Skocz do zawartości

Jowisz 2014/2015


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

 

Natomiast wersji RegiStax 6 nie da się w ogóle uruchomić.
komunikat :
Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się , ponieważ nie znaleziono CV210.dll. Ponowne zainstalowanie aplikacji może naprawić ten problem.

Nie miałem tego problemu, ale w necie wspominają, że pojawia się, gdy zamiast "bazowej" instalki Registax 6 pobierze się i zainstaluje sam update.

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez dziki_rysio_997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem wielokrotnie o takim projekcie, moze dzisiaj? Ja postaram sie coś zaavikować sokładnie 23.00.

Jeśli sa inni chętni - zapraszam. Wynikowo materiał w tiff do derotacji i dalszej obróbki, tak bym to widział.

Moje aviki to 250-300 sek. filmiki, niezależnie od fps.

W tym sezonie nie mam czym rejestrować, ale w przyszłym chętnie dołączę. Mam SCT 8". Kamerkę zakupię Asi 120. Myślę, że warto spróbować grupowego rejestrowania. Póki co kibicuję tym, którzy już teraz przeprowadzą pierwsze eksperymenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pmamot wiesza na EQ-6. A Waldek na Takahashi NJP z tego co wiem :). Ja wieszałem przez jakiś czas na g11 ale wersję z krótszą ogniskową - 300/1200 i było ok, ale to maks na ten montaż. Niestety na mój kręgosłup to za ciężka rura. Kiedyś kupię sobie trussowego cassergraina albo newtona i powieszę na g11 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2015 02 16 21 04 27 Warszawa - Wesoła , silny wiatr , seeing 1-2/10.

SCT 8" , LRGB , Barlow 3x TV , ASI 120 MM


Sam nie wiem czy ten teleskop taki dobry czy ta kamerka ? a może wspólnie ? , kolimacja ok.


Jeżeli potrafi tyle pokazać przy słabym seeingu i to w dodatku z takim powerem ( lubię jazdę po bandzie) to co będzie przy lepszym .





Capture 2015-02-16 21_04_27.jpg

Edytowane przez astrokosmo
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od skuteczności takiej akcji dla przykładu mój Jowisz

 

JUP20.jpg

 

chyba robiony w tym samym czasie co Twój. Bracia bliźniacy :)

 

http://astropolis.pl/uploads/post-2362-0-44896800-1424189720.jpg

 

http://astropolis.pl/topic/46418-jowisz-20142015/?p=566622

Prawie co minuty:) jesli mógłbyś - prześlij mi na priva tiffa z registaxa moze coś sie sklei razem :) tym bardziej, ze mam jeszcze RGB co prawda po 500 klatek bo wiało jak w kieleckim...;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2015 02 16 21 04 27 Warszawa - Wesoła , silny wiatr , seeing 1-2/10.
SCT 8" , LRGB , Barlow 3x TV , ASI 120 MM
Sam nie wiem czy ten teleskop taki dobry czy ta kamerka ? a może wspólnie ? , kolimacja ok.
Jeżeli potrafi tyle pokazać przy słabym seeingu i to w dodatku z takim powerem ( lubię jazdę po bandzie) to co będzie przy lepszym .

 

Szkoda, ze film na YT w takiej rozdzielczości, bo za chiny nie wiadomo o co chodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze film na YT w takiej rozdzielczości, bo za chiny nie wiadomo o co chodzi.

 

 

 

Chodziło o to żeby pokazać jak pływał Jowisz co widać na początku filmu-fatalny seeing a mimo to nieźle wyszło.

 

Youtube niestety strasznie kompresuje i dlatego taka kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiaj trafiłem potrójnie z avikowaniem. Zdążyłem na końcówkę WCP, przed gęstymi chmurami i na całkiem fajny seeing :).

 

 

Wojtku drogi , kochany , kup albo kamerkę kolorową albo filtry bo twój teleskop się marnuje ;) , no może wykorzystuje swoje możliwości w 50% :)

 

A swoją drogą niewiele większy teleskop od mojego a jaki przeskok w detalu , może by kupić choć dziewiątkę :g:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wojtku drogi , kochany , kup albo kamerkę kolorową albo filtry bo twój teleskop się marnuje ;) , no może wykorzystuje swoje możliwości w 50% :)

 

A swoją drogą niewiele większy teleskop od mojego a jaki przeskok w detalu , może by kupić choć dziewiątkę :g:

jedenastkę bo fajną masz kamerkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji dobra rada dla wszystkich. Po kilku próbach z problemem "efektu cebuli" wniosek mam jeden: jedynym parametrem odpowiedzialnym za to jest o dziwo poziom gain. W tej chwili poruszam sie w przedziale gain 50-60%, zero problemów. Nagrywamy aviki w FC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.