Skocz do zawartości

Czy jest możliwy astro-zlot wszystkich for?


Gość ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Ignisdei,

 

 

Twierdzisz, że w Bieszczadach niebo jest gorsze niż w Izerach? Najbliższe średniej wielkości miasteczko (Sanok, 40 000 mieszkańców) jest odległe od Bieszczad o 50 - 70 km (w zależności od miejsca), podczas gdy w pobliżu gór Izerskich, w znacznie mniejszej odległości (<30 km) masz dwa zdecydowanie większe miasta - Liberec (ponad 100 000 mieszkańców) i Jelenia Góra (ponad 80 000 mieszkańców).

 

Na ostatniej konferencji dotyczącej ciemnego nieba (patronat medialny - między innymi AP) był Pan Profesor z Krakowa, który badał i mierzył ciemność nieba w Polsce i przedstawił bardzo ciekawą informację: Bieszczady to jedyne miejsce w PL, gdzie po przyjściu chmur robi się ogólnie ciemniej a nie jaśniej.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i się komuś narażę, ale ja tu widzę że pod pretekstem urodzin forum chciałbyś ściągnąć do siebie na zlot jak najwięcej ludzi a tym samy inne zloty porozbijać. Taką imprezę robi się z większym wyprzedzeniem, a wiadomo był duuużo wcześniej o urodzinach. I teraz co w Twoim mniemaniu to tylko kwestia woli i nic więcej właśnie że nie bo to koszty, logistyka dojazdowa, urlopy. No i przecież jak się deklaruje gdzieś przyjazd to nie robi się z siebie idioty że tu nie przyjadę bo jadę gdzie indziej.

Chcecie zrobić astoshow ogólnopolskie - dogadajcie się na szczeblu administratorów wszystkich for i zróbcie jeden ogólnopolski zlot w miarę dostępny z każdego zakątku Polski.

 

PS to taka skromna moja opinia może nie do końca wytłumaczona,

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tu widzę że pod pretekstem urodzin forum chciałbyś ściągnąć do siebie na zlot jak najwięcej ludzi a tym samy inne zloty porozbijać.

Ostro. Powiem więcej, niespodziewanie ostro, bo w żaden sposób sobie nie zasłużyłem na tego typu insynuacje. Wspólny zlot/imprezę, którą zaproponowałem, to przecież wspólna inicjatywa (odsyłam do słownika, co oznacza to słowo). Organizatorami byliby wszyscy partnerzy. Każdy robiłby swoją część z tą różnicą, że w jednym miejscu, w jednym czasie, z masą wzajemnych korzyści, głownie towarzyskich.

 

Ja nie proponowałem "oddania" swoich zlotów dla zlotu astropolis. Wydawałoby się, że to oczywiste. Poza tym, jest tylko jedna taka okazja, a nieskromnie sądzę, że bardzo istotna.

 

Jak ktoś tego nie rozumie, to nic więcej nie potrafię dodać. Szukanie wszędzie złych intencji to już szkodliwa paranoja. Rozbić inne zloty? Chryste... a po co nam to? Ech...

 

Jak już się jednoczyć to może dołączyć do AstroShow Delty w Spale. Termin się pokrywa, środek Polski więc nikt nie ma bardzo daleko ;)

Niekoniecznie to inni muszą się dostosowywać :D

 

 

 

Jest to jakiś pomysł. Nie omieszkam złożyć takiej propozycji Grześkowi (właścicielowi DO).

I proszę jednak o min. sprawiedliwej oceny. My tu mówimy o naszych urodzinach, a nie o tym, że "wszyscy mają się dostosować". Sądziłem, że to fajny pretekst, żeby się razem spotkać. Zaskakujesz mnie Paether, bo sądziłem, że masz trochę więcej dystansu do rzeczywistości i potrafisz oceniać rzeczy takimi jakimi są, a nie jakim mogłyby się wydawać.

 

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I proszę jednak o min. sprawiedliwej oceny. My tu mówimy o naszych urodzinach, a nie o tym, że "wszyscy mają się dostosować". Sądziłem, że to fajny pretekst, żeby się razem spotkać.

 

Nadal nie widzisz, że to nie jest dobry pretekst, nie z powodu złej woli tylko po prostu większość ma inne plany na ten czas ? Jeśli w ten sposób stawiasz sprawę, to ktoś będzie musiał się dostosować inaczej to nie wypali. Co innego gdyby rzeczywiście jak pisze wyżej Alien, zaplanować w gronie zainteresowanych "liderów", wybrać wspólny dogodny termin z odpowiednim wyprzedzeniem...

