Skocz do zawartości

Czy moderator może brać udział w plebiscycie?


Adam_Jesion

Udział moderatorów w plebiscycie.  

65 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy moderator mo?e bra? udzia? w plebiscycie spo?eczno?ci na najlepsze zdj?cie kosmosu?

    • NIE!
      6
    • TAK!
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ pojawiła się pewna kontrowersja to postanowiliśmy się zwrócić z pytaniem do społeczności. Pytanie na pierwszy rzut oka jest proste:

 

- Czy moderator/astrofotograf może brać udział w plebiscycie, w którym nie ma jury, tylko sama społeczność wybiera najlepsze zdjęcie?

 

Jakie są więc kontrowersje:

- z niepisanej zasady wynika, że organizator nie może brać udziału we własnym przedsięwzięciu, ale... pytanie, kto jest organizatorem takiego plebiscytu, bo ja osobiście mam wątpliwości. Wg mnie, to społeczność jest organizatorem, a my tylko nim moderujemy, wykonujemy dla Was czarną robotę. Nie mniej, nie mamy wpływu na to, jak głosujecie.

 

- administrować plebiscytem będą astrofotograficy - z natury rzeczy, bo się na tym znają i mają motywację. Odcięcie ich od możliwości prezentowania swoich prac dla szerokiego odbiorcy (plebiscyt będzie miał promocję poza forum, włącznie z wystawami, czy TV) to przykra sprawa, bo przecież kochają astrofotogafię i nie chcieliby być pomijani w czasie prezentacji najlepszych prac.

 

Proszę więc o oddawanie głosu w anonimowej ankiecie oraz ew. dyskusję w tym temacie.

 

Dzięki w imieniu całego zespołu moderującego. Hej.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że moderator ma jednak wpływ na kształt postów, dmuchając na zimne... raczej nie ale z drugiej strony...

 

Ale co to znaczy, że moderator ma wpływ na kształt postów? Przecież oceniamy wszyscy (społeczność) zdjęcia, a nie posty. To tak dla jasności, żeby nie sugerować, że moderator może w jakiś sposób wpłynąć na kształt wyników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc niech zrezygnują z administrowania plebiscytem. Żona cezara musi być poza podejrzeniami co nie oznacza oczywiście że podejrzenia w demokratycznym głosowaniu mają zostać usunięte ale że nie powinna się pchać tam gdzie będzie występował konflikt interesów

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Tomek_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja dodam, że administrator ani moderator nie mają wpływu na głosy oddane w ANKIECIE!! - nie będziemy głosować w postach, tylko w ankiecie.

 

Tomku_P - jeśli zrezygnujemy z administrowania plebiscytem to po prostu plebiscyt się nie pojawi...

 

P.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co szkodzi, żeby moderator brał udział? Na głosowanie wpływu mieć nie będzie więc w czym problem? W zamian za pomysł i za pracę na rzecz forum (moderowanie) dowalmy mu i zabrońmy uczestnictwa w fajnej zabawie? Bez sensu. Rękami i nogami głosuję za uczestnictwem moderatorów w plebiscycie.

Edytowane przez Loki
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc niech zrezygnują z administrowania plebiscytem. Żona cezara musi być poza podejrzeniami co nie oznacza oczywiście że podejrzenia w demokratycznym głosowaniu mają zostać usunięte ale że nie powinna się pchać tam gdzie będzie występował konflikt interesów

 

Pozdrawiam

 

Tak, masz rację. Tylko kto nam wtedy pomoże organizować plebiscyt? Co więcej, jeżeli usuniemy z niego moderatorów astrofotografów, to sam plebiscyt nie będzie prawdziwy, bo w końcu chcemy wybierać najlepsze zdjęcia?

 

Ja nie jestem w stanie moralnie podjąć takiej decyzji, dlatego zrzuciłem ją na was :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co szkodzi, żeby moderator brał udział? Na głosowanie wpływu mieć nie będzie więc w czym problem? W zamian za pomysł i za pracę na rzecz forum (moderowanie) dowalmy mu i zabrońmy uczestnictwa w fajnej zabawie? Bez sensu. Rękami i nogami głosuję za uczestnictwem moderatorów w plebiscycie.

