Skocz do zawartości

NGC 7635 i okolice z TSAPO 65Q


Antoni

Rekomendowane odpowiedzi

Antoni,

Kiedy zbierałeś materiał na to zdjęcie? Czy Ty masz jakiś patent na dziurę w chmurach? :-) Cała Polska w mgłach i chmurach a Ty łapiesz fotony :-)

 

Też robiłem pojedyncze klatki tą kamerą w Ha... możesz podesłać jednego fitsa Ha?

 

Zdjęcie bardzo mi się podoba :-))

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha polecam zbierać od ostatniej do pierwszej kwadry, w przeciwnym razie czeka Cię jednak walka z gradientami i frustracja z powodu słabszej dynamiki

takie są moje doświadczenia

 

niezła równowaga barw jak na notebook ;)

Edytowane przez piotrem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak masz 30 klatek w H-alfa to samo H-alfa powinno wyjśc bardzo dobrze. Warto obrobic.

Jestem ciekawy bo kiedyś zrobiłem to Atikiem 314E i obiektywem EF 200/2.8 - 23x10 min.

Mam też QHY8L i jestem ciekawy, czy warto ciągnąc H-alfa czy szkoda czasu.

Fotka z Atika

Bąbel.jpg

Edytowane przez franz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam klatkę H alfa sam zobaczysz.Trochę to dziwnie wygląda bo jak ją mam na PS to o wiele więcej widać tej słabej materii ,a jak rzucam na stronę to jest jakaś przygaszona i tak jest ze wszystkimi nawet te co wcześniej dawałem nie wiem co jest powodem, nie jest to równoznaczne z PS.

NGC 7635 H alfa.jpg

Edytowane przez Antoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo gazu widac, więcej niż u mnie a to tylko jedna klatka. Porównywałeś H-alfa z kanałem czerwonym z RGB? Jest więcej gazu?

Tak czy inaczej chyba warto to robic, tym bardziej, że przy księżycu i tak nie ma co robić. Co do obwódek to chyba tylko w RGB można je zdjąc ale dokładnie to nie wiem. Mnie one nie przeszkadzają. Żeby tego nie było musiałbyś chyba miec cos lepszego do focenia, lepszą rurę albo węższy filtr, tak mi się zdaje ale nie jestem pewien :icon_biggrin:

Tu masz linka gdzie porównano dwa filtry H-alfa. Zauważ, że przy filtrze 6 nm widac obwódki i wogóle wiecej gwiazd a przy węższym tego nie ma.Myślę,że powodem jest to, że oprócz H - alfa załapuje się coś z pasma czerwonego i gdzie indziej ma ognisko. Musiałbyś chyba miec idealną optykę.

http://www.astrodonimaging.com/narrowband/6v3.html

Edytowane przez franz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam klatkę H alfa sam zobaczysz.Trochę to dziwnie wygląda bo jak ją mam na PS to o wiele więcej widać tej słabej materii ,a jak rzucam na stronę to jest jakaś przygaszona i tak jest ze wszystkimi nawet te co wcześniej dawałem nie wiem co jest powodem, nie jest to równoznaczne z PS.

 

Jaki masz internet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwnie wygląda bo jak ją mam na PS to o wiele więcej widać tej słabej materii ,a jak rzucam na stronę to jest jakaś przygaszona i tak jest ze wszystkimi nawet te co wcześniej dawałem nie wiem co jest powodem, nie jest to równoznaczne z PS.

 

Sprawdź sobie, jaki profil ma twoja fotka w PS i przekonwertuj ją do standardu sRGB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko radiówkę a to coś ma do tej jakości ?

 

 

Pytałem bo internety bezprzewodowe na modemach np Blueconnect który mam obecnie posiadają wbudowane compresory które mają za zadanie oraniczyć iloć pobieranych danych - limity są. Strasznie degradują jakość wyświetlanej grafiki ze stron internetowych. Można je wyłączyć ale wtedy szybko się wyczerpie pakiet miesięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za offtopa, wiesz jak wyłączyć taki kompresor? Obecnie korzystam z neta przez komórkę (HTC Desire-Z), albo po USB albo po Wifi. Nie mam limitu danych, a niestety grafika wyświetlana jest bardzo mizernej jakości (chociaż prędkości download/upload są przyzwoite).

 

edit: poczytałem o kompresji danych, chyba już wiem jak obejść problem (a raczej: że go nie obejdę). Sieć Orange, komóra służbowa, kompresja włączona na stałe defaultowo.

Edytowane przez dziki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antoni,

zastanawia mnie jedna rzecz - jak uzyskałeś cz-b zdjęcie Ha na kamerze QHY8L? przez binning? Nie widać też na nim maski bayera...

w załączeniu podobny obszar (bańka) przez Ha7nm, kamerę QHY8L i 520mm ogniskowej.

 

Stack 6x600sek, w ogólnie nie wyciągany.

 

NGC7635Ham.jpg

Edytowane przez Pav1007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.