Skocz do zawartości

Mini komputer


Antoni

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie poszukuję mini komputerka do obserwatorium stacjonarnego aby miał USB 3 minim 3 x  i obsługiwał programy pod astrofoto czyli MaximDl,  EQMOD, sterowniki pod urzadzenia . Oczywiście system Windows 7. Może ktoś z kolegów posiada taki komputer sprawdzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JSC napisał:

Wiem, ze wstyd nie być w temacie, ale dlaczego Windows7 a nie 10?

Strach przed aktualizacjami :) Ale w wersji Pro nie ma problemu z ich wyłączeniem.

2 godziny temu, Nowok76 napisał:

Dlaczego Windows a nie Linux ??  RPI3 z AstroberryServer i po sprawie.

Myślę, że dlatego, że mało kto umie obsługiwać linuksa, a tym bardziej czuje się w nim swobodnie :) Poza tym, nie wszystko na nim działa, choć całkiem sporo.

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam czegoś takiego

https://www.aliexpress.com/item/New-VOYO-VMac-Mini-PC-Intel-Apollo-N3450-License-Windows-10-Pocket-PC-4GB-DDR3L/32788223771.html?spm=a2g0s.11045068.rcmd404.2.2cfd56a4oLbXCX&scm=1007.16891.101496.0&scm_id=1007.16891.101496.0&scm-url=1007.16891.101496.0&pvid=2c3bea86-c313-41bc-bc86-dea07885077e&_t=pvid:2c3bea86-c313-41bc-bc86-dea07885077e,scm-url:1007.16891.101496.0

 

4 rdzenie i 4GB RAM, SSD120GB plus 32GB na płycie i do 128GB na karcie SD

małe wymiary, mały pobór prądu, spora wydajność i 3 porty USB 3.0

jedynie dysk mógłby być większy ale gdy potrzeba zrzucam na zewnętrzny

 

pozdrawiam

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi, spokojnie wystarczy taki, mam i hula po zdalnym pulpicie, 300zł+ licencja Win7. 19x14x2,5cm minikomputer domowe centrum multimedialne. 2X USB3.0, 4xUSB2.0, Wi-Fi, HDMI, DVI. Jedyny kabel to przedłużacz ogrodowy :) Mały pobór prądu pozwala na pracę całego zestawu z HEQ5 na akumulatorze 65Wh. Podlaczam na czas rozruchu mały monitorek na HDMI. Lobbowanie za Windą10 jest nie fair, bo wiele urządzeń nie działa albo się wywala mimo ustawiania zgodności dla starszych systemów. W astro mało jestem urządzeń, które pracują z USB3.0 a co dopiero są szanowane przez W10. Nie jestem linuxowcem, ale po tym, co robi Microsoft widzę przyszłości Linuxa i Androida. Na stronie Maxima są wymogi i nie są one większe niż dla zwykłej kamerki internetowej  :):):)

 

IMG_20180605_085220.jpg

IMG_20180605_085204.jpg

Edytowane przez dj_peterka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać dokładny typ tego komputerka? A i jeszcze jedno- dlaczego musisz podłączać monitor przy rozruchu? Tylko do kontroli?

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest taki komputerek 

http://allegro.pl/lynx-intel-atom-e-330-1-6ghz-2gb-160gb-hdmi-dvi-i6852182219.html

Monitorek do podglądu podłączam bo nie mam tu ustawionego zdalnego odpalania i automatycznego łączenia z komputerem macierzystym ale jest taka możliwość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
3 godziny temu, don Pedro napisał:

Jak myslicie, czy to cóś mogłoby obłsłużyć fotosesje. Obróbka, wiadomo na czymś mocniejszym.

https://dyskonto.store/products/minipc-1?fbclid=IwAR30OoO15qTbZQRQWVWSWnef7jgUOVNHTIGPDfLXLpL3JCmTBeNI3X0RR50

Minikomputer Ockel Sirius A

 

Urządzenie wygląda fajnie, za tę cenę warto sprawdzić. Ma (podobno) BT i USB3 (a co z WiFi?) - ale strona sprzedawcy jest wybitnie niewiarygodna, bałbym się tam kupować.

Pzdr,
Gajowy
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, don Pedro napisał:

Bardzo ciekawy sprzęt, ale niestety, ta strona to bankowe oszustwo. Dwa urządzenia za 134 zł? Chyba kogoś pogrzało :) Cena rynkowa tego urządzenia to 699 euro:

https://shop.ockelcomputers.com/eu/ockel-sirius-a-moon-silver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.