Staram się oceniać rzeczy takimi jakimi są. A wiesz jakimi są? Zobacz:

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?topic=2842.0

http://www.astrocd.pl/forum/viewtopic.php?f=152&t=3941

Edytowane przez paether
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest świetna okazja, żeby jednoczyć ruch astroamatorski, zmniejszyć podziały czy animozje. Piękna byłaby wspólna impreza, może nawet przedłużona - jedna bezpośrednio po drugiej w tej samej lokalizacji. Uczestnikom w to graj - mogliby zaliczyć całość lub którąś z części. Tylko trzeba iść na współpracę, nie na jakąś tam wydumaną konkurencję.

Wspólny zlot załatwiłby wiele a pewnie byłby łatwiejszy w organizacji.

Astroamatorzy, łączcie się! :Astrobrać:

 

A tak w ogóle, to pragnę zauważyć, że pomysł nie wypłynął ode mnie, tylko do Janko. I co? Jego też oskarżycie o złe intencje i chęć rozbijania zlotów? Sądzę, że każdy, komu na sercu leży dobra, silna społeczność astronomiczna, marzy o wspólnych działania, a nie polityce jednego, czy drugiego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie widzisz, że to nie jest dobry pretekst, nie z powodu złej woli tylko po prostu większość ma inne plany na ten czas ? Jeśli w ten sposób stawiasz sprawę, to ktoś będzie musiał się dostosować inaczej to nie wypali.

 

Nie stawiam sprawy, ani nic nie wymagam od nikogo. Nie imputuj. Janko wrzucił pomysł, ja go podłapałem. Tylko tyle, aż tyle. I nie zgodzę się z tym, że to nie jest wystarczająca okazja, dla mnie jest, dlatego byłem w stanie oddać większą część organizacji innym forom, żeby tylko doprowadzić do takiej możliwości.

 

Nikt się tu nad niczym nie upiera. To tylko pomysł. Nierealizowalny? Trudno. Realizowalny w innym terminie? Super. Jakieś propozycje? Pewnie w tym roku to już niemożliwe, więc proponuję wiosenny zlot wspólny w Bieszczadach.

 

PS. A co do Twojej obiektywności, to klikam w link, który mi dałeś i co widzę? "Mamy więc ustalony termin zlotu jesiennego na

3-6 października 2013".

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. A co do Twojej obiektywności, to klikam w link, który mi dałeś i co widzę? "Mamy więc ustalony termin zlotu jesiennego na

3-6 października 2013".

 

Porzekadło mówi, że jeśli nie masz gdzie ukryć trupa, schowaj go na drugiej stronie wyników Google'a ;)

Termin wrześniowy jest wspomniany na drugiej stronie wątku, daty postów - z marca.

 

Swoją drogą, hasło "10 lat Astropolis" samo niejako narzuca skojarzenie, że chodzi o zlot pod egidą AP, a nie "ponadforumowy".

Adamie, rozumiem twoje intencje, ale nie dziw się, że to jest tak odbierane - tak to się po prostu czyta (na zasadzie: mam urodziny, wszyscy są zaproszeni).

 

Swoją drogą, bardzo chętnie wziąłbym udział w takim superzlocie, ale to faktycznie musielibyście ustalić w swoim gronie (liderów/administratorów) i z odpowiednim wyprzedzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam tak to wygląda ze strony szarego usera, i nie moja intencją było jakiekolwiek oskarżenia . Chcesz zrobić imprezę na 10 lecie Astropolis ok, ale wspólna inicjatywa musi wyjść od wszystkich central a nie jeden jest prezesem a inni podwładnymi. Termin niefortunny bo wchodzi w sam środek dwóch dużych zlotów na południu i północy.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę, nie mój to był pomysł więc nie rozumiem zarzutu "ja tu widzę że pod pretekstem urodzin forum chciałbyś ściągnąć do siebie na zlot jak najwięcej ludzi a tym samy inne zloty porozbijać". Reszta jest jak najbardziej dyskusyjna, ale proponuję zostawić ten temat, bo zaraz wyjdzie (jak zwykle), że to ja planuję w jakimś niecnym celu.

 

 

 

Chcesz zrobić imprezę na 10 lecie Astropolis ok, ale wspólna inicjatywa musi wyjść od wszystkich central a nie jeden jest prezesem a inni podwładnymi.

