Skocz do zawartości

Miejscówka Brzeście południe od Wrocławia


teha

Rekomendowane odpowiedzi

Kończę pracę dopiero o 18tej :( Chciałbym zdążyć się wykąpać, coś zjeść i spakować teleskop - gdybyśmy jechali później niż o 20tej to bym sie pisał - ale to chyba za późno, skoro już o 18tej zapada zmrok.

Więc chyba raczej nie dam rady :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg sat24 pełzają w naszą stronę chmurki

wg coampsa (nie jest to stary icm jednak) przed 20:00 nie ma co wychodzić, chyba żeby schłodzić teleskop

 

ja przed 21:00 raczej się nie wybiorę, ale dziś czasu jest sporo

jak nie zawali chmurami, to gdzieś po 21;00 pojawię się na przełęczy

 

!ciemnego nieba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może dzisiaj. Do północy mamy czyste niebo, a przy odrobinie szczęścia nawet nieco dłużej. Trzeba by tylko nieco wcześniej wyjechać, powiedzmy 18.30-19.00, to złapiemy 4-5 godzin obserwacji. Warto też zastanowić się nad celem misji. Dzisiaj mamy z grubsza podobne warunki (widzialność, wilgotność - wg ICM) w Jordanowie i w Sobótce. Może więc tym razem nie Tąpadła, lecz pole za Jordanowem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawiłem sprzęt do chłodzenia.

Jestem jednak za Tąpadłami. Ostatnio zaraz po zmroku pojawiają się mgły, gdy zaczyna gwałtownie spadać temperatura.

Na przełęczy może mniej nas dosięgnąć.

 

Jadę od razu na przełęcz. Postaram się być tam tez wcześnie.

 

!ciemnego nieba!

th

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc Tąpadła. Jestem na BP o 18.30. Poczekam parę minut i walę na przełęcz. Jakby co, to spotkamy się już na "górze".

 

PS

od zachodu ciągnie zachmurzenie wysokie, ale jest szansa, że wystawa wsch.-połud. pozostanie jakiś czas bezchmurna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie ma szans w ten weekend

 

coamps pokazuje wszystko na szaro

 

COAMPS pokazywał wszystko na szaro, w TV zapowiadali w nocy deszcz, a noc w Poznaniu była po prostu niesamowita. Warto śledzić Sat24, warto ryzykować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez ostatni dni to wszystkie prognozy są lepsze od coampsa :( kicha i beznadzieja

 

sat24 ma tę wadę, że nie pokazuje animacji dla podczerwieni, a tylko dla widzialnego

jak siadam do sprawdzenia, jaki rozwój chmur nam się szykuje, to widzę ciemność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez ostatni dni to wszystkie prognozy są lepsze od coampsa :( kicha i beznadzieja

 

sat24 ma tę wadę, że nie pokazuje animacji dla podczerwieni, a tylko dla widzialnego

jak siadam do sprawdzenia, jaki rozwój chmur nam się szykuje, to widzę ciemność

 

Wiem, że u mnie COAMPS bardzo zawyża zachmurzenie. Do tego stopnia, że nie korzystam z tej prognozy. Przed zmierzchem patrzę na Sat24 i nową wersję UM (meteorogram). Wiem, że tan nowa nie dorównuje starej, ale wg mnie jest lepsza niż COAMPS.

 

Niestety z tego co widzę dla Wrocławia, zarówno jedna jak i druga prognoza nie jest łaskawa.

 

http://new.meteo.pl/index_um_test.php#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.