Skocz do zawartości

Czego dowiedziałem się jako o swoim nowym hobby


piosza@tlen.pl

Rekomendowane odpowiedzi

1. jak jest bezchmurna noc to mam nockę, jak mam możliwość pojechać obserwować to są chmury ...

 

2. w odludnych miejscach zawsze są jakieś zwierzęta i pies szczeka jak opętany .

 

3. zdjęcia z pomocą teleskopu to wielki problem ... wyniki rozczarowują ...

 

4. nocami nawet latem jest chłodno ...

 

Piotr

 

  

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo jeszcze przed Tobą :flirt:.

 

Psy to jest problem, dobrze jak tylko szczekają, choć to wqurzające... Dziki też bywają problemem...

Jednak największy problem to hymm... dziwni ludzie, np ścigający się nielegalnie po polach na kradzionych jak mniemam samochodach itp. 

I takie tam różne, mieszkam na Kaszubach :neat:.

 

A kto Ci kazał robić zdjęcia na początku drogi? To inny świat, droga życia jakby :D, trzymaj się od tego z daleka albo wprost przeciwnie. Gwarantowane duuuże wydatki, krew i łzy :Salut:.

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To jeszcze dodatkowe zależności ;)

- jak jest pełnia to jest czyste niebo

- jak zmodyfikujesz / kupisz coś do setupu to są chmury

 

2. Fajnie znaleźć kompana na wyjazdy. Raźniej i bezpieczniej.

 

3. Praca praca praca :) Średnio dojście do sensownych wyników to minimum rok, po którym orientujesz się, że jeszcze z rok i będzie lepiej ;)

 

4. Oczywista oczywistość ;) Ciepłe ciuchy to podstawa + spray na komary + herbata. Zimą obowiązkowo bielizna termiczna, grube rękawice, etc.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, kjacek napisał:

Dużo jeszcze przed Tobą :flirt:.

 

Psy to jest problem, dobrze jak tylko szczekają, choć to wqurzające... Dziki też bywają problemem...

Jednak największy problem to hymm... dziwni ludzie, np ścigający się nielegalnie po polach na kradzionych jak mniemam samochodach itp. 

I takie tam różne, mieszkam na Kaszubach :neat:.

 

A kto Ci kazał robić zdjęcia na początku drogi? To inny świat, droga życia jakby :D, trzymaj się od tego z daleka albo wprