Skocz do zawartości

Czy moderator może brać udział w plebiscycie?


Adam_Jesion

Udział moderatorów w plebiscycie.  

65 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy moderator mo?e bra? udzia? w plebiscycie spo?eczno?ci na najlepsze zdj?cie kosmosu?

    • NIE!
      6
    • TAK!
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Cała ta dyskusja nie ma najmniejszego sensu. Dlaczego każda inicjatywa ZAWSZE wywołuje takie dyskusje?
Bo świat jest pełen niezadowolonych ;-)

A poza tym Adam sam zachęcił do wypowiedzi, więc nie ma się co dziwić.

 

Zabrakło jednego: daty zamknięcia głosowania. Głosuję więc jednoosobowo, żeby głosowanie zamknąć dzisiaj, większość jest na TAK, jak komuś się nie podoba to niech nie bierze udziału albo zaskarży konkurs do trybunału w... powiedzmy, Disneylandzie.

 

Czystego nieba :-)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum jest od dyskusji. Wolę teraz zapytać, niż mieć meksyk, jak któryś z modów zgarnie tytuł astrofotografa roku. Przypominam, że już przerabialiśmy tę historię. Dlatego bardzo proszę nie wprowadzać do tego wątku emocjonalnego czynnika (typu "odechciewa mi się").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł zacny ... zwycięskie fotki pokażą w radio i telewizji ;)

a najfajniejsze będzie jak zadowolony zwycięzca z uśmiechem na twarzy ogłosi w TV, że odniósł dwa astrofotograficzne sukcesy: zorganizował konkurs, a potem go wygrał

 

ciekawe czy to będzie ostatni jego konkurs w życiu?

 

pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady, to nie Wielka Gra, to nie sytuacja że układający pytania startują w zawodach i na nie odpowiadają, to nie ten mechanizm.

 

Konkurs organizowany jest pod flagą Astropolis, głosujemy vox populi, nadal nie widzę problemu (chociaż WIDZĘ pojawiające się wątpliwości, to jednak uważam że by ich nie było, gdyby złapać nieco dystansu, żeby nie powiedzieć - luzu).

 

edit: mariogda, zgadzam się - przecież moderator NIE MA wpływu na wynik!

 

Więc o co chodzi, o to że "nie wypada"? Nie wypada to w tym przypadku eliminować pasjonata z uczciwego współzawodnictwa.

Edytowane przez dziki
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to w sumie też rybka, ale... skoro głosują wszyscy, to czemu wszyscy nie mają brać udziału?

W wyborach na prezydenta, kandydat też ma prawo głosować i ma prawo głosować na siebie ;P W końcu jest obywatelem prawda? Tutaj jest podobnie. Skoro moderator jest członkiem społeczności, to dlaczego w konkursie, na którego wynik nie ma żadnego wpływu, miałby nie startować, albo nie mieć prawa głosu? Bez sensu. Nie widzę powodu, aby wprowadzać w tym wypadku takie ograniczenia.

 

Funkcja moderatora nie daje super mocy, +2 do zasięgu widzenia oraz +4 do przejrzystości powietrza i rozdzielczości matrycy :P Z samego faktu bycia moderatorem lepszych fotek się nie robi. Skoro każdy ma równe szanse i liczy się tylko to, jakie mamy możliwości sprzętowe i zdolności w ich wykorzystaniu, to moim zdaniem problemu nie ma.

 

Ot i tyle...

Głos na TAK :)

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że niektórzy się zwyczajnie nudzą...kolejna walka o pietruszkę...

 

Niech sobie uczestniczy w czym problem..? Z reguły moderator również siedzi w temacie więc pozbawianie

go możliwości w zakresie prezentowania własnych prac zwyczajnie wypacza wynik konkursu. Już pomijam

to, że funkcja moderatora jest zwyczajnie upierdliwa i pozbawianie osoby która wzięła na swoje barki takie

obowiązki może spowodować szybkie "podziękował".

 

A.

 

Edytowane przez Lysy
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakazać!

 

I kolegom moderatora też zakazać, bo mogliby podstawiać nie swoje fotki! Albo w inny sposób korzystać na znajomości.

