Skocz do zawartości

Filmy i seriale Sci-Fi warte obejrzenia (niezależnie od rocznika)


Gość Winter

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem wczoraj film pod tytułem "Finch". Mogę polecić. Film na pewno nie urywa tyłka, ale jest całkiem niezły. Oceniłbym na mocne 6/10. Przyjemny w odbiorze. Nieco przypomina to kino niskobudżetowe, ale obsadzony w głównej roli Tom Hanks oraz dobre efekty specjalne i wizualne skutecznie podnoszą poprzeczkę, i film się broni.

Jest to opowieść w klimacie postapokaliptycznym, ze znanymi już motywami: film drogi, czy "opowieść drogi", gdzie główni bohaterowie zmierzają do jakiegoś wyznaczonego, upragnionego miejsca. I w istocie dla mnie jest to połączenie dwóch filmów: "Droga" Johna Hillcoata i "Rover" Davida Michoda - ale o zabarwieniu zdecydowanie mniej mrocznym, brudnym i złowieszczym, a bardziej komediowym. "Finch" ukazuje zdecydowanie mniej zła. Nie ma w nim praktycznie żadnej drastycznej sceny, jakie zobaczyć można było w "Drodze", a za to jest więcej wątków, które wywołują uśmiech. Mimo, iż faktycznie jest to dramat.

 

 

Edytowane przez wimmer
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2021 o 09:41, areo napisał:

Pomimo trochę ubogich efektów komputerowych oglądam ze względu na ciekawą fabułę nowość netflixa Koreański The Silent Sea. Serial na imdb ma 7.1... sporo wiec polecam fanom ScFi

Dla mnie The Silent Sea był super.

 

Natomiast mój rankingw tej kategorii to: 1) Terminator I , 2) Bladerunner , 3) Alien II i III

Bardzo mi się podobał Threat (ten postapokaliptyczny o ataku nuklearnym na Europę), Children of Men i The Road (oba również post-apo)

 

(((p.s. - na drugie imię mam Sarah na cześć walecznej Sarah M. Connor :) )))

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testuje Amazon Prime No i pierwszy na tapete wszedł;

 

 

Bez fajerwerków - ale może być. Dobrze się oglądało.

 

 

Następny w kolejce był :

 

 

Z mniejszym zaangażowaniem oglądałem no i lektor był jakiś opóźniony - ale może być.

 

 

Jutro Infinite :), Boss Level itd.. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RomekAstrobaza napisał:

Bez fajerwerków - ale może być

 

3 godziny temu, RomekAstrobaza napisał:

Z mniejszym zaangażowaniem oglądałem no i lektor był jakiś opóźniony - ale może być.

 

To jest właśnie dramat naszych czasów - wszystko się produkuje na "może być"

 

3 godziny temu, Kari napisał:

Natomiast mój rankingw tej kategorii to: 1) Terminator I , 2) Bladerunner , 3) Alien II i III

 

Zastanawiam się czy kiedykolwiek ktoś stworzy coś co przebije powyższe filmy jak chodzi o klimat. Osobiście wątpię.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kapitan Cook napisał:

 

Zastanawiam się czy kiedykolwiek ktoś stworzy coś co przebije powyższe filmy jak chodzi o klimat. Osobiście wątpię.

 

Wg mnie przebiło np:

Matrix, Interstelar, Atlas chmur, Bladerunner 2049, 

 

edit:

Nowy Początek, Tenet, Ex Machina, Incepcja,  Dystrykt 9, 

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kapitan Cook napisał:

@RomekAstrobaza A widzisz, czyli się da :) Dla mnie nowe produkcje wyglądają za sterylnie i mają zbyt nasycone/sztuczne kolory.

Da się wg mnie :)

 

Ale to tylko moje zdanie i fajnie, że są inne zdania na ten temat hehe

 

Akurat Terminator, Bladerunner i Alieny - jakoś mnie nie kręciły za bardzo. Wolałem jak już jak coś to Terminatora 2 :)

 

A kilka nowości mam do nadrobienia m.in. Diuna - więc może coś kolejnego dojdzie.

 

Równie dobrze jak w/w się bawiłem na Avengersach End Game i Wojna bez granic i Dr. Strange - tylko to już nie sf - tylko fantasy jakieś :)

na część 2 dr. Strange już nie mogę się doczekać hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
18 godzin temu, RomekAstrobaza napisał:

Nie do końca to SF.

Ale ja się sporo.smieje na tym serial.

 

Jestem w trakcie drugiego odcinka i co pięć minut zastanawiam się (na przemian) czy to jest tak głupie, że chcę to wyłączyć i zapomnieć, czy może jest to tak głupie, że chcę nadal to oglądać :compress:

Przedziwne uczucie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Paether napisał:

 

Jestem w trakcie drugiego odcinka i co pięć minut zastanawiam się (na przemian) czy to jest tak głupie, że chcę to wyłączyć i zapomnieć, czy może jest to tak głupie, że chcę nadal to oglądać :compress:

Przedziwne uczucie :D

Ja mam dobry ubaw ;)

Ja dopiero 3 odcinek skończyłem drugiego sezonu .

 

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Skończyłem.wlasnie oglądać na HBO Max - Matrixa 4.

 

Oczywiście wcześniej czytałem mało pochlebne recenzje na temat tego filmu. Ale pomyślałem.sobie co tam ludzie mogą wiedzieć hehe.

