Skocz do zawartości

Czy to meteoryt


Marcinos

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy mój twierdzi, że nieopodal jedo domu spadł meteoryt - miało to miejsce 22 kwietnia 1986 r. Waga owego znalazku to 2,65 kg, poniżej wklejam fotki

Czy jest możliwość określenia co to za okaz? Z góry dziękuję za pomoc

 

Kamień to najzwyklejszy krzemień.

A o tym spadku to mogłbyś coś wiecej napisać, co właściwie kolega widział?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamień to najzwyklejszy krzemień.

A o tym spadku to mogłbyś coś wiecej napisać, co właściwie kolega widział?

 

Już się poprawiam - wybaczcie, ale nowy tu jestem...

Jego opowieść brzmi mniej więcej następująco:

Siedziałem w nocy w komórce a tu nagle słyszę świst - coś podobnego do spadającego pocisku - myślę sobie WOJNA. Uciekłem do domu a następnego dnia poszedłem i wygrzebałem z ziemi ten oko meteoryt (kamień)"

szczerze przyznam, że jakoś trąci mi to FAUSZEM, ale mogę się mylić. Zastanawia mnie dodatkowo fakt, że było to dość dawno a dopiero teraz zaczyna o tym mówić - coś tu jest nie halo ...

 

Tyle wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi to pozostałość po wybuch bomby i nie ma nic wspólnego z meteorytem.

 

w kwesrii formalnej zdjęcia przedstawiają ten sam obiekt - jaśniejsze robione z lampą błyskową, to ciemniejsze zrobione z tego samego ujęcie lecz przy świetle dziennym

 

mogę wkleić więcej fotek jebędzie taka potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę wkleić więcej fotek jebędzie taka potrzeba

 

nie ma potrzeby - widać, ze to jeden kamień

i widać, ze to krzemień

ciekawe dlaczego właśnie podniósł ten kamień a nie inny ??? jeżeli słyszał rzeczywiście świst to meteoryt rąbnął niedaleko i być może wbił sie w ziemię (tworzac mały krater???) moze pamieta wiecej szczegulów? jaka to miejscowość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam misztan! :D Widzę że chciałeś sprawdzić (potwierdzić) moją opinię iż jest to zwykły kawał krzemienia i wrzuciłeś fotki na stronę naszego forum, którą ci podałem :-) Masz prawo, masz hehe. Zaglądaj tu częściej niedowierku :-P :szczerbaty:

Edytowane przez Hamster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam misztan! :D Widzę że chciałeś sprawdzić (potwierdzić) moją opinię iż jest to zwykły kawał krzemienia i wrzuciłeś fotki na stronę naszego forum, którą ci podałem :-) Masz prawo, masz hehe. Zaglądaj tu częściej niedowierku :-P :szczerbaty:

 

niedowierku, niedowierku <_< nie chodzi o to, że Tobie akurat nie wierzyłem - sam poddałeś taką możliwość - teraz przynajmniej jestem pewny

 

Mój temat uważam za zamknięty :notworthy:

 

A forum ciekawe - będe zaglądał, ale o wypowiedzi to raczej ciężkawo B)

Pozdrawlaju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest dość ciężka ...

Facet upiera się, że było jak opisałem wcześniej (to starsza osoba), wykopał kamień no i twierdzi, że to meteoryt (zresztą obraził się na mnie jak mu powiedziałem, że to zwykły kamień). Upiera się przy swoim i już, może faktycznie cos spadło a on wykopał całkiem coś innego :blink: , a może kłamie, a może ... zbyt wiele tych "moze"

Teraz nie gada już ze mną jak się widujemy - mam to w D ...

 

Teraz już wiem czemu Hamster tak dbał o swą reputację jak mu foty podesłałem :szczerbaty:

Edytowane przez misztan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Facet upiera się, że było jak opisałem wcześniej (to starsza osoba), wykopał kamień no i twierdzi, że to

 

Moze coś i spadło ale najwyrażniej wykopał nie to co trzeba :D

Jak masz wykrywke to przeleć namierzone uchem dziadka poletko,

może coś trafisz a wtedy to nawet z dziadkiem :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Spacerując po lesie, znalazłem pewien kamien, bardzo przypominający meteoryt.

Kamien najprawdopodobniej jest cały z metalu - przyciaga magnes i pokrył sie rdzą.

Bardzo chciałbym sie dowiedziec czy to jest zawykły kamien czy moze jednak meteoryt.

 

Wymiary kamienia:

Długosc około 20 cm, szerokosc ok. 15 cm.

 

Waga:

5 kg. (przy takiej objetosci zwykły kamien wazy 2-3kg)

 

Prosze o szybką odpowiedz, bo bardzo mnie to interesuje czy rzeczywiscie jest to obiekt pozaziemski:).

 

Dodaje 3 zdjecia obiektu:)



cd9de4045bcacc77med.jpg

 

1711fe57877e50d4med.jpg

 

91e43a25aef6a0b0med.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych fotkach mało widać, może jest to meteoryt albo ziemski kamień.

Najlepiej aby stwierdzić pochodzenie kamienia i jego zawartość należy

zbadać co jest w środku. A więc należy zaopatrzyć się na początek w piłkę do metalu,

parę brzeszczotów na wymianę i papier ścierny. Następnie przeciąć kamyka na pół,

wypolerować na błysk jedną lub dwie powierzchnie papierem ściernym i zrobić nowe foty,

a wtedy komisja ekspercka na forum oceni jakość wykonanych prac i doradzi co należy

dalej z tym fantem zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany! Tylko nie na pół! :o

Lepiej zrobić niewielki okienko na płaskiej części i zbadać na zawartość niklu zamiast od razu go 'niszczyć' narzędziami tortur...