Najlepiej wprowadzić zasadę: mieszkasz w lub pochodzisz z miasta w którym mieszka moderator - nie bierzesz udziału! Masz teleskop, aparat lub oprogramowanie jak moderator? Tam są drzwi! Nie można narażać moderatora na utratę obiektywnego spojrzenia.

W ogóle wprowadzić zasadę: dopuszczalne są tylko zdjęcia robione bez teleskopu, bez montażu i bez aparatu!

 

I bez stosowania żadnych mrocznych tajemnic astrofotografii. Przyjmować do konkursu tylko opisy obserwacji.

 

No i jeszcze jedno: do głosowania dopuścić tylko tych, którzy nie wysłali prac na konkurs! Bo najważniejsza jest przejrzystość głosowania! Obiektywizm, niezawisłość, rygor. ONR!

 

A na koniec będzie tyle, co u Kononowicza. Dla przypomnienia:

 

Edytowane przez robertEZG
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy koniecznym jest ograniczanie zakresu plebiscytu do Deep Sky. Może wszystkie astrofoty zgłoszone w danym miesiącu powinny brać udział? Super foty Księżyca, Słońca, planet i komet też potrafią dech w piersi zapierać (że o moich ulubionych szerokich kadrach nie wspomnę). W ramach miesiąca plebiscyt wygra ten, kto sfoci rzecz najbardziej zapierającą dech...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAMAL,

tutaj jest krótki opis plebiscytu: http://astropolis.pl/topic/42516-cykliczny-plebiscyt-astrofotograficzny-obiekty-gbokiego-nieba/?p=509424

 

Jeśli z góry zakładasz, że nie chcesz w żaden sposób promować swoich zdjęć i od razu zadecydować żeby wykluczać Twoje zdjęcia to daj znać.

 

P.

 

Aaa, teraz wszystko rozumiem, przeoczyłem temat :) Muszę pomyśleć, ja skromny i nieśmialy chlopak jestem ;)

 

PS, popieram przedmówcę !

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są dwa wyjścia:

 

1. moderator może brać udział .....pod warunkiem, że nie wygra

2. zrobić moderatorami wszystkich biorących udział w konkursie (przynajmniej w dziale astrofotografia)

 

bo trzecia opcja, że moderator/administrator nie może brać udziału jest niesprawiedliwa, mimo obaw, że ktoś potem może komuś coś zarzucić. Fakt, że kiedyś to się zdarzyło, lecz było to parę lat temu i była to tylko jedna osoba, więc miejmy nadzieję, że już jej przeszło i dym się nie powtórzy. Chociaż z drugiej strony, obecność głosów na "nie" - świadczy o tym, że i obecnie są osoby, mające wątpliwości co do uczciwości modów. Smutne, ale jak widać prawdziwe. Stąd też ta propozycja, chociaż bezsensowna.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy koniecznym jest ograniczanie zakresu plebiscytu do Deep Sky. Może wszystkie astrofoty zgłoszone w danym miesiącu powinny brać udział? Super foty Księżyca, Słońca, planet i komet też potrafią dech w piersi zapierać (że o moich ulubionych szerokich kadrach nie wspomnę). W ramach miesiąca plebiscyt wygra ten, kto sfoci rzecz najbardziej zapierającą dech...

 

no popatrz, a ja zawsze myślałem, że focę deep sky, tylko w szerszym kącie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy koniecznym jest ograniczanie zakresu plebiscytu do Deep Sky. Może wszystkie astrofoty zgłoszone w danym miesiącu powinny brać udział? Super foty Księżyca, Słońca, planet i komet też potrafią dech w piersi zapierać (że o moich ulubionych szerokich kadrach nie wspomnę). W ramach miesiąca plebiscyt wygra ten, kto sfoci rzecz najbardziej zapierającą dech...

 

 

Aaa, teraz wszystko rozumiem, przeoczyłem temat :) Muszę pomyśleć, ja skromny i nieśmialy chlopak jestem ;)

 

PS, popieram przedmówcę !

 

 

no popatrz, a ja zawsze myślałem, że focę deep sky, tylko w szerszym kącie:-)

 

Na początku myślałem o zdjęciach z galerii głęboki kosmos, jednak po przeczytaniu tego co napisaliście to doszedłem do wniosku, że macie rację. Głupio i niesprawiedliwie było by ominąć tych focących szerszym kątem.

