Skocz do zawartości

NGC 6826 - Mgławica Mrugająca


Lukasz83

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Tayson napisał:

Na granicy dekonwolucji ale spoko. 

Dekonwolucję robiłem dość delikatnie, potem nieco mocniej pociągnąłem "unsharp mask". Poza tym ona ma taką "kaszowatą" strukturę w środku

za wikipedią: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/ae/NGC_6826_"Blinking_Eye".jpg

NGC_6826_%22Blinking_Eye%22.jpg

 

20 minut temu, JaLe napisał:

Ostatnio z nią walczyłem i poległem, bo mi montaż fatalnie prowadził. Fotografując myślałem - w  sumie po co ja ją łapię jak Łukasz zaraz w nią przywali i pozamiata.  No i nie myliłem się :)

Próbuj, warto mieć ją w kolekcji.

Bardzo jasna powierzchniowo więc można bardzo krótko naświetlać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Lukasz83 napisał:

Dekonwolucję robiłem dość delikatnie, potem nieco mocniej pociągnąłem "unsharp mask"... 

Dokładnie to co napisale. Wg mnie ok. 

Najważniejsze że nieprzegięte! 

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, naprawdę super.

No i co Łukasz -pozamiatałeś i nikt Ci nie podskoczy. Właśnie miałem w planach ten obiekt ale widzę, że nie ma się co wygłupiać poczciwą CCD i Newtonem 200/1000 ze skalą 0.76"/pix, czasami naświetlania 60 sek. No chyba, że genialny seeing się trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nowok76 napisał:

Łukasz ile czasu trwa stackowanie takiej ilości klatek ?

W tym wypadku było to około 5-6 minut na kanał L i około 3-4 minut na kanały RGB.

Ale tutaj miałem zmniejszoną rozdzielczość do 1600x1000.

Gdyby była pełna to czas wydłużyłby się pewnie trzykrotnie.

 

Godzinę temu, Grzędziel napisał:

Tak, naprawdę super.

No i co Łukasz -pozamiatałeś i nikt Ci nie podskoczy. Właśnie miałem w planach ten obiekt ale widzę, że nie ma się co wygłupiać poczciwą CCD i Newtonem 200/1000 ze skalą 0.76"/pix, czasami naświetlania 60 sek. No chyba, że genialny seeing się trafi.

Spróbuj koniecznie!

Skalę masz sporą więc powinno i tak wyjść fajnie. A dodatkowo możesz złapać tą ulotną niebieską otoczkę która dopełnia obraz mgławicy. Ja na krótkich czasach nie mam szans :)

 

Edytowane przez Lukasz83
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.