Skocz do zawartości

Filmy i seriale Sci-Fi warte obejrzenia (niezależnie od rocznika)


Gość Winter

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Mareg napisał:

 

Proszę nie spojlerować, bo nie wszyscy widzieli, a może chcą zobaczyć !!!

 

Przepraszam 

Sorki

 

1 minutę temu, Paether napisał:

Wrzuciłem wypowiedź Romka w "spoiler".

Tylko informacyjnie: w filmie są dwie "dodatkowe" sceny - w trakcie napisów i po napisach ;)

Dzięki i sorki dla tych co nie widzieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, warpal napisał:

IMO - beznadziejny.

A dlaczego aż tak negatywnie?

 

Od początku wiedziałem, że będę oglądał komedie i się tak właśnie nastawiłem na ten film.

 

A prawdę mówiąc to sporo prawdy i takiego slodko-gorzkiego spojrzenia na obecne społeczeństwo.

 

A pani prezydent to dla mnie wypisz wymaluj prezydent Trump, który negował wszystko ;)

Że nie ma smogu i zanieczyszczonego powietrza, czy pandemii i itp...

 

Ja przystaje przy tym co napisałem wcześniej 

Super film i super się bawiłem przez 2 h ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj widziałem "Don't look up" i rewelacja!! Najgorsze jest to, ze film bardzo prawdziwy życiowo. Taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny, gdyby faktycznie odkryto taką kometę.

Zupełnie z innej bajki, bo prawie S-F ;) to przypomniał mi się serial "Mesjasz" sprzed 2-3 lat. Podobny scenariusz, czyli pojawia się postać, która robi różne cuda i mówi o Bogu, a ludzie doszukują sie w tym prawdy albo fałszerstwa. Serial zdjęto pod naciskiem kościoła i także chyba innych religii. Szkoda, bo fajnie był zrobiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, RomekAstrobaza napisał:

A dlaczego aż tak negatywnie?

Przy tym budżecie, obsadzie i reżyserze ("Big Short" - świetny) jednak spodziewałem się dobrego kina.

Tutaj po mniej więcej 15 minutach jest wpadanie w schematyzm, gra aktorów jest kiepska, puenta banalno-przewidywalna.

W zasadzie jest to satyra na Trumpa i "red neck'ów" (kometa przecież to tylko pretekst), która przekształca się w autoparodię.

I jeszcze ten ton bijący z przekazu - "my" jaśnie oświeceni i reszta głupia do bólu.

Obejrzałem całość, tylko i wyłącznie żeby wyrobić sobie zdanie.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat oglądałem go w dzień wystrzelenia Webba i tak jak przeglądałem onety, wp itp  to uderzyło mnie to że mimo świątecznego braku niusów na siłę wrzucali na pierwsze miejsca jak politycy lepią pierogi na świeta a info o teleskopie było na 8 miejscu. Cywilizacja techniczna która ma technikę i naukę w d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wojsa napisał:

Akurat oglądałem go w dzień wystrzelenia Webba i tak jak przeglądałem onety, wp itp  to uderzyło mnie to że mimo świątecznego braku niusów na siłę wrzucali na pierwsze miejsca jak politycy lepią pierogi na świeta a info o teleskopie było na 8 miejscu. Cywilizacja techniczna która ma technikę i naukę w d.

W praktyce ta cywilizacja techniczna polega na tym, że dokładają nam lamp w dodatku, źle wykonanych (o zamocowaniu nie wspomnę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2021 o 09:41, areo napisał:

Pomimo trochę ubogich efektów komputerowych oglądam ze względu na ciekawą fabułę nowość netflixa Koreański The Silent Sea. Serial na imdb ma 7.1... sporo wiec polecam fanom ScFi

Bardzo mi się spodobał. Choć co do zakończenia troszkę już chyba przesadzili.

Ale tak czy siak dobrze się oglądało.

No i plus taki, że skończył.sie sezon i wątek się normalnie kończy a nie jak w amerykańskich serialach...

 

Fajne filmy kręcą w Korei 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.12.2021 o 12:10, barti1972 napisał:

Wczoraj widziałem "Don't look up" i rewelacja!! Najgorsze jest to, ze film bardzo prawdziwy życiowo.

Również bardzo spodobał mi się ten film... choć spodobał to nie najlepsze określenie. To chyba najbardziej smutna wizja końca świata - który następuje przez głupotę. Niby pokazane w wyolbrzymiony sposób, ale czy tak dużo nam brakuje do wizji z filmu? Idealny komentarz dla kierunku w jakim zdaje się zmierzać świat. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2021 o 18:48, warpal napisał:

IMO - beznadziejny.