Zatem ok - dodam do plebiscytu DSO zdjęcia z galerii szerokie kadry.

 

Mam tylko nadzieję, że wyrobię się z tym do 10.10... trzymajcie kciuki.

 

Loki, w przyszłości być może pojawi się też galeria US, ale na chwilę obecną nie ogarnę tej kuwety.

 

P.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł zacny ... zwycięskie fotki pokażą w radio i telewizji ;)

a najfajniejsze będzie jak zadowolony zwycięzca z uśmiechem na twarzy ogłosi w TV, że odniósł dwa astrofotograficzne sukcesy: zorganizował konkurs, a potem go wygrał

 

ciekawe czy to będzie ostatni jego konkurs w życiu?

 

pozdrawiam

Takie komentarze uwielbiam - trafne, na temat i typowo polskie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję, że wyrobię się z tym do 10.10... trzymajcie kciuki.

 

A nie będzie dla Ciebie prościej jeśli dla takiej akcji będzie zakładany osobny temat a osoby które założyły temat dla swojego zdjęcia a będą miały ochotę oraz będą czuły sie na siłach wrzucą je także do tego tematu? Dla takiego autora to chwila i na pewno zrobi to z ochotą, nadto nie będzie wątpliwości o chęci uczestnictwa. Wtedy miał byś znacznie ułatwione zadanie bo wystarczy wejść i dokonać przeglądu zgłoszonych zdjęć, nadto bezterminowy czas edytowania postów zapewni autorom do dnia zamknięcia podmianę zdjęcia na nowsze, lepsze, a może nawet powrót do starego.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie będzie dla Ciebie prościej jeśli dla takiej akcji będzie zakładany osobny temat a osoby które założyły temat dla swojego zdjęcia a będą miały ochotę oraz będą czuły sie na siłach wrzucą je także do tego tematu? Dla takiego autora to chwila i na pewno zrobi to z ochotą, nadto nie będzie wątpliwości o chęci uczestnictwa. Wtedy miał byś znacznie ułatwione zadanie bo wystarczy wejść i dokonać przeglądu zgłoszonych zdjęć, nadto bezterminowy czas edytowania postów zapewni autorom do dnia zamknięcia podmianę zdjęcia na nowsze, lepsze, a może nawet powrót do starego.

HAMAL,

pomysł fajny i na pewno wart rozważenia, ale nie każdy jest na forum codziennie, niektórzy wchodzą nawet raz na tydzień lub rzadziej - a ich zdjęć nie chciałbym ominąć. Jeśli zdjęć w temacie jest kilka to podpytuję na PW autora o wybór właściwego - jeszcze jest na to czas.

 

Być może w edycji październikowej zastosujemy taki tryb i zobaczymy jaki będzie odzew - dzięki za pomysł w każdym bądź razie.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o moderatora, kastratora czy inseminatora ale o organizatora

dla niewielkiej większości (jakieś 99,9%) czytaczy internetu udział organizatora w konkursie będzie podejrzany

 

Chociaż z drugiej strony, obecność głosów na "nie" - świadczy o tym, że i obecnie są osoby, mające wątpliwości co do uczciwości modów. Smutne, ale jak widać prawdziwe

 

i o tym dokładnie mówię

Twoje wnioski są całkowicie bezpodstawne i nieprawdziwe (nie wspominając, że zajeżdża mi to komuną tylko wtedy chodziło o partyjnych kacyków ... ale sposób myślenia identyczny). Podobnie będzie z oceną ewentualnej nagrody dla organizatora konkursu. Większość bez jakiejkolwiek analizy uzna, że to podejrzane i nawet nie będą mieli zamiaru czytać wyjaśnień o sprawiedliwości, tajności, demokracji itd. Będą przekonani, że to szwindel i koniec. Prościej wygłosić połajankę bez wysilania intelektu. Po co mamy narażać się na to? Nie szkoda tak głupio zmarnować wysiłku organizatora?

