Skocz do zawartości

Saturn 2015


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj też zapowiada się pogodna nocka, jednak cieplejsza niż wczoraj, mimo tego wg prognoz z tej strony http://weather.unisys.com/gfs/gfs.php?inv=0&plot=300&region=eu&t=inioraz meteoblue południowa część kraju ma natrafić na niezły seeing, najlepszy jednak zapowiada się na sobotę. Mam nadzieję, że doczekam jutrzejszej nocy z ładną pogodą i sam zweryfikuje trafność tych prognoz :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny foty Zenon! To chyba najlepszy Saturn w tym roku :) Ja niestety mogę pomarzyć o jego avikowaniu, drzewa i wieżowca mi go zasłaniają :/

 

To jest F10 czy F15?

 

Jak rozumiem to jest IR-RGB? ;)

Edytowane przez Adam Tomaszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I krótka animacja.

6 klatek, 100%.

Czas od 23.30.01 do 00.20.38. Między 5 a 6 czerwca.

 

Celestron SCT 9.25, Orion Atlas EQ-G, Powermate 2,5x, ASTRO ELECTRONIC The Atmospheric Dispersion Corrector-Type2, iDS CMOS UI-1240LE-C-HQ,
FireCapture 2.3, PIPP, AutoStakkert_2.5.1.7, RegiStax 6, Corel PaintShop Pro X7, XnView, PhotoScape.
ed4f6390-0d3f-481d-9d7a-410dd23c1cbb.gif
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy Saturn. Byłoby bardzo dobrze ale za mocno pływał obraz.

Obrazek to 1000 klatek z 10000.

200%.

 

Celestron SCT 9.25, Orion Atlas EQ-G, Powermate 2,5x, ASTRO ELECTRONIC The Atmospheric Dispersion Corrector-Type2, iDS CMOS UI-1240LE-C-HQ,
FireCapture 2.3, PIPP, AutoStakkert_2.5.1.7, RegiStax 6, Corel PaintShop Pro X7.

Sat_20150609_231018.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saturn z wczoraj. Widoczność bardzo dobra ale znowu obraz pływał. Gdyby nie pływał oceniam, że jakość wzrosła by o 20%.

 

Wróciłem jednak do nagrywania z małym FPS (20 FPS), ponieważ szum, z większego FPS (który wymusza większy Gain), psuje obraz.

 

Stack to 1000 klatek z 10000.

100% i 200%.

 

Celestron SCT 9.25, Orion Atlas EQ-G, Powermate 2,5x, ASTRO ELECTRONIC The Atmospheric Dispersion Corrector-Type2, iDS CMOS UI-1240LE-C-HQ,
FireCapture 2.3, PIPP, AutoStakkert_2.5.1.7, RegiStax 6, Corel PaintShop Pro X7.

 

Sat_20150610_231936.jpg

Sat_20150610_231936_200%.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się dorzucę. Wczoraj był mój pierwszy raz :rolleyes: na EQ3-2 z napędem na jedną oś.

MAK 127, MS Lifecam Cinema, Barlow GSO 2,5x, UV/IR Cut.

Stack ok. 800 kl.

 

Moon_233030c_pippc_g3_ap68-AIv1-IAv1.png

 

Czasem kolory są zbliżone do naturalnych, a czasem jakoś tak rudzieje ten Saturn. Czym to może być spowodowane? Nagrywam zbyt ciemne aviki?

Edytowane przez emeł
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem kolory są zbliżone do naturalnych, a czasem jakoś tak rudzieje ten Saturn. Czym to może być spowodowane? Nagrywam zbyt ciemne aviki?

 

MS Lifecam ma tendencje do przekłamywania kolorów, ale nie musisz się tym przejmować, bo możesz balans kolorów poprawić w programie graficznym. Jak zdejmiesz trochę czerwieni to zrobi się naturalniej. W programie FastStone zrobiłem na szybko coś takiego:

 

/W Registaxie masz też RGB Balance. W SharpCapie dało się ustawić balans bieli na chwilowo przesadnie rozjaśnioną planetę i zablokować. Tak robiłem kiedyś z SPC900 i się sprawdzało/

kor.jpg

Edytowane przez Arek_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

MS Lifecam ma tendencje do przekłamywania kolorów, ale nie musisz się tym przejmować, bo możesz balans kolorów poprawić w programie graficznym. Jak zdejmiesz trochę czerwieni to zrobi się naturalniej. W programie FastStone zrobiłem na szybko coś takiego:

 

/W Registaxie masz też RGB Balance. W SharpCapie dało się ustawić balans bieli na chwilowo przesadnie rozjaśnioną planetę i zablokować. Tak robiłem kiedyś z SPC900 i się sprawdzało/

 

Faktycznie, lepiej widoczne szczegóły na planecie. Jeśli pogoda pozwoli, to ponagrywam dzisiaj dla odmiany SharpCapem zamiast FireCapture i pobawię się balansem bieli. Może przy okazji SC jest trochę lżejszy od FC, bo mój stary laptop już nie wyrabia i wywala mi co jakiś czas komunikat, że ma "niebezpiecznie mało zasobów systemowych" :ermm:

Edytowane przez emeł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, lepiej widoczne szczegóły na planecie. Jeśli pogoda pozwoli, to ponagrywam dzisiaj dla odmiany SharpCapem zamiast FireCapture i pobawię się balansem bieli. Może przy okazji SC jest trochę lżejszy od FC, bo mój stary laptop już nie wyrabia i wywala mi co jakiś czas komunikat, że ma "niebezpiecznie mało zasobów systemowych" :ermm:

 

U mnie tak właśnie jest na moim leciwym laptopie. SC chodzi bezproblemowo, natomiast z FC miałem takie niespodzianki jak opisujesz. Przy niezbyt dokładnym prowadzeniu (jak u mnie) w SC można przesuwać myszką okieno ROI w ramach pełnej jego klatki. To mi się tu dodatkowo podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy niezbyt dokładnym prowadzeniu (jak u mnie) w SC można przesuwać myszką okieno ROI w ramach pełnej jego klatki. To mi się tu dodatkowo podoba.

 

Też mi się przyda ta funkcja. Przynajmniej przez jakiś czas. Polarnej z balkonu nie widzę, więc wczoraj ustawiłem montaż tylko orientacyjnie, nóżką statywu oznaczoną "N" w kierunku N :) I to przy użyciu kompasu w telefonie z Androidem. A dokładność tego typu kompasu również pozostawia wiele do życzenia niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.