Skocz do zawartości

Jest Vixen!


Krzysiek T.

Rekomendowane odpowiedzi

Na ceny nie ma co narzekać. Są naprawdę konkurencyjne. Porównajcie z cenami w Adoramie lub

w Anacortes. Dorzucając do cen w USA ich 7-8% podatku dostajecie, że bez kosztów transportu

okulary z serii LV są za oceanem od 20 do 80 zł tańsze i to pod warunkiem, że ktoś je Wam przemyci...

 

Ja sam sprowadzałem swojego Vixena LV 4mm przez kolegę, który zrobił mi uprzejmość. Wyszło

mnie 433 zł. Gdybym wiedział, że będę mógł go kupić w Polsce za 500 zł, to bym koledze nie

zawracał głowy.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bardzo mi miło poinformować w imieniu własnym oraz całego zespołu, że DELTA OPTICAL jest dystrybutorem produktów firmy VIXEN na Polskę! W ten sposób Delta Optical ma największą ofertę ze sprzetem astronomicznym w Polsce.

 

Podaję link do strony z akcesoriami:

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...?id=117&lang=pl

 

Ponadto, oferujemy "od ręki" dwie lornetki Vixena: Giant BWCF 20x80 w cenie: 1.990 zl. oraz Ultima 8x56 w cenie 1.090 zl.

 

Oczywiście, stopniowo będziemy rozszerzać oferte Vixena

 

Pozdrawiam,

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości panowie ma go również PTL (miał go jako pierwszy). Niestety muszę was trochę zmartwić. Czytałem też kilka niezbyt pochlebnych recenzji nowego VC200L (nowy tzn zielony) dlatego szukałem sprzętu z 2-giej ręki i starszej wersji. Niestety Vixen to nie Takahashi i od czasu do czasu ma problemy z powtarzalnością w produkcji dobrej optyki, choć jak sądzę badziewne egzemplarze należą do rzadkości i trzeba miec niesamowitego pecha żeby na taki trafić. Na pewno byłaby to niezła gratka gdyby DO zaczęła sprowadzać co więcej niż tylko okulary. Z pewnością Vixen to jednak dobra marka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę, że przez zmiany w ofercie DO zmieniają sie moje plany co do wydatku kasy zaklepanej w nastepnej wypłacie na okularek miał być...... a nie ważne ale chyba będzie Vixenik.

Miałem z tylmi okularkami do czynienia na teleskopie 1.25 w Trebrur............ to był odlot!

Brawo DO !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy wszystkim za te ciepłe słowa.

 

W nawiązaniu do teleskopu VC200LDG-SXW (montaż Sphinx). Kosztuje on u nas 15.990 zl. Okres realizacji zamowienia około trzech, czterech tygodni. Myślę, że wkrótce opracujemy cennik do pobrania z artykułami, który bedą dostepne na zamówienie.

 

Pozdrawiam,

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie z DO. Wreszcie coś zaczyna się dziac pozytywnego na rynku astro u nas. Jak się przedstawia u Was cena silniczków MT-1. Mam nadzieję, że cena będzie konkurencyjna niż na zachodzie bo po prawdzie wolałbym kupic u naszego dostawcy. A tak naprawde mi zimponujecie jak w ofercie będzie VMC330L :D:D (żart). Ciekawe czy w ogóle jest dostępny w Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem okular 9mm i od razu sprawdziłem na oko odległośc źrenicy wyjściowej (ER) z tego co piszą na stronie to ma być 8mm a ja widze że jest troche mniej to samo tyczy sie pola widzenia jest mniejsze niż 52 stopnie ale takie chwyty są prawie wszędzie to już chyba normalne no i dlatego wybrałem 9mm bo dla plosslów to jest jeszcze sensowna ogniskowa niżej już bym nie zchodził ze względu na ER a co do obrazów ta daje ładne prezynajmniej lepsze niż sie spodziewałem :D okular ma zielone powłoki anty refleksyjne no i ładnie wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Plossle to jak pisał Pan Astrokrak, są "made in Taiwan".

Z mojego doświadczenia i wielu opinii jakie poznałem wynika że takie zwykłe Plossle znacznie odbiegają od parametrów podanych u producenta. Czasem można popaść w flustrację z tego powodu. Ale np. już Super Plossle TAŁ-NPZ mają już bardziej zgodne parametry np. odchyłkę tylko 0,1-0,3 mm ogniskowej. Ale i są droższe.

 

A zmierz sobie ogniskową tego Vixen PL-9mm, to Ci pewnie wyjdzie 10 albo 8 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.