 

jest sporo osób (mam podać kilka nazwisk?), które chętnie skorzystają z takiej okazji by zrobić bagienko. Oberwie się nam wszystkim z Jesionem na czele. Ponownie przez kilka lat będziemy prowadzić wojenki. Komu to potrzebne? Może warto czasem wyciągnąć wnioski z historii? Nie bez powodu obowiązuje zasada by organizatorzy konkursów nie brali w nich udziału

 

pozdrawiam

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm tylko że my tu nie mamy żadnego konkursu, taki organizuje wessel i inni. My rozmawiamy o zdjęciu miesiąca na które będzie głosować społeczność asttopolis. Jak ktoś nie chce aby mod wygrał to niech głosuje na innych, tylko co zrobić gdy zdjęcia moda są lepsze?

Taka zabawa straci na atrakcyjności gdy wyłączymy z niej osoby które często robią lepsze foty niż większość uczestników ZABAWY, bo chyba o to tu chodzi

 

Wysłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 4

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcja moderatora nie daje super mocy, +2 do zasięgu widzenia oraz +4 do przejrzystości powietrza i rozdzielczości matrycy :P

 

... i jeszcze +7 do many ;)

 

Jak na razie niespełna 90% respondentów jest na TAK ... zatem podejrzewam, że dalsza dyskusja i tak już nie wpłynie na wynik wyborów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł,

To trzeba tak zorganizować, żeby Twoja robota ograniczona była do minimum. Społeczne inicjatywy mają to do siebie, że nie wytrzymują próby czasu chyba, że nakład sił i środków jest właściwie dobrany - w takim wypadku powinien być minimalny. Hamal dobrze radzi. Zamiast zawracać sobie głowę tym, czy autor życzy sobie brać udział w plebiscycie, czy nie, dla każdego miesiąca założyć wątek, a osoba, która zamieszcza w nim fotki, tym samym akceptuje regulamin. W ten deseń i w tym kierunku. Czymam kciuki i gdybyś potrzebował pomocy - jestem do dyspozycji.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loki,

Zająłem się tym, bo astrofotografia to moja Pasja, chcę coś zrobić dla niej i w jej kierunku, a jeśli ma to być dodatkowo coś dla świrów mojego pokroju to jeszcze bardziej mnie to napędza. Chcę zrobić coś, na co każdy astrofotograf, wizualowiec czy po prostu miłośnik astronomii będzie czekał co miesiąc i z przyjemnością oglądał zdjęcia i głosował - taki mam cel.

 

Na razie robię to ręcznie i traktuje ten plebiscyt jako dziecko (choć wiem, że już były organizowane) - im więcej człowiek włoży siły w coś co kocha tym większą będzie miał z tego satysfakcję jak to wyjdzie.

 

Akurat we wrześniu był duuuuuży wysp fotek, więc mam przeprawę - później pójdzie z górki :-) Ale o chęci pomocy będę pamiętał - hehehe :-)

 

A temat wspólnego tematu dla zdjęć - na pewno przemyślę.

 

Paweł

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot tłucz głową o ścianę a i tak nic nie pomoże.

Tomek, wyjdź proszę poza ramy sztampy, klasyki, tradycji, zwyczajów i zasad typu "bo tak już jest." Naprawdę świat można budować na wiele sposobów a zasady i reguły dobierać do sytuacji. Przez wiele lat byłem w ekipie organizatorów renomowanych zawodów strzeleckich w miejscowości Morsko. Zwykle wespół z kolegami budowaliśmy stanowiska strzeleckie i ustawialiśmy cele, dzięki czemu - teoretycznie - mogłem pomierzyć i zapamiętać odległości, co dałoby mi niesamowite fory. Mało tego. W tych zawodach były rzeczywiste, materialne nagrody. Uczestników było kilkuset, ale ciągle było to w ramach forum (bron.iweb.pl) i w ramach koleżeńskiej zabawy. Nikt, nigdy nie zakwestionował mojej uczciwości, że jestem jednocześnie "ustawiaczem" i zawodnikiem. Warto wierzyć w uczciwość, przyzwoitość i szczerość. Życie zmusza nas do trzymania się zasady ograniczonego zaufania, w biznesie i w wielu innych obszarach. Mamy ten syf przenosić także na grunt hobby?

Edytowane przez Loki
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.