Skocz do zawartości

Perseidy 2014


M.K.

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry przepraszam za jakość ale niewiem co się stało orginalne zdjęcie jest na czarnym tle a to... nie mam pojęcia co się stało .

Przechodzą do pytania poznacie może czy to jest meteor czy jakaś satelita tak jak zwykle :(

 

Witaj,

 

To może być meteor, trudno mi zaklasyfikować bez punktów odniesienia - ale czy to crop jakiegoś całego zdjęcia?

 

Wczoraj było tak jasne tło że przy 30 sekundowych naświetlaniach niebo się prześwietla (ISO400).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za jakość ale niewiem co się stało orginalne zdjęcie jest na czarnym tle a to... nie mam pojęcia co się stało .

Przechodzą do pytania poznacie może czy to jest meteor czy jakaś satelita tak jak zwykle :(

 

Wg. mnie satelita.

Warto przypomnieć :

http://galeria.pkim.org/?q=pl/cyfrowe_obserwacje_fotograficzne_weryfikacja

 

Andrzej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witaj,

 

To może być meteor, trudno mi zaklasyfikować bez punktów odniesienia - ale czy to crop jakiegoś całego zdjęcia?

 

Wczoraj było tak jasne tło że przy 30 sekundowych naświetlaniach niebo się prześwietla (ISO400).

to jest 1 fotka RAW bez obrobki bez niczego zmienilem tylko format z RAW na JPG i tak sie diametralnie zdjecie pogorszylo :( a co do okolic z ktorej to cos wylatywalo to na dole byl Łabędź po lewej mialem północ

 

Aha i jeszcze jedno fotka byla wykonywana nie wczoraj czyli w pelnie tylko 9 przy czasie naswietlania 30s i bodajze 800 ISO

Edytowane przez darekk1998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja - o dziwo - niebo prawie bezchmurwne mam. Zakładając, że na 18mm będę miał 60 stopniowe pole widzenia (w poziomie) to gdzie wycelować obiektyw, żeby popełnić jakiegoś timelapsa? Balkon mam na północ i południe a przy halogenie, który jest trochę po pełni chyba nie ma sensu iść w teren. Strzelać w polarną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o prognozowaną liczbę ZHR

 

Tu jest stronka o która pewnie Ci chodzi.

Bardzo przydatna - wykres jest uktualizowany co 15min. Widać jak szybko teraz rosnie ZHR.

http://www.imo.net/live/perseids2014/

 

Pozdro.

 

PS. Ale sie naszukałem takiej stronki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, moja " stacja bolidowa" też rejestruje :D

Ta jasna gwiazda tak 3/4 wysokości na srodku to Vega, w prawo w dól Deneb, poniżej Vegi Polaris.

image.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!!

Teraz na kamerze PAVO7 "patrzącej" na NW mam 3x więcej Perseidów, niż na PAVO6 przeczesującą NE, czyli watro obserwować okolicę nad Dużym Wozem.

---------

spadam na leżaczek i obserwy :-)

Edytowane przez M.K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie tzn.Jasło cały dzień pochmurno, padało. Teraz po oglądnieciu meczu w tv wychyliłem głowe przez okno i nie wierze, niebo bezchmurne ale radość nie trwała długo ok. 40 min. W tym czasie naliczylem 12 perseidów z czego 1 przepiękny , ( środek między małym wozem a kasjopeją) bardzo jasny a jak przeleciał widać było pozostawiony jasny ogon(jasna smuga) coś w stylu lecącego samolotu i pasa za nim

Więcej nie zobaczyłem i nie zobaczę, bo niebo już zostało ponownie przykryte ciemnymi chmurami ale to co zobaczylem to moje- warto było, nawet taki krótki okres czasu.

Edytowane przez marcin.p1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.