Skocz do zawartości

Jowisz 2012/2013


riklaunim

Rekomendowane odpowiedzi

wg porad rika i tak juz przesadzilem z f:) ogniskowa 2250 120/900+powermate 2,5 kolorki wychodza na valvetach pobawie sie materialem jeszcze:)

goly stack wyglada tak to obok minimalnie korekcje

kewstia ustawien mam jeden ze jowisz caly brazowy;]

post-17410-0-29463200-1354818755_thumb.jpg

post-17410-0-37013000-1354818763_thumb.jpg

Edytowane przez lion100
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy z godziny 19.20. W powietrzu -10 stopni, Jowisz trochę pływał, gdyż był nie za wysoko. Znalazłem oryginalną przedłużkę Oriona i już nie było kłopotu z ostrzeniem. Całkiem o niej zapomniałem a ostatnio wyczyniałem akrobacje ze złączkami obiektywu ;).

 

Newton VX10, EQ6, CCD IMGOH Color, Powermate 2" 4x,

TS Optics IR-Cut, RegiStax 5.1, FireCapture 2.1, Castrator,

AutoStakkert 2.1, AstraImage 3.0 Pro,Corel PaintShop Pro X5.

 

Fotka z lewej str. to Drizzle 1.5X oraz ten sam pomniejszony o połowę.

Jowisz. 2012.12.07.jpg

Jowisz 2012.12 (1).jpg

Jowisz 2012.12 (2).jpg

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacisnąłem zęby, i czapkę uszatkę,.... i postanowiłem dzisiaj trochę pomarznąć...

 

drugie podejście z QHY5 oraz... chyba pożegnalne już podejście z poczciwym Philipsem...

 

jakkolwiek zdjęcia są dość przeciętne, to muszę przyznać, że moja dobsonowa Synta 8" jest trochę jak Obelix:

 

"... na Teutatesa, wiem że jak był mały to wpadł do kociołka z magicznym napojem, ale ten chłopak wciąż nie przestaje mnie zaskakiwać..."

 

jupiters-20121207-qhy5.jpg

 

jupiter20121207philips.jpg

 

Pozdrawiam

 

Iro

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jeszcze jak to jest w praktyce operować dwoma kamerkami na zmianę. Lecz zbierając kanały kamerą mono też idzie trochę czasu. A tak, kamera mono np tylko IR a kolorową mamy od razu RGB. Może się okazać, że po dojściu do wprawy czas wyniesie tyle samo co tylko kamerą mono a kto wie może i szybciej ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Wiem o FireCapture, niestety nie chce on współpracować z moim komputerem, z nieznanych powodów. Przy kolejnej próbie instalacji posypały mi się nawet sterowniki do karty graficznej. A że nie lubię walczyć z komputerami to znalazłem obejście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję teraz dwie kamery , Lumenerę i DMK w tych samych warunkach z różnymi powiekszeniami , jaka pogoda każdy widzi więc łapię dziury w chmurach i kręcę.

 

Oczywiście staram sie wyciskać max rozdzielczości z teleskopu co przy dobrym seeingu i kolimacji czasami sie udaje.

Jowisz DMK 3x.png

Jowisz Lumenera 5x.png

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jowisz z godziny 20.20. Dość zimno -15 st. i seeing słaby.

 

Newton VX10, EQ6, CCD IMGOH Color, Powermate 2" 4x,

TS Optics IR-Cut, RegiStax 5.1, FireCapture 2.1, Castrator,

AutoStakkert 2.1, AstraImage 3.0 Pro,Corel PaintShop Pro X5.

 

Normalny i Drizzle 1.5X

Jowisz2012.12.12 (1).jpg

Jowisz2012.12.12 (2).jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.