 

Nic "nie musi". Każda ze stron może wysnuwać dowolną propozycję - nawet najgłupszą. Ja także mam prawo zapytać innych for, czy chcą dołączyć do naszej imprezy i zrobić coś razem. Tak? Każdy z nich ma prawo napisać: spadaj na drzewo. Jest, jak jest - po co drążyć temat?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się tu nad niczym nie upiera. To tylko pomysł. Nierealizowalny? Trudno. Realizowalny w innym terminie? Super. Jakieś propozycje? Pewnie w tym roku to już niemożliwe, więc proponuję wiosenny zlot wspólny w Bieszczadach.

 

PS. A co do Twojej obiektywności, to klikam w link, który mi dałeś i co widzę? "Mamy więc ustalony termin zlotu jesiennego na

3-6 października 2013".

 

1. O to mi właśnie chodzi. Wspólny zlot MUSI być w terminie, który nie koliduje z innymi wydarzeniami. Wtedy szanse na powodzenie są większe, a o to chyba chodzi w takiej inicjatywie. Zaproszenie kogoś ze świadomością, że raczej nie skorzysta jest gestem dobrej woli, czymś pozytywnym...ale niczym więcej.

Nie wiem dlaczego odbierasz to jako atak, Nie mam niczego złego na myśli. Po prostu jeśli jest plan jakiejś fajnej akcji to trzeba dołożyć starań żeby się powiodła.

Jest jeszcze jedna kwestia. Czy ma to być pojednanie "liderów" czy całych "społeczności" ? Jeśli to drugie to nawet ustalenia tych pierwszych będą niewystarczające. Konsultacje społeczne, itp...To nie jest takie proste, że ktoś zaprasza, ktoś zaproszenie przyjmuje. W grę mogą wchodzić nawet setki ludzi jeśli to zrobić z rozmachem :D

 

2. Przeczytaj więcej niż kilka pierwszych postów. Data wrześniowa pojawia się 17 marca. Wystarczy nawet tytuł tematu. Jak się to ma do mojej obiektywności ? :whaaaaa:

Edytowane przez paether
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnej realnej koncepcji stworzenia wspólnego zlotu. Powstrzymajcie fantazję. W przeciągu kilku godzin z mega optymizmu (do tego pomysłu) awansowałem na pierwszego przeciwnika, więc... tak, zgadzam się z tym co piszecie. Czy teraz jest jasne, o co mi chodzi?

 

Fakt jest taki, że muszę komuś podziękować za profesjonalne strolowanie ważnego dla nas tematu - do tego urodzinowego. Mistrzostwo. Wątek jest zupełnie o czymś innym, niż miał być. Mam nadzieję, że to zupełny przypadek, a nie świadoma akcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam czytaj ze zrozumieniem, kto by co nie na pisał to i tak obrócisz to po swojemu. Typowa gadka jak w polityce co by nie powiedzieli to i tak wyjdzie na ich masz w tym doświadczenie zawodowe.

Tyle ode mnie nie ma co dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam czytaj ze zrozumieniem, kto by co nie na pisał to i tak obrócisz to po swojemu. Typowa gadka jak w polityce co by nie powiedzieli to i tak wyjdzie na ich masz w tym doświadczenie zawodowe.

Tyle ode mnie nie ma co dyskutować.

Zanim będziesz kontynuował obrażanie mnie (określanie kogoś politykiem w tym kontekście jest obraźliwe), to może wskażesz mi winę, bo za cholerę nie wiem, o co mnie tu atakujesz. Może nie potrafię czytać, więc przetlumacz:

 

Janko pisze: Jest świetna okazja, żeby jednoczyć ruch astroamatorski, zmniejszyć podziały czy animozje. Piękna byłaby wspólna impreza, może nawet przedłużona - jedna bezpośrednio po drugiej w tej samej lokalizacji. Uczestnikom w to graj - mogliby zaliczyć całość lub którąś z części. Tylko trzeba iść na współpracę, nie na jakąś tam wydumaną konkurencję.

Wspólny zlot załatwiłby wiele a pewnie byłby łatwiejszy w organizacji.

Astroamatorzy, łączcie się! :Astrobrać:

 

Ja odpowiadam: zgadzam się w 100%.

 

Ty zaś mi piszesz, że cyniczne chcę rozbić inne złoty, żeby mieć największy i jeszcze wypowiadasz się w imieniu innych twierdząc, że "tak to wygląda dla szarego usera".

 

Mógłbyś być tak miły i wytłumaczyć, o co Ci chodzi? Ale tak w 1 zdaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janko pisze: Jest świetna okazja, żeby jednoczyć ruch astroamatorski, zmniejszyć podziały czy animozje. Piękna byłaby wspólna impreza, może nawet przedłużona - jedna bezpośrednio po drugiej w tej samej lokalizacji. Uczestnikom w to graj - mogliby zaliczyć całość lub którąś z części. Tylko trzeba iść na współpracę, nie na jakąś tam wydumaną konkurencję.

Wspólny zlot załatwiłby wiele a pewnie byłby łatwiejszy w organizacji.

Astroamatorzy, łączcie się! :Astrobrać:

 

Ja odpowiadam: zgadzam się w 100%.

 

Ja zgadzam się ze wszystkim oprócz pogrubionego (przeze mnie). Byłaby świetna okazja gdyby nie prozaiczny fakt, że inni mają już swoje plany na ten termin. Tylko tyle i aż tyle, bez dorabiania ideologii. Dlatego tak ważny jest ustalony przez wszystkich dogodny termin ;) Przecież nie można z założenia komuś utrudniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim będziesz kontynuował obrażanie mnie (określanie kogoś politykiem w tym kontekście jest obraźliwe), to może wskażesz mi winę, bo za cholerę nie wiem, o co mnie tu atakujesz. Może nie potrafię czytać, więc przetlumacz

I to jest przykład jak sam dopisujesz ideologię i wciskasz ja komuś w usta, i proszę nie rób ze mnie idioty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei

Z mojej strony nie ma problemu. Nie jestem przeciwnikiem takiej imprezy. Mogę nawet reklamować taki zlot na forum. Zgoda w astro-społeczności i doprowadzanie do konsensusu z astro-bracią jest sprawą priorytetową!

Ja nie jestem pamiętliwy i nigdy nie odtrącam wyciągniętej ręki. Mogę podać rękę, usiąść do stołu nawet z kimś kto nie darzy mnie sympatią.Jestem otwarty na dialog!!!

 

Tak, że astro-ekumenizm jak najbardziej -TAK

 

Ta sprawa jeśli chodzi o mnie jest jasna!

 

Zgodzę się tez z Pejczerem!

- Impreza musi być w czasie niekolidującym z innym zlotami społecznościowymi.

- Musi być zaplanowana co najmniej z półrocznym wyprzedzeniem (oczywiście nie poświecę tegorocznego zlotu w Zatomiu- zbyt wiele osób liczy na tą imprezę i mieli by oni mi za złe wszelkie zmiany nawet w tak szczytnym celu jak integracja między-forumowa..... zresztą sam odliczam dni do późno-letniego spotkania z userami FA)

- Ale obczajenie terminu np. na kwiecień 2014 jest realne!

- Musi być w miejscu dogodnym dla wszystkich astro-braci

- Należy włączyć w to więcej stron nie tylko AP, ACD,Maniak Fa... a można porozmawiać np.z Tomkiem Czarneckim (OSA) , Seyfertem (TZMA), Deltą!

-Liczę też na Sklepy -i tu moja propozycja: ZLOT były również polskimi targami astro!

- Firmy wystawiały by się ze stoiskami, z swoimi ekspozycjami w zamian dołożyły by cegiełki sprzętowo-finansowe do zlotowej organizacji...fundując zlotowiczom różne atrakcje!

- Wreszcie publicznie i medialnie zainteresowani liderzy zawarli by coś na kształt paktu o nieagresji - słowa wypowiedziane w obecności mediów trudniej złamać! ;)

 

 

Edytowane przez ignisdei
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od którego roku działało tamto najstarsze forum (z którego wywodzi się AF/AP i inne)? Taka wspólna impreza to już nie byłyby urodziny AP ale świętowanie ......... rocznicy całego ruchu forumowego trwającego od ...... ??? (no właśnie od kiedy?)

 

Ale żeby 10 urodziny forum się nie zmarnowały to można je uczcić specjalną promocją w astromarkecie :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie, jedną z moich życiowych maksym jest: "Pozwól toczyć się sprawom swoim biegiem". Rzuciłeś pomysł, lecz nie da się go zrealizować w ciągu kwartału. Może trzeba będzie poczekać rok czy pięć, ale w końcu zlot wszystkich for nastąpi. Ziarno zostalo rzucone, teraz trzeba czekać na plony. Propozycja z pewnością rozejdzie się po innych forach, ale na wcielenie pomysłu w życie potrzeba czasu. Duuuużo czasu...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.