Skocz do zawartości

Filmy i seriale Sci-Fi warte obejrzenia (niezależnie od rocznika)


Gość Winter

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

rosyjska bajka sci-fi "Przyciąganie" z 2018 jest na amazon prime video.

obejrzałem z ciekawości żeby porównać jak dobrze różne nacje radzą sobie z kopiowaniem typowego amerykańskiego szablonu filmu sci-fi o przybyciu kosmitów :D i wyszło całkiem dobrze, o ile nie spodziewamy się że to będzie poważny film.

 

a oglądając w dzisiejszych czasach dochodzą aktualne skojarzenia - rozwalone bloki mieszkalne i hasło "ta ziemia jest nasza"...

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Hej, jestem właśnie po seansie filmu "Dobranoc, Oppy". Nie jest to S-F, lecz produkcja semi-dokumentalna. Jednak skoro jest tutaj tak wielu oglądaczy Amazona to pozwolę sobie podpromować w tym wątku.

" Good Night, Oppy" to amerykańska opowieść o marsjańskiej przygodzie życia bliźniaczych łazików Spirit i Opportunity. Jak to w produkcjach zza wielkiej kałuży mamy tutaj ogromne emocje, rozbudzoną ciekawość, wielkie wyzwania, łzy wzruszenia. Jest trochę efektów i swoistego humoru. Myślę, że warto poświęcić wieczór na obejrzenie tej produkcji, dzieki której przypomnimy sobie przebieg misji marsjańskiej obu pionierskich łazików, i poznamy nieco szczegółów.

 

 

Edytowane przez Mc ślimack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szanowni, nienawidzę filmów, których niewidziałem:-) 

 

Czy możecie podać 3 tytuły SF (albo trochę SF), do których wracacie najczęściej?

 

Moje typy:

 

1. "Piąty element" około 12X

2. "Deja Vu" oczywiście z Denzelem Washingtonem też z ~10X

3. Grawitacja ~5X

 

trzy to za mało

 

4. Passengers ~7X

5. Avatar 1 ~8X

 

pięć też mi nie wystarczyło

 

6. Duna ~4X muzyka niesamowita!

7. Terminator 2 ~20X

8. Marsjanin ~10X plus książka ze 3X

 

 

doliczyłbym bez kłopotu do 20tu tytułów.

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Swiss napisał(a):

Szanowni, nienawidzę filmów, których niewidziałem:-) 

 

Czy możecie podać 3 tytuły SF (albo trochę SF), do których wracacie najczęściej?

 

Moje typy:

 

1. "Piąty element" około 12X

2. "Deja Vu" oczywiście z Denzelem Washingtonem też z ~10X

3. Grawitacja ~5X

 

trzy to za mało

 

4. Passengers ~7X

5. Avatar 1 ~8X

 

pięć też mi nie wystarczyło

 

6. Duna ~4X muzyka niesamowita!

7. Terminator 2 ~20X

8. Marsjanin ~10X plus książka ze 3X

 

 

doliczyłbym bez kłopotu do 20tu tytułów.

 

 

Mam tak samo jak Ty :)

Oglądam filmy, zwłaszcza s-f, najczęściej w telewizji, więc w ciągu roku dużo się tego zbiera. Naprawdę dużo. Na kanałach typu HBO gdy wchodzi jakiś film, to jest powtarzany potem przez dłuższy czas, więc często oglądam go kilka razy. Ciężko to zliczyć! Ostatnio wiele razy oglądałem Blade Runnera 2049 i Interstellar.
Byłem młodym nastolatkiem w erze świetności VHS, więc jak wypożyczaliśmy jakiś film, to oglądaliśmy go zawsze przynajmniej 2 razy, a potem często kolejny raz, jak dołączył ktoś z rodziny.
A gdybym miał policzyć jaki film oglądałem najwięcej razy to:

Terminator 2 - około 20-30 razy
Interstellar - około 20 razy
Blade Runner 2049 - około 20 razy

Matrix - 20-30 razy

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.