Kurde tym razem.wiedzieli co.pisza - ale gniot. Nie spodziewałem.sie, że aż tak słaba może być ta czwórka....

 

A co najgorsze szykują się kolejne części :(

A jeszcze gorsze od tego jest to, to że ja je zapewne zobaczę hehe.

 

 

Z Innej filmowej beczki.

zobaczyłem też Diunę - film o niebo lepszy ale i tak czuję jakiś niedosyt. 2,5 godziny smecenia i trzeba czekać na 2 część...

słabo 

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RomekAstrobaza napisał:

Skończyłem.wlasnie oglądać na HBO Max - Matrixa 4.

 

Oczywiście wcześniej czytałem mało pochlebne recenzje na temat tego filmu. Ale pomyślałem.sobie co tam ludzie mogą wiedzieć hehe.

Kurde tym razem.wiedzieli co.pisza - ale gniot. Nie spodziewałem.sie, że aż tak słaba może być ta czwórka....

 

A co najgorsze szykują się kolejne części :(

A jeszcze gorsze od tego jest to, to że ja je zapewne zobaczę hehe.

 

Też słyszałem od kolegi z pracy że gniot. Może kiedyś też się  odważne ogarnąć.

 

Też do oglądnięcia Saturn 3. Nie jest to wybitne kino ale da się ogarnąć. 

Edytowane przez PawlU81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matrix dla mnie skończył się na 1szej części, reszta już mnie nie "wzięła". Co do Diuny, to żaden film nie przebije książki, tam jest zbyt dużo wątków, aby wszystko upchnąć w film, nawet 5cio godzinny. Pamiętam jak kiedyś obejrzałem Diunę Lyncha, jeszcze przed lekturą książki, i nic z niej nie zrozumiałem. Teraz z perspektywy czasu Diuna Lyncha wydaje się być całkiem przyzwoita, choć ciągle to tylko namiastka książki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RomekAstrobaza napisał:

Z Innej filmowej beczki.

zobaczyłem też Diunę - film o niebo lepszy ale i tak czuję jakiś niedosyt. 2,5 godziny smecenia i trzeba czekać na 2 część...

słabo 

 

Dla mnie był super. Całkiem odmienny od większości filmów z ostatnich czasów (czym więcej akcji tym lepiej - dobrze, żeby bohaterowie nie mieli kiedy odpocząć). 

Tutaj jest większy spokój i dźwięk mnie nastroił.

Uważam, że warto czekać na dalsze kawałki.

 

Książkę właśnie otwieram, więc będę mógł się później odnieść do niej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Paether zmienił(a) tytuł na Filmy i seriale Sci-Fi warte obejrzenia (niezależnie od rocznika)

Zachęcony niezłymi opiniami, zasiadłem do FOR ALL MANKIND i...łyknąłem 3 sezony jak pelikan. Naprawdę dobrze to się ogląda. Co prawda z biegiem czasu, rozwijane są coraz bardziej wątki obyczajowe, ale w pewnym stopniu to też ciekawe (np. jak na rodzinę wpływa dłuższa nieobecność astronauty i strach o niego). Dodatkowo super rola Piotra Adamczyka :)

 

for all mankind.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Paether napisał:

Dla mnie już w drugim sezonie było za dużo życiówy (i to takiej mocno z dupy w stylu telenoweli brazylijskich) a za mało kosmosu. Jakoś się nie mogę zabrać za trzeci sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, Paether said:

Zachęcony niezłymi opiniami, zasiadłem do FOR ALL MANKIND i...łyknąłem 3 sezony jak pelikan. Naprawdę dobrze to się ogląda. Co prawda z biegiem czasu, rozwijane są coraz bardziej wątki obyczajowe, ale w pewnym stopniu to też ciekawe (np. jak na rodzinę wpływa dłuższa nieobecność astronauty i strach o niego). Dodatkowo super rola Piotra Adamczyka :)

 

for all mankind.jpg

 

W 3 sezonie zaczną siać nachalną propagandą, że osoby o innej orientacji seksualnej są gnębione itd. itp. (co nie jest prawdą), coraz dłużej wątki o tym będą trwały, szkoda czasu na ten serial. Mometami absurd goni absurd.

Edytowane przez mkowalik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mkowalik napisał:

Nie było czegoś takiego jak w tym serialu starają się pokazać, że było.

 

Dokładnie na tym polega serial od pierwszego odcinka, a jeśli jedynym zarzutem jest kwestia wciskania pseudo-poprawności w trzecim sezonie, to nie jest z nim tak źle :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mkowalik napisał:

 

Nie czytasz dokładnie moich wypowiedzi.

 

Czytam i widzę, że nie jesteś w stanie przyjąć, że w serialu SCI-FI, który opowiada o alternatywnej historii świata od końca lat 60-tych XX wieku (łącznie z takimi zmianami, jak śmierć papieża w słynnym zamachu), w pierwszej połowie lat 90-tych homoseksualiści mogą być niemile widziani na pewnych stanowiskach :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Paether said:

 

Czytam i widzę, że nie jesteś w stanie przyjąć, że w serialu SCI-FI, który opowiada o alternatywnej historii świata od końca lat 60-tych XX wieku (łącznie z takimi zmianami, jak śmierć papieża w słynnym zamachu), w pierwszej połowie lat 90-tych homoseksualiści mogą być niemile widziani na pewnych stanowiskach :D

 

 

A jakże mogłoby być inaczej. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.