Skocz do zawartości

Jowisz 2014


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Pomęczyłem materiał Hamal, spory szcegół, nie wiem skąd wychodzą te artefakty, obrazek nie wymaga

takich przeostrzeń. Generalnie coś nie tak jest z histogramem, prawie na zero?

Ale teleskop osiąga dobrą rozdzielczość, to najważniejsze chyba. Musiałem obcinać

górę i dół z uwagi na artefakty przy dekonwulacji (za ciemny obraz).

 

JUPHMLX_3.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaległa obróbka, a na bieżąco zero - nowa kamerka ASI pojechała do wymiana z powodu wadliwej elektroniki...

Dla mnie świetny! :)

 

A z histogramem w Registax 5 jest jak pisałem. Kiedy nie zaznaczę przy stackowaniu stretch histogram mam jak z lewej, kiedy zaznaczę mam jak z prawej

 

dd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z AS!2 próbowałeś, tak jak wyżej proponowałem (sharpen i normalize)?

Ja nie mam szybkiej kamerki, nagrywam dłuższy czas, z przerwami kiedy seeing totalnie siada lub wieje wiatr. więc nie bardzo to się nadaje do WinJup a AS nie radzi sobie z rotacją. Registax 5 posiada unikalne prefiltry dzięki którym można wyrównać klatki na dany detal tarczy i ani rotacja ani przerwy w nagrywaniu nie są problemem. Kiedyś Wessel stwierdził że lepiej w AS stackować na 1 punkt. Oczywiście że tak. Bo powiedzcie mi, jak taki mały kwadracik jeden z wielu postawiony na prawie jednolitym fragmencie tarczy ma go śledzić na innych klatkach? Co innego Księżyc gdzie może się zaczepić o krater i się go pilnować. Chłopaki od wielkich powiększeń Jowisza tez posiadają wystarczający detal aby tak robić ale małą skala tego nie ogarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę ze to zależy od materiału. W tym konkretnym przypadku który kiedyś pokazałem faktycznie było lepiej na 1 punkt. Ale nie zawsze się sprawdza...

Hamal, zdradzisz tajemnicę? Post #826 :D

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamal, zdradzisz tajemnicę? Post #826 :D

 

Przecież napisałem wyraźnie że dokładne nie pamiętam jak to wyszło :) pamiętam jedynie że maska wyglądała jak pomarszczona szyba. Powiem Wam że najlepsze wyniki zazwyczaj osiągam rano mając 20 min do wyjścia do roboty, działam wtedy spontanicznie i intuicyjnie, po powrocie z pracy mając zamiar zrobić to jeszcze raz porządnie nie jestem ani w stanie powtórzyć porannego wyniku ani przypomnieć sobie co ja tam w amoku radosnego przeskakiwania pomiędzy funkcjami wyczyniałem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też starałem się coś tam wyciągnąć, ale przy mojej skali za wiele się nie da. To niestety kolejna próba na 2700. Wszelkie próby założenia Barlowa 2x lub 3x ( oba TV, co do jakości nie mam zastrzeżeń) kończą się porażką.

 

F5.jpg

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duży skrót myślowy, możesz jaśniej ? :D masz na myśli przesunięcie B względem całości w dół o 2 pixele?

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek były kiepskie warunki, ale udało mi się zebrać materiał pod eksperymenty z winjuposem. Poniżej Jowisz z 10 minut (derotowanych), z których wybrałem 20% materiału do stackowania w AS!2.

Dołożyłem jeszcze dla porównania Jowisza z pierwszych 2 min. obrobiony w podobny sposób jak pierwszy.

jup.jpg

jup2.jpg

Edytowane przez Arek_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam wynik swojego testu:

 

 

JUPITER - 2014-02-25 21:38 UT - Az=232.7° Alt=50.8° - rozmiar tarczy = 42.8" - seeing 7/10 - SCT C-EHD 11" - DMK23G618 - RedLP-RGB - ustrzelony przy f/40 i przeskalowany do f/30:

 

 

attachicon.gif2014-02-25-2137_5-Admiral_M-LRGB_F30_corr.jpg

 

 

Pozdrawiam.

Fajnie wyszedł :) Pobawiłem się Nebulosity i wyszło z odszumiania to:

2014-02-25-2137_5-Admiral_M-LRGB_F30_corr.jpg

Edytowane przez riklaunim
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.