Skocz do zawartości

TARNÓW i okolice nie gorsze...


ax

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Żyjemy jeszcze, ale aktywność astro jest bliska zero.

 

Na szczescie pogody nie ma, wiec nic straconego.

 

Jak tam było za granicą?

 

Troche ponizej oczekiwan, z 26 nocy mialem zaledwie 3 cale i 9 rozkawalkowanych przez chmury, ale i tak to co zrobilem dopiero koncze obrabiac. Moze to i dobrze bo inaczej redukowalbym to do wakacji, ale z drugiej strony wszystko byloby juz teraz na cacy a tak to trzeba znowu czekac...

 

Zbierajcie sile przed pogoda, czuje ze nadejdzie wraz z wiosna i da nam popalic.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auta swojego nie mam.... ale jak brat jezdzi na zakupy do Tarnowa (do Caerrfur) to czasami mnie zabierze :-)

 

w którym miejscu to stoisko?

 

Zaraz przy wejściu od strony Nomi. Ale jeśli chcesz tam kupić teleskop to szczerze odradzam. Poczytaj nieco forum i pobywaj na zlotach i obserwacjach, a potem kup w jakiejś porządnej firmie która się w tym specjalizuje. Nie chce robic nikomu reklamy więc nie bede ich publicznie wymieniał. Radzę Ci zaczęć od lornetki, tu też na początek trochę poczytaj forum, a potem jak już pisałem poproś o pomoc w wyborze Andrzeja Skoczewskiego (nick A_X) członka naszej grupy i mieszkającego niedaleko Carrefour-a. Porządną lornetkę (Taiga 90x16) ma inny członek naszej Grupy - Janusz, nawet na swoim awatarze. Zresztą, lornetkę ma chyba każdy astroamator, niezależnie jaki posiada oprócz niej teleskop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowlasnie ja posiadam lornetke( tento 12x40) juz dłuuuuuugi czas i mysle se teleskop jais kupic, oczywiscie nie wiem jaki :szczerbaty: może jakiść o lustrze 120-150 niedrogi do planet i księzyca i jakis niewymagajacych ,popularnych obiektów DS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowlasnie ja posiadam lornetke( tento 12x40) juz dłuuuuuugi czas i mysle se teleskop jais kupic, oczywiscie nie wiem jaki :szczerbaty: może jakiść o lustrze 120-150 niedrogi do planet i księzyca i jakis niewymagajacych ,popularnych obiektów DS?

 

Nie kupuj optyki w hipermarkecie!

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mat mogłeś kupić porządny teleskop za 600zł tutaj na giełdzie, który normalnie kosztuje 250zł drożej. kombinowanie jak kon pod góre inaczej, jest bez sensu.

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowlasnie ja posiadam lornetke( tento 12x40) juz dłuuuuuugi czas

 

 

A co do tej pory przez nią zaobserwowałeś? Polecam książkię "Niebo przez lornetkę", sprobuj choć 1/4 tych obiektów namierzyć. Na tym forum też jest kącik obiektów lornetkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj dosc sie juz przez nia napatrzylem :-) pozatym chyba jest uszkodzona bo pokazuje jakby 2 obrazy troche przesuniete(ale to widac jak sie oglada kratery na księzycu i na gwiazdach - z kazdej idzie z prawej strony jakis promyk :blink: ). Dlatego mysle kupic cos lepszego i sprawniejszego. Co do tego teleskopu za 600 zl to jak sie kasy niema to chyba nikt ci nic za darmo nie da.

Edytowane przez Mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj dosc sie juz przez nia napatrzylem :-) pozatym chyba jest uszkodzona bo pokazuje jakby 2 obrazy troche przesuniete(ale to widac jak sie oglada kratery na księzycu i na gwiazdach - z kazdej idzie z prawej strony jakis promyk :blink: ). Dlatego mysle kupic cos lepszego i sprawniejszego. Co do tego teleskopu za 600 zl to jak sie kasy niema to chyba nikt ci nic za darmo nie da.

 

Lornetke trzeba po prostu skolimowac, a nie kupować nowa. Albo daj ja komuś ze znanych ci userów forum który potrafił by to zrobic, albo przebrnij przez ten http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=12916 wątek i zrób to sam jak sie czujesz na siłach, albo oddaj do optyka który za 50-100pln zrobi to profesjonalnie.

 

A co do teleskopu, to faktycznie za darmo nikt ci nic nie da, ale kupno jakiegoś bezsensownego newtona w hipermarkecie bedzie jeszcze gorsze, bo nie dosć, że dalej będziesz miał "nic", to zapłacisz za to kilka setek. Bez sensu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze - widze ze jest nas wiecej w okolicach Tarnowie to super. Dorzucę więc siebie do tego watku. Czasu zawsze mało a w sumie jak udało by sie nam kiedys spotkac to nie bylo by tak źle.