 

Dokładnie takie są głosy osób, które mam na myśli. Że non profitowo organizują nam tu spektakularną zabawę, a w zamian za to zostają z niej wykluczeni. To trochę niesprawiedliwe :(

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym ma polegać praca moderatora takiego plebiscytu i dlaczego jest od niego wymagana znajomość astrofotografii? Generalnie zarządzanie plebiscytem czy innego rodzaju ankietą wymaga raczej znajomości narzędzi administracyjnych, a niekoniecznie tematu imprezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym ma polegać praca moderatora takiego plebiscytu i dlaczego jest od niego wymagana znajomość astrofotografii? Generalnie zarządzanie plebiscytem czy innego rodzaju ankietą wymaga raczej znajomości narzędzi administracyjnych, a niekoniecznie tematu imprezy.

 

Motywacja słowo klucz. Po prostu astrofotograficy mają power, żeby poświęcić dziesiątki godzin miesięcznie na organizację tego przedsięwzięcia zupełnie non-profit. Sądzisz, że Paweł zgłosiłby się do tego kieratu, gdyby nie kochał tego tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem może, bo to my będziemy głosować. Analogicznie strona organizująca wybory samorządowe (kandydaci, administracja, obsługa itd.) też może brać udział w głosowaniach. Kandydaci mogą też głosować sami na siebie.

 

Jeśli już miałbym jakieś obawy, to że nagle czyjeś zdjęcie może zostać poparte dużą ilością głosów jakichś zupełnie nowych użytkowników z liczbą postów = 0 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dwa miesiące, na stronie fotografia-przyrodnicza.art.pl, organizowany jest "plebiscyt" na zdjęcia. Najwyżej ocenione wchodzą do grupowej galerii. Zasada jest banalna i nikt z zabawy nie jest wykluczony.

Uczestnik zgłasza zdjęcia do poczekalni. Gdy minie okres zgłoszeń, wszyscy głosują, przyznając zdjęciu 1 lub 0 punktów. Suma punktów tworzy ranking. Zasady proste, przejrzyste i działające od wielu lat.

Do galerii wchodzą zdjęcia, które przekroczyły określoną ilość punktów. Ten "próg odcięcia" ustalany jest przy każdej kolejnej edycji plebiscytu. Decyduje o tym komisja złożona z ludzi, którzy w tymże plebiscycie także biorą udział. Nikt nigdy nie zarzucił im stronniczości. Tutaj nawet takiego ryzyka nie będzie... Może się raz na jakiś czas zdarzyć sytuacja, gdy kilka zdjęć będzie miało taką samą liczbę głosów. Wtedy też trzeba będzie powołać komisję, która rozstrzygnie i wybierze zwycięzcę. Wtedy można wprowadzić zasadę, że do takiej komisji rozstrzygającej nie będzie się powoływać autorów zdjęć, które walczą o palmę pierwszeństwa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest oczywiste, że moderatorzy powinni mieć możliwość wzięcia udziału w plebiscycie. Właściwie moje przemyślenia oddało już parę osób - moderator nie ma wpływu na ocenę zdjęć, jedynie wykonuje ciężką "czarną" robotę. Nie powinien być za to "extra ukarany" brakiem możliwości wzięcia udziału w zabawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały temat obojętnie, bo udziału nie biorę, ale na koniec naszła mnie myśl taka. Czy owe grono moderatorów nie wybrało obiektu plebiscytu pod siebie? Może obiekt też powinien być wybierany przez ogół w głosowaniu. Który obiekt uzbiera najwięcej głosów będzie przedmiotem zmagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała ta dyskusja nie ma najmniejszego sensu. Dlaczego każda inicjatywa ZAWSZE wywołuje takie dyskusje? Czytać sie odechciewa.. pytanie było proste - TAK czy NIE. Po co te wszystkie komentarze? Za chwilę dojdziemy do wniosku że trzeba rozpisać plebiscyt na moderatora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież nie ma żadnego wybranego zdjęcia do plebiscytu. Każdy robi to, co chce. Konkretny obiekt jest tylko w przypadku konkursu "Master of processing".

A w konkursie Master of Processing biora udział tylko ci co chcą i akceptują wyroki humorzastego jury. Taki niedemokratyczny jest ten konkurs :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nawet nie wiedziałem :) ale jak pisałem nie biore udziału stąd nadinterpretacja.

HAMAL,

tutaj jest krótki opis plebiscytu: http://astropolis.pl/topic/42516-cykliczny-plebiscyt-astrofotograficzny-obiekty-gbokiego-nieba/?p=509424

 

Jeśli z góry zakładasz, że nie chcesz w żaden sposób promować swoich zdjęć i od razu zadecydować żeby wykluczać Twoje zdjęcia to daj znać.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.