Skocz do zawartości

Saturn 2015


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze jedne wnioski z ostatniej sesji. Stackowałam avik z 20 000 klatkami z różną ilością klatek. I wcale nie jest tak, że mniej to lepiej. Wszystko zależy jednak od materiału. Trzeba niestety każdy avik sprawdzać. Chociaż przy Jowiszu, to by mi się nie chciało sprawdzać kilkadziesiąt avików pod kątem ilości klatek do stackowania.

 

Poniżej fotka, stack 10 000 z 20 000. Starałem się obrobić tak, żeby wyglądał jak najbardziej naturalnie. Ten mniejszy Saturn, to odwzorowanie tego jak go widzę przez SCT 9.25 w powiększeniu około 391x. Bez korektora dyspersji tak ładnie by nie wyglądał.

Sat_20150601_000812.jpg

Sat_20150601_000812.odwr.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że seeing wczoraj nie był aż tak całkiem beznadziejny. Niezłe te wasze Saturny, ja się zamierzam przykeić w długi weekend do kamerki. Btw wczoraj pierwszy raz w tym sezonie obserwowałem Saturna, w powiększeniu 190x (Synta 8) był bardzo stabilny jak na swoją wysokość nad horyzontem o godz 22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem że AutoStakkert_2.5.1.7 zapisuje pliki tiff jako skompresowane metoda LZW?

A pliki fit zapisują się jako ukryte? Nie znam na tyle angielskiego aby napisać do autora może ktoś bardziej obeznany by napisał?

Czy ma to znaczenie w porównaniu do typowo nieskompresowanych plików?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LZW to kompresja bezstratna, a więc nie ma negatywnego wpływu na jakość obrazu, a zmniejsza rozmiar pliku.

Dzięki za wyjaśnienie jestem już spokojniejszy.

Ciekawe jeszcze dlaczego jak zaznaczę plik wynikowy w fits to zapisuje się jako ukryty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emeł, robisz świetne postępy!

 

Staram się :icon_biggrin: Chociaż 30 GB wczorajszego materiału poleciało do koszalina, bo był zbyt ciemny :icon_confused:

A jak to jest z gainem? Bo mam wrażenie, że niczego u mnie nie zmienia. Bez znaczenia, czy jest na min czy na maks obraz wygląda tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Saturn w wczoraj. Niestety tylko po 600klatek bo się chował za drzewami i nagrzany dach sąsiada też nie pomagał.

C8 SCT, ASI 120 MC.

 

3_06_2015.jpg

2015_06_03.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Saturn z tej nocy. Seeing był bardzo dobry. Na koniec skierowałem Syntę na Księżyc i padła bateria w laptopie (to przez zimno). A szkoda, bo przepięknie wyglądał mimo dużego powiększenia. To chyba na razie moje najlepsze zdjęcie, jakie zrobiłem tym sprzętem.

Synta 8" + Barlow x2 + Ms LifeCam Cinema - a to wszystko stało na platformie DIY

Saturn jpg.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja mam z dzisiaj Saturna, lecz nie z tak dobrego seeingu. Po kliknięciu w obrazek, jest odpowiedni rozmiar.

200% i 100%.

 

Celestron SCT 9.25, Orion Atlas EQ-G, Powermate 2,5x, ASTRO ELECTRONIC The Atmospheric Dispersion Corrector-Type2, iDS CMOS UI-1240LE-C-HQ,
FireCapture 2.3, PIPP, AutoStakkert_2.5.1.7, RegiStax 6, Corel PaintShop Pro X7.

Sat_20150605_001259g.jpg

Sat_20150605_001259.jpg

Sat_20150605_001259.jpg

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.