Skocz do zawartości

Zakończony Konkurs: Wymyśl nazwę dla nowej marki teleskopów


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dwie propozycje:

 

IRIS - czyli angielska nazwa Irysa. Jak wiadomo, jest to kwiat powszechnie występujący w Polsce, o bardzo różnorodnym ubarwieniu i nietypowym kształcie. Nazwa tego kwiatu pochodzi od greckiego iris, czyli tęcza oraz w mitologii greckiej bogini i uosobienie tęczy, posłanka bogów. Ponadto mamy mgławicę Irys. Dodatkowo można pokusić się o rozkład liter nazwy na słowa Incredible Ride Into Space, ale to już tak mniej poważnie :)

 

PAVER - to skrót od "papaver" czyli Mak po angielsku. Mak jest jednym z symboli naszego kraju, jedynym kwiatem kojarzonym z Polską. Również może mieć przeróżne barwy tak jak nocne niebo, a jego kształt kojarzy się z niektórymi obiektami, np. mgławice planetarne czy supernove. Taka nazwa od razu kojarzy się ze słowem "power", co sugeruje możliwości sprzętu i zaawansowaną technologię. Również tutaj można nawiązać do nazwy obiektu, istnieje planetoida 9701 MAK :)

 

W drugim przypadku wielką zaletą jest możliwość stworzenia loga na podstawie kwiatu:

 

 

613px-Papaver_floral_diagram.jpg

jest to rys kwiatowy maku

 

 

 

726px-A_mohn_inside.jpg

wnętrze kielichu

 

 

Pozdrawiam!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy już było (tyle postów!), ale wrzucę moje propozycje:

 

CC Optics - gdzie C - stała prędkości światła, C - ang. catcher,

CC Scope - gdzie C - stała prędkości światła, C - ang. catcher,

PC Scope- gdzie P - ang Photon, C - ang. catching,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, za czym ta kolejka? :astronom: Nie czytałem wszystkich postów, więc przepraszam jeśli naruszyłem czyjeś "prawa autorskie"

 

Proponuję:

 

1. SUPERSCOPE (SUPERSCOPES)

2. JJ-Optics (czyt. dżej dżej optics - od Jesion i Jazz :notworthy: )

3. SPACE-R :szczerbaty:

4. DSV (Deep Space Viewer)

5. UltraOptics

6. Endurium

7. SkyDiver

8. Startoucher

9. ScopeSphere

10. PATASCHNIK ;)

11. RIS (REST IN SPACE :szczerbaty: )

Edytowane przez maquu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, skoro jak wyczytalem w pierwszym poscie tego tematu pan Adam zacheca takze innych uzytkownikow do komentowania i oceniania na biezaco podanych

propozycji nazw.

 

Z tego co zauwazylem wiele ma przedrostek Pol co ma oczywiscie nawiazywac tematycznie do naszej ojczyzny, ale szczerze mowiac jakos nie mam zaufania do firm z tym przedrostkiem w nazwie (sam nie znam genezy tej niecheci :) ) Widocznie pan Adam sadzi podobnie gdyz tez nas zacheca do odrzucenia tego toku myslenia. Wedlug mnie swietnym uzupelnieniem nazwy bedzie koncowka OPTICS, ktora u wielu ludzi juz na samym poczatku budzi zaufanie i pozytywne odczucie.

 

Co do podanych nazw do gustu bardzo przypadla mi podana przez kogos nazwa OMEGA (chodzi mi jednak bardziej o caly wyraz niz litere z alfabetu greckiego), owa nazwa budzi u konsumentow poczucie solidnosci i precyzji co jest spowodowane skojarzeniem z marka drogich, niezawodnych i eleganckich... zegarkow (zreszta omega jest bezposrednim konkurentem Rolexa). Bardzo fajnie brzmialo by takze to po mojej malej, wlasnej modyfikacji - Omega Optics, zas inicjaly OO moglyby na logo odzwierciedlac okulary lornetki badz binookulara.

Bardzo fajne sa tez nazwy z uzyciem slowa Universe. Co do wlasnych, wczesniej podanych propozycji to polecam: PLATINUM OPTICS ljb DIAMOND OPTICS(skojarzenie z solidnoscia, niezawodnoscia, swietnym wykonczeniem, a nawet luksusem, elegancja) badz ASTRO POLISH OPTICS lub POLISH ASTRO OPTICS nawiazujace nazwa do miejsca produkcji (kraju), a takze do dzialalnosci polegajacej na tworzeniu i sprzedawaniu instrumentow optycznych Astro czyli do celow astronomii hobbystycznej. Nazwa ta oczywiscie moglaby ulecskroceniu z wykorzystaniem samych inicjalow (APO lub PAO w zaleznosci od wybranej wersji.

 

Na razie tyle ode mnie. Mam nadzieje ze pan Adam doceni ten moj krociutki post :) i w jakis sposob sie do niego ustosunkuje.

 

PS: Ile to nazw mozna wymyslic dla jednej firmy :)

Astropozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zawsze chodziły po głowie dwie nazwy Sky-Fly i Moon-Walker , choć to druga pozostała z oglądania Księżyca.

Ale też dokładam SkyTech , bądź dlaczego nie nazwa Astropolis ? Niby trywialne a może jednak ...

 

Cytuję sam siebie coby sie nie pogubić :szczerbaty:

I dokładam:

 

HTT ; High-Tech Telescope

VT Vision

MOON Factory

OPTECH

APFT; AP Factory

JO-VI (czytaj : jowi)

 

 

Kurcze starczy , jest tyle już wymienionych przez Was fajnych nazw że trudno wymyślać nowe :rolleyes:

Edytowane przez Aleksander H.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie STOPi! KTO to w końcu OGARNIE!! Bez sensu! Czytajcie dokładnie zasady konkursu zanim coś napiszecie. Wiem, że nagroda przyciąga, ale na Boga, nie wymyślajcie "zlepków" słownych, których nie sposób wymówić!

 

Dziwię się autorom konkursu, że nie przemyśleli do końca jego zasad, zanim ogłosili taki fajny konkurs i puścili go "na żywca". Przecież mamy do dyspozycji INTERNET i chyba trochę pracy dla takiej nagrody warto dodatkowo wykonać!!

 

Gdyby w zasadach konkursu ustalono dodatkowo że:

 

- zarejestrowani użytkownicy forum mogą tylko raz podać swoją propozycję, maksymalnie 3 (trzy) nazwy z pogrubieniem preferowanej, natomiast wielokrotnie mogą jedynie komentować i klikać na "lubię to"!

- przed dokonaniem wpisu na forum, nazwy powinny być sprawdzone przez ich autorów chociaż pobieżnie w internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce Nazwa Corp. Nazwa Ltd. Nazwa Sp. z o. o. Nazwa Sp. J. itp; aby się przekonać czy możemy użyć takiej nazwy (czy nie jest zajęta)!

 

... to nie mielibyśmy takiej kaszany, jak w tej chwili. Podejrzewam, że 95% wpisów to lipa, nie do wykorzystania - źle brzmiące (nie do wymówienia) połączenia słowne (nie spełniają warunków konkursu, podanych przez autorów na początku wątku), albo nazwy nawet całkiem klawo brzmiące np.: POLSTAR, LHT, LEM (i większość krótkich nazw tu podanych) są już niestety ZAJĘTE!

 

Panowie, może tak RESTART

 

... i od nowa poruszać mózgownicami. ;) Spokojnie bez pośpiechu (dwa tygodnie to sporo czasu) przemyśleć najpierw swoje TRZY nazwy ze sprawdzeniem ich w internecie, uzasadnieniem dlaczego takie i z WYRAŹNYM podaniem, że są zgodne z zasadami konkursu. (???)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.