Też obejrzałem. Śmieszkowy i dość dobrze obrazujący postępującą idiotyzację społeczeństwa opartego na portalach społecznościowych i mediach. Niemniej zbyt upolityczniony wg mnie. Jak ktoś się łudzi, że republikanie są be, a demokraci już cacy to niestety się myli. To polityka. No ale czego się spodziewać, w końcu to Netflix, a Netflix to właśnie polityka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, komprez napisał:

Ktoś oglądał ?

Ja. Tylko początek pierwszego odcinka. Podoba mi się koreańskie kino, bardzo lubię panią Bae Doona, i o ile od tej strony było spoko, to niestety fabuła totalnie niewiarygodna (briefing przed misją, żona leci za mężem....), a efekty strasznie słabe. Po obejrzeniu pierwszych scen generowanych komputerowo i strasznie kiepskich symulacji efektu nieważkości dałem sobie spokój. Może miałem zbyt wysokie oczekiwania. Space Sweepers jakoś mi się podobało i nie zauważyłem niczego takiego. Jednak jeśli tematem jest coś tak "zwykłego" jak lot na Księżyc to oczekuję lepszego realizmu i sensowności, niż w międzyplanetarnej strzelance a'la Cowboy Bepop (ten animowany, bo film z aktorami był niewiarygodnie słaby).

 

No nie wiem, może powinienem dać mu szansę i ze dwa odcinki całe obejrzeć? 
Z drugiej strony obejrzałem chyba cały sezon Another Life, a przecież to dopiero była kamieni kupa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, komprez napisał:

Ktoś oglądał ? Tylko kobieta lektor mnie przeraża - nie żebym coś miał do kobiet ale ... ta nie pasuje tutaj totalnie.

 

 

 

6 godzin temu, Behlur_Olderys napisał:

Ja. Tylko początek pierwszego odcinka. Podoba mi się koreańskie kino, bardzo lubię panią Bae Doona, i o ile od tej strony było spoko, to niestety fabuła totalnie niewiarygodna (briefing przed misją, żona leci za mężem....), a efekty strasznie słabe. Po obejrzeniu pierwszych scen generowanych komputerowo i strasznie kiepskich symulacji efektu nieważkości dałem sobie spokój. Może miałem zbyt wysokie oczekiwania. Space Sweepers jakoś mi się podobało i nie zauważyłem niczego takiego. Jednak jeśli tematem jest coś tak "zwykłego" jak lot na Księżyc to oczekuję lepszego realizmu i sensowności, niż w międzyplanetarnej strzelance a'la Cowboy Bepop (ten animowany, bo film z aktorami był niewiarygodnie słaby).

 

No nie wiem, może powinienem dać mu szansę i ze dwa odcinki całe obejrzeć? 
Z drugiej strony obejrzałem chyba cały sezon Another Life, a przecież to dopiero była kamieni kupa ;)

 

Pisałem o tym filmie już ze 2 tyg temu :)
 

W dniu 29.12.2021 o 10:17, RomekAstrobaza napisał:

Bardzo mi się spodobał. Choć co do zakończenia troszkę już chyba przesadzili.

Ale tak czy siak dobrze się oglądało.

No i plus taki, że skończył.sie sezon i wątek się normalnie kończy a nie jak w amerykańskich serialach...

 

Fajne filmy kręcą w Korei 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2021 o 18:48, warpal napisał:

IMO - beznadziejny.

Obejrzałem wczoraj dont look up i dużej mierze się zgadzam. Film, który popiera wiedzą opartą na faktach i nauce, a jak dla mnie była masa naukowych bubli i idiotyzmów.

Przesłanie fajne. Ale zbyt karykaturalna forma niezbyt mi podpasowała 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, komprez napisał:

Ktoś oglądał ?

pro tip do "silent sea" jeżeli ktoś jeszcze nie próbował:

zacznij od drugiego odcinka!

1. oszczędzisz czas

2. nie wiedząc tego co pokazali w pierwszym powiększysz sobie wrażenie tajemniczości

3. i nic nie stracisz bo w pierwszym w sumie nic sie nie działo

:D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie SF (ale kiedyś pewnie by był) - polecam - uśmiałem się po pachy :D , świetnie pokazana rzeczywistość z jednej , oraz z drugiej strony ...

 

https://www.filmweb.pl/film/8+Rue+de+l'Humanité-2021-10001375

 

https://www.filmweb.pl/video/Zwiastun/8+Rue+de+l'Humanité+Zwiastun+nr+1+angielski-58963

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.