To najprawdopodobniej jest szlaka ale nigdy nic nie wiadomo.... Ciekawe może być miejsce znalezienia. Gdyby znalazca był z Łowicza, Poznania/Moraska czy innego miejsca gdzie meteoryty znajdowano to można się 'podjarać' B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie...

Tak jak prosiliscie, kamyk przeciety!! Uff ciezko było ciełem katowka i zuzyłem, az 2 tarcze :D hehe

Zarzucam kolejne fotki (po przecieciu) musi wystarczyc to co jest, bo polerowac nie bede bo "cholerstwo" jest strasznie twarde :) zwykły metal dla porownania ciełem jak masło, a z tym meczyłem sie z poł godziny:).

Jak bedziecie chcieli to dam fotki o wiekszej rozdzielczosci:)

 

Ps. I nie mowcie, ze to jest jakis odpad z huty zelaza!! najblizsza huta jest na sląsku!! a ja mieszkam 40 km od kołobrzegu:) wiec ta opcja raczej odpada.

 

Ps. A i jak mozecie to powiedzcie jak sie robi te badania na zawartosc niklu?? :D

 

b5963de69b8d01c4.jpg

 

214a439537c6b630.jpg

 

486519913403cc2d.jpg

Edytowane przez Jackomu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/Meteoryt

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Nikiel

 

 

tutaj trochę o tym piszą, ja bym stawiał, że jest to ładny kawałek meteorytu, jak by się to potwierdziło to jesteś wielkim szczęściarzem :szczerbaty:

 

dobrze by było żeby się ktoś wypowiedział kto ma o tym pojęcie bo sam jestem ciekaw :rolleyes:

 

tu jest na temat

 

http://jba1.republika.pl/rozpoznaw.htm

Edytowane przez Dziku256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ten okaz okaze sie meteorytem

to naukowcy utoczą Cię za to uzycie szlifierki kątowej

 

 

Do badan i testów odcina się tylko mały kawałeczek

pozatym robi się to ręcznym brzeszczotem !

 

W celu identyfikacji najlepiej skontaktowac się z

 

Polskim Towarzystwem Meteorytowym

 

 

Krzyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie...

Tak jak prosiliscie, kamyk przeciety!! Uff ciezko było ciełem katowka i zuzyłem, az 2 tarcze :D hehe

Zarzucam kolejne fotki (po przecieciu) musi wystarczyc to co jest, bo polerowac nie bede bo "cholerstwo" jest strasznie twarde :) zwykły metal dla porownania ciełem jak masło, a z tym meczyłem sie z poł godziny:).

Jak bedziecie chcieli to dam fotki o wiekszej rozdzielczosci:)

 

Ps. I nie mowcie, ze to jest jakis odpad z huty zelaza!! najblizsza huta jest na sląsku!! a ja mieszkam 40 km od kołobrzegu:) wiec ta opcja raczej odpada.

W tych rejonach to jednak nadal znajdziesz LICZNE i twarde "odpady" z radzieckiej lub niemieckiej huty (np. pociski wielkiego kalibru wbite w grunt na 4 metry + prawdziwy krater :) )

Nawet jak to nie meteoryt, to i tak ciekawe znalezisko - powodzenia w oznaczaniu pochodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziku256 dzieki za informacje napewno sie przydadzą:)

 

 

ale z Ciebie rzeźnik meteorytowy... :blink: (zmień nicka ;) )

 

mam nadzieję, że Tata nie będzie zły za tarcze od szlifierki... :szczerbaty:

 

pozdrawiam serdecznie

Ori2711

 

Heh zmianiam nicka... :) ale jeszcze nie wiadomo czy na pewno jest to meteoryt (zeby był... :D )

A co do szlifierki to tata wie, sam mi pomagał ciąc :)

 

 

 

Jesli ten okaz okaze sie meteorytem

to naukowcy utoczą Cię za to uzycie szlifierki kątowej

Do badan i testów odcina się tylko mały kawałeczek

pozatym robi się to ręcznym brzeszczotem !

 

W celu identyfikacji najlepiej skontaktowac się z

 

Polskim Towarzystwem Meteorytowym

Krzyś

 

No chciałem uciąc mniejszy kawałek, ale jakos tak wyszło :), a brzeszczotem to ja bym sie chyba zajezdził na smierc :D

Dzieki za link do tego towarzystwa! Sprobuje sie z nimi skontaktowac...

 

W tych rejonach to jednak nadal znajdziesz LICZNE i twarde "odpady" z radzieckiej lub niemieckiej huty (np. pociski wielkiego kalibru wbite w grunt na 4 metry + prawdziwy krater )

Nawet jak to nie meteoryt, to i tak ciekawe znalezisko - powodzenia w oznaczaniu pochodzenia

 

Według mnie na odłamek czy jakikolwiek złom to, to nie wygląda! Stara Huta? W tych rejonach? Hmm spytam sie babci heh :D ... ale nie sądze.

 

 

Radku myslisz ze to kamien? Bo ja uwazam inaczej! metalowe kamienie? hmm...

 

Jak cos to dam znac.

Pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.