Skocz do zawartości

Galaktyka Wiatraczek w LRGB


Andrzej F.

Rekomendowane odpowiedzi

Andrzeju, super Ci to wyszło. Warto było czekać na poprawę pogody.

Pozdrawiam serdecznie

:)

Dzięki za miłe słowa. Zdjęcie wymaga jednak dopracowania. Gwiazdy są trochę wyblakłe. Poza tym trzeba będzie dopalić Ha, żeby uwidocznić struktury, gdzie tworzą się nowe gwiazdy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wbrew pozorom trudny obiekt , sam poległem na nim wiec wiem o czym mowa.

Wydaje mi się , że przy 20 klatkach luminancji powinieneś uzyskać gładsze tło. Czym i jaką metodą składałeś luminancję ?

Poza tym chyba jednak zbyt ostro poszedłeś z wyciąganiem galaktyki, potem ją mocno odszumiąjąc, co zamazało jej detale.

Proponuje ostrożniejszą, mniej agresywną obróbkę , a na pewno zdjęcie zyska na naturalności.

Widać, że jest w tym materiale duży potencjał.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wbrew pozorom trudny obiekt , sam poległem na nim wiec wiem o czym mowa.

Wydaje mi się , że przy 20 klatkach luminancji powinieneś uzyskać gładsze tło. Czym i jaką metodą składałeś luminancję ?

Poza tym chyba jednak zbyt ostro poszedłeś z wyciąganiem galaktyki, potem ją mocno odszumiąjąc, co zamazało jej detale.

Proponuje ostrożniejszą, mniej agresywną obróbkę , a na pewno zdjęcie zyska na naturalności.

Widać, że jest w tym materiale duży potencjał.

 

Tak jak już napisałem wcześniej, zdjęcie wymaga dopracowania. Poza tym jest to crop 80% z matrycy pełno-klatkowej KAI 11000M i do tego z miasta. Wiec siłą rzeczy będzie więcej szumu. Nie oznacza to, że przy dwudziestu luminacjach nie można zrobić poprawnej redukcji szumu. Jak uda mi się zrobić Ha, wówczas zabiorę się jeszcze raz za obróbkę M101. Zawsze na koniec staram się zrobić wydruk na profesjonalnej drukarce Epsona. I mogę powiedzieć, że nawet wydruki w formacie A2 wyglądają bardziej korzystnie jeśli chodzi o szum, niż to co oglądamy na monitorze szczególnie jeśli będzie to matryca starego typu TFT. Dużo lepiej prezentują się zdjęcia na monitorach przeznaczonych do obróbki zdjęć z matrycą IPS, z 10 bitową przestrzenią barw.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mogę powiedzieć, że nawet wydruki w formacie A2 wyglądają bardziej korzystnie jeśli chodzi o szum, niż to co oglądamy na monitorze szczególnie jeśli będzie to matryca starego typu TFT. Dużo lepiej prezentują się zdjęcia na monitorach przeznaczonych do obróbki zdjęć z matrycą IPS, z 10 bitową przestrzenią barw.

 

Andrzej moje dwa słowa , odnośnie szumów , - u mnie na prof IPS wyglądają te szumy jak użycie filtra wyostrzenie - on dodaje taki specyficzny szum - i jest on taki nie naturalny w porównaniu z szumem otoczenia org. .... ale to są takie niuanse * do zdjęcia wysokich lotów .!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zawodowcy zawsze znajdą jakieś słabe strony zdjęcia - coś im tam zabraknie albo coś będzie "za bardzo".

A dla mnie to jest piękne i kropka :helo:

Dzięki za miłe słowa, ale do zawodowca jeszcze dużo mi brakuje. Jak będę na emeryturze za parę lat, to może zostanę emerytem - zawodowcem.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem szczególnie ostatniej wersji. Obiekt wcale nie łatwy szczególnie jak się chce wyłuskać słabe pyłowe ramiona. Bardzo mi się podoba!!

To zdjęcie jest mi szczególnie bliskie bo sam nie dawno mierzyłem się tym wiatrakiem. Nie wklejam zdjęcia żeby nie robić off top'a ale podkleję link http://moje-nocne-niebo.blogspot.com/

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.