Kto ogrganizuje spotkanie w Kwietniu w Bieszczadach ? - na marcowe JP nie miłem szans od poczatku a szkoda bo miełem ochote pomacać troche sprzętu nie mówiąc o zobaczeniu innych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze - widze ze jest nas wiecej w okolicach Tarnowie to super. Dorzucę więc siebie do tego watku. Czasu zawsze mało a w sumie jak udało by sie nam kiedys spotkac to nie bylo by tak źle.

Kto ogrganizuje spotkanie w Kwietniu w Bieszczadach ? - na marcowe JP nie miłem szans od poczatku a szkoda bo miełem ochote pomacać troche sprzętu nie mówiąc o zobaczeniu innych...

 

Witam

Nasza grupa w Tarnowie istnieje juz od ok.3 lat, a właściwie dłużej, tylko nieformalnie. Na wspólne obserwcje jeździmy dość często, najczęściej w okolice, czasem dalej. O działalności naszej grupy mozesz poczytac na forum w tym wątku (tylko musisz na filtrze czasowym dać "Pokaż wszystko"). Troche jest tez na blogach i tu:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...=9294&st=59

Napisz gdzie dokładnie mieszkasz, jaki sprzęt posiadasz i jakie masz dokonania w dziedzinie astro. Zlot Bieszczady 2007 organizuje rada tego forum , będzie to taki chyba trzeci albo czwarty, ale wogóle takich zlotów ogolnopolskich odbyło się już sporo i w tym miejscu również - poczytaj na forum tym i innych astro. Zapraszamy do wspólnych obserwacji w ramach naszej grupy (myśle że wypowiadam się za pozostałych również).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Może założymy jakąś stronkę swojej grupy... kiedyś z tego co widziałem była, lecz chyba jest nieczynna. Robiłem już kilka WWW, mam miejsce na serwerze około 50-100MB.

 

Pozdrawiam, Adam.

 

 

Właściwie to niezły pomysł. Poprzednią stronę prowadził Madolo, który jakieś 2 lata temu zniknął i strona podupadła, potem chyba ją skasowali z serwera. Zaczęło się od spotkania założycielskiego z kawiarni "Trzy Słońca" na rynku, obficie udokumentowanej fotograficznie. Potem zamieszczaliśmy fotki i relacje tekstowe z innych wydarzeń, nie tylko obserwacji. Gdy zabrakło tej strony takie same materiały zamieszczaliśmy na tym forum i na blogach, gdyby je tak wszystkie zebrać do kupy i dołożyć to co nie było dotychczas publikowane, to trochę by się uzbierało. Co sądzą o tym pozostali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dosyć ciekawy pomysł na stronkę i mógłbym pomóc w tworzeniu:). Przy okazji też jestem z Tarnowa, astronomią interesuje sie od niedawna, startowałem dwa razy w olimpiadzie bez sukcesów =P (no ale zawsze coś) sprzętu nie posiadam aktualnie ale mam zamiar w najbliższym czasie zakupić :). Jeśli będzie jakiś zjazd z chęcią się wybiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję jutro tj. w czwartek mały wypadzik obserwacyjny, na który zapraszamy nowych kolegów: adam_astro, JaCLaW-a, oraz Mat-a. Miejsce i godzina do ustalenia, tak żeby pasowało wszystkim chętnym. Myślę że wówczas, oprócz obserwacji i samego kontaktu, będziemy mogli omówić sprawę strony i materiałów na nią. Możemy też rozważyć inne terminy, ale ja z uwagi na charakter mojej pracy nie zawsze jestem czasowy. Gdyby nie było akurat pogody, to możemy się spotkać towarzysko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko sie przypominam ze zyje... :)

Odezwe sie w mozliwym terminie - jesli bedzie pogoda to w weekend 20-22 z checia sie podlacze pod jakies obserwacje :)

 

Pozdrawiam

 

Andrzej

Edytowane przez ax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję jutro tj. w czwartek mały wypadzik obserwacyjny, na który zapraszamy nowych kolegów: adam_astro, JaCLaW-a, oraz Mat-a. Miejsce i godzina do ustalenia, tak żeby pasowało wszystkim chętnym. Myślę że wówczas, oprócz obserwacji i samego kontaktu, będziemy mogli omówić sprawę strony i materiałów na nią. Możemy też rozważyć inne terminy, ale ja z uwagi na charakter mojej pracy nie zawsze jestem czasowy. Gdyby nie było akurat pogody, to możemy się spotkać towarzysko.

 

Przepraszam, popełniłem gafę i pominąłem w tym poście Marcina PC, również kolegę z Tarnowa, który ostatnio nawiązał kontakt z grupą. Po prostu niedopatrzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.