Skocz do zawartości

M31 Porównanie


Naski

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś mógłby się zająć tym zdjęciem. Przerabiałem je już na 100 sposobów i nic więcej mi nie wychodzi,

A bardzo chciałem zobaczyć , jakie braki mam w obróbce . No chyba ,że jest to już maximum co można wyciągnąć z tego materiału

155 mm f/7; AstroFx

Tiff Stack - 25x300s 19Bias 43Dark -20stopni

 

http://www.sendspace...eb5a5d14cd08401

M31 x25x300sjpgk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem pobrac i nawet dowiedziałem się, że mam "jedną nieodebrana nagrodę", potem , że mam wysłać płątnego smsa, a potem że będę miał dostęp przez miesiąc do filmów.

 

I tutaj prośba - jak chcesz poważnej odpowiedzi, to nie pakuj się w jakieś lipne serwery do przesyłania.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede chwilą sprawdzałem ... to jest darmowy server i jak jest okupowany przez premium userow to po jakimś czasie trzeba spróbować ... za drugim razem mi to wyskoczyło >

 

 

 

Informacja

 

Plik: m31 25x300sfx.tiff

Serwer: zajęty.

Przyczyna: wszystkie sloty są aktualnie zajęte przez użytkowników premium.

 

Spróbuj za chwilę lub pobierz ten plik z serwera Premium wybierając jedną z poniższych metod:

 

 

I tutaj prośba - jak chcesz poważnej odpowiedzi, to nie pakuj się w jakieś lipne serwery do przesyłania.

 

A znasz jakieś nie lipne , które nie wymagają płatności i rejestracji ?

pobierz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Duzo mi brakuje by probowac na cudzym materiale, ale co tam ;)

 

Tiff ktory podales ma tlo 1-2 takze przekonwertowalem to do FIT i obrobilem w Ps-ie. Wydaje sie, ze jest tu sporo materialu do wyciagniecia i jak juz sie za to wezmie ktos bardziej kompetentny ode mnie to bedzie fajny efekt.

 

pozdrawiam,

Artur

M31 25x300sFX ps.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Szymek twoja mi się najbardziej podoba . Na pierwszej fotce która podałem , chciałem jak najbardziej uwidocznić kontury galaktyki .. ale też zrobiłem coś podobnego do waszych -- czyli łagodniejsza przeróbka . Zachęcam do dalszej zabawy i porównań !!! Jak widać ten sam materiał a ile już różnych wersji ...

 

Może jakieś komentarze i spostrzeżenia na przyszłość jeżeli chodzi o zbieranie materiału ... więcej klatek ... może zamiast tego dłuższe ekspozycje ...? czy z tego sprzętu już nic ciekawego się nie da wyciągnąć ?

M31maximdl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej klatek na pewno poprawi jakość zdjęcia. A dłuższe czasy również się przydadzą. Osobiście uważam że 300s to absolutne minimum. A 25 klatek zdecydowanie mało, ale jak widać w tym przypadku jest bardzo dobrze.

 

Gdybyś miał więcej klatek szum był by wiele mniejszy. Dłuższe czasy to oczywiście większy detal ciemniejszych partii fotografowanego obiektu. Dla OSC najlepiej mieć około 40 klatek light, oczywiście im więcej tym lepiej, ale z reguły nikt nie robi więcej niż 50 klatek. A na mój gust to dla twojego F7 najlepiej używać czasów po 600s. Masz wtedy pewność że dobrze dopalisz obiekt, ale oczywiście im dłużej tym lepiej (pamiętając jednocześnie o dużej ilości materiału).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.