Skocz do zawartości

Merkury, Wenus i Jowisz


lukaszp

Rekomendowane odpowiedzi

Poznałem po chmurach, że to z Rzeszowa, też dzisiaj to widziałem tak. :D Hehe, nawet chyba ten samolot widziałem.

 

Tak to zdjęcia z Rzeszowskich górek :) Matysówka jest super do obserwacji jasnych obiektów typu Księżyc, czy palnety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne zdjęcia! :notworthy: A myślałem że TYLKO JA Chwyciłem wczoraj Merkurego. Fotkę wrzucę później

Tak to zdjęcia z Rzeszowskich górek :) Matysówka jest super do obserwacji jasnych obiektów typu Księżyc, czy planety.

Spod masztu GSM, jak miemam.

W pierwszej połowie nocy mamy paradę planet: idąć od zachodu:

Merkury, Wenus, Jowisz, Mars a na późną kolację Saturn koło Kłosa. Tak więc nawet cztery...

 

Jak będzie pogoda, to wywleczemy na tę górkę mojego MAK'a 150 na EQ5 :yes:

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż pod maszt nie szedłem, nie miałem czasu, min. dlatego też nie złapałem wczoraj Marsa. Jeśli pogoda pozwoli to na weekendzie się jeszcze raz wybiorę. Do rychłego zobaczenia, mam nadzieję.

Piotrze, jak będziesz miał chwilę czasu to wrzuć swoja fotkę. Ciekaw jestem jaka jest widoczność z centrum miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne zdjęcia! :notworthy: A myślałem że TYLKO JA Chwyciłem wczoraj Merkurego. Fotkę wrzucę później

 

Spod masztu GSM, jak miemam.

W pierwszej połowie nocy mamy paradę planet: idąć od zachodu:

Merkury, Wenus, Jowisz, Mars a na późną kolację Saturn koło Kłosa. Tak więc nawet cztery...

 

Jak będzie pogoda, to wywleczemy na tę górkę mojego MAK'a 150 na EQ5 :yes:

Dobrze , że wspomniałeś o Saturnie bo już gotów byłem sobie pomyśleć , że się tu na niego obrażono .

Dwie nocki temu rewelacyjnie komponował się z Marsem , wczoraj niczego nie można było (bynajmniej u mnie) zaobserwować .

Czekamy na fotki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze , że wspomniałeś o Saturnie bo już gotów byłem sobie pomyśleć , że się tu na niego obrażono .

Dwie nocki temu rewelacyjnie komponował się z Marsem , wczoraj niczego nie można było (bynajmniej u mnie) zaobserwować .

Czekamy na fotki .

 

 

mam zdjecie Merkurego razem z samolotem zrobione w Boguchwale,ale nie wiem jak zamiescic fotke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... Do rychłego zobaczenia, mam nadzieję.

Też mam nadzieję na wspólne polowanie

Piotrze, jak będziesz miał chwilę czasu to wrzuć swoja fotkę. Ciekaw jestem jaka jest widoczność z centrum miasta.

O, taka jak na załączniku. Przy okazji: w momencie zrobienia zdjęcia Merkury był ok. 4 st. nad horyzontem. Wcześniej wycinały mi go pasemka chmurwów

Merkury_29_02_2012.jpg

Edytowane przez don Pedro
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam nadzieję na wspólne polowanie

O, taka jak na załączniku. Przy okazji: w momencie zrobienia zdjęcia Merkury był ok. 4 st. nad horyzontem. Wcześniej wycinały mi go pasemka chmurwów

 

 

Merkury na wieczornym niebie w Boguchwale. godz.18.01 iso200 t=1sek.686bfe5fec637239gen.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj obserwowałem przez lornetkę. Za wcześnie wyszedłem i musiałem trochę poczekać na Merkurego, wcale nie jest aż tak nisko. Potem zostałem aż zniknął pod horyzontem, chciałem wyhaczyć Urana obok niego, ale nie dało rady, za jasno tam. Co ciekawe widać było 4 planety jednocześnie na niebie, a gdybym miał większy sprzęt to i 5 z Uranem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez półtorej godziny strzeliłem około 200 zdjęć tej trójki :D

C350D z kitem przy 22 mm f/5

 

trojka_03_03_2012_686.JPG

 

pozdrawiam

 

EDIT

 

jeszcze dwie fotki planet. Jedna z Merkurym, Wenus i Jowiszem, a drugia z Marsem po wschodniej stronie nieba (na prawo od Marsa widać SkyTower)

Zdjęcia robione z zachodniej części Wrocławia koło lotniska. Ładnie widać LP nad miastem :Boink:

 

trojka_03_03_2012_672.JPG Mars_03_03_2012_671.JPG

Edytowane przez ZbyT
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez półtorej godziny strzeliłem około 200 zdjęć tej trójki :D

C350D z kitem przy 22 mm f/5

 

trojka_03_03_2012_686.JPG

 

pozdrawiam

 

Super fotki :o

U mnie dzisiaj super pogoda, a jak skapitulowałem, jutro muszę się znowu na łowy wybrać ...

Edytowane przez lukaszp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.