Skocz do zawartości

Nowe promocje w Delcie Optical


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Do Kjacek

Czy mógłbyś zmierzyć ten montaż widłowy, moje bino ma około 26cm szerokości. Nie wiem czy wejdzie bo w danych piszą że ten montaż ma tylko 23cm. Może jest możliwość to poszerzyć. Jak twoim zdaniem to wygląda?

Z góry dzięki wielkie

 

Wysłane z mojego SGP621 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w tej promocji nabyłem wyciąg. Prawie 300 zł zostało w kieszeni czyli wyszło taniej niż używka :)

zamówiony jednego dnia około 14:30, dostarczony następnego dnia około godziny 10:30

nówka sztuka w oryginalnym opakowaniu. Żadnych zastrzeżeń, a wręcz przeciwnie. Oby tak było we wszystkich sklepach internetowych

 

robiłem też zakupy w promocjach DO w poprzednich latach i było dokładnie tak samo. Zero problemów, wszystko nowiusieńkie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja omijam ten sklep z daleka. Podczas ostatniej promocji napęd do eq3-2 był w dwóch cenach, 199 zł i 279 zł. W związku z powyższym napisałem do sklepu czemu nie ma jednej ceny i czy poszczególne egzemplarze się czymś różnią. Dostałem na drugi dzień odpowiedź, że ten napęd nie był w promocji, poprostu zdjęto ze strony napęd w cenie 199 zł i zostawiono tylko ten za 279 zł. Nie sądziłem, że ten sklep w tak beszczelny sposób potrafi oszukiwać klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mijają dwa tygodnie po tym jak dokonałem zapytania czy okulary w promocji są fabrycznie nowe czy pochodzą z wystawy (takie kiedyś w takiej promocji nabyłem) do dziś odpowiedzi brak, dla mnie jest to jednoznaczne w swej wymowie.

To ja dostalem odpowiedz z serwisu po prawie 2 tygodniach od napisania. Tzn moze nie z serwisu- tyle im zajelo przeforwardowanie mojego zapytania do sprzedawcy w salonie, ktory okazuje sie byc jedynym fachowym czlowiekiem u nich w kwestii RCkow. Ogolnie nie radze pisac, telefon odbieraja wiec to najszybsza metoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak wolę pisać, nikt mi nie powie, że nie dosłyszał, że nie zrozumiał, że źle go zinterpretowałem. Z szybkiej rozmowy można wyprzeć się wszystkiego i kreować potem różne interpretacje, z wklejonego zapytania i otrzymanej odpowiedzi nikt się z niczego nie wywinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja omijam ten sklep z daleka. Podczas ostatniej promocji napęd do eq3-2 był w dwóch cenach, 199 zł i 279 zł. W związku z powyższym napisałem do sklepu czemu nie ma jednej ceny i czy poszczególne egzemplarze się czymś różnią. Dostałem na drugi dzień odpowiedź, że ten napęd nie był w promocji, poprostu zdjęto ze strony napęd w cenie 199 zł i zostawiono tylko ten za 279 zł. Nie sądziłem, że ten sklep w tak beszczelny sposób potrafi oszukiwać klientów.

Jak dla mnie to ktos w sklepie sie pomylil/nie dopatrzyl zdjecia starej ceny... gdzie tu oszustwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem żadnych problemów z zakupami w DO. To potężny dystrybutor i oni nie bawią się moim zdaniem

w jakieś "dziwne" rzeczy. Przy takiej ilości asortymetów pomyłki w cenach lub wstawienie czegoś w promocji i w "starej"

cenie jest zwyczajnym "misteake". Jednak to, że jest to jedyny autoryzowany dystrybutor Sky Watchera nie musi oznaczać, że w detalu

nie ma tańszych, to kwestia marży i umów wewnętrznych - reszta sklepów astro w sprzęt SW zaopartuje się właśnie w DO, nie

ma innej możliwości... :P.

 

Pisanie o "oszustwie" to zdecydowanie przegięcie na całej linii...

 

Jak wiadomo - promocje na całym świecie dotyczą asortymentu na który ma się nadwyżkl magazynowe, nie musi to oznaczać, że jest to sprzęt

niechętnie kupowany.

 

Natomiast jeśli towar był wcześniej na wystawie lub wrócił od klienta jako reklamowany - dystrybutor powinien o tym informować klientów, ale

to jest problem całej branży (i nie tylko tej) - w astro również dotyczy to rzeczy ściąganych z zagranicy - tu miałem kilka "ciekawych" przypadków

jak ewidentnie używane lustro w newtonie z Orion UK czy jeszcze lepszy przypadek - "nieżywy" elektronicznie montaż - dane dystrybutora pominę

milczeniem...

 

Jak na razie kilka drobiazgów które zakupiłem w cenie promocyjnej w DO - były to fabrycznie zapakowane rzeczy.

 

Edytowane przez Lysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od konkretnego asortymentu, część jest drożej ale są też rzeczy tańsze, generalnie

osprzęt i montaże SW wychodzą znacznie taniej niż np. w niemieckim TS-sie. Celestron - trzeba

sprawdzać, dystrybutor europejski jest zdaje się jeden - niemiecki celestron.de

Wiele zalezy też od bieżących kursów walut, dolar jesty droższy dzisiaj o złotówkę niż rok temu,

a z Chinami rozliczenia odbywają się w USD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło konkretnie o polskich sprzedawców, u których sprzęt SW jest w zdecydowanej większości tańszy.

Nic nie stoi na przeszkodzie na zmniejszeniu marży poniżej standardową proponowaną i stosowaną przez sklep detaliczny DO. EQ6 kupiłem w teleskopy.pl, ale i tak swoje Delta na tym zarabia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło konkretnie o polskich sprzedawców, u których sprzęt SW jest w zdecydowanej większości tańszy.

 

i tak powinno być jeśli DO ma być uczciwym dystrybutorem

każdy sklep astronomiczny ma umowę z DO na rabaty od cen detalicznych. Przypuśćmy, że jakiś teleskop ma w Delcie cenę detaliczną 1000 zł. Sklep ma rabat np. 30% czyli kupuje go za 700 zł, a sprzedaje np. za 950zł. Sklep przyzwoicie zarabia mimo niższej ceny. Gdyby DO chciała konkurować z tym sklepem ceną i obniżyła ją do 900 zł (nowa cena detaliczna) to sklep kupiłby ten teleskop (nadal z rabatem 30%) za 630 zł i sprzedawał np. za 850 zł ciągle zarabiając i posiadając niższą cenę

 

jedyną możliwością sprzedaży po cenach niższych niż mniejsze sklepy jest wyprzedaż. Wyprzedaże są skierowane do klientów indywidualnych, więc pozostali sprzedawcy nie mają rabatów od tych cen ale od "zwykłych" cen detalicznych

 

pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.