S.

Szkoda, że LEM był już wykorzystany w programie Apollo.

 

Pozdrawiam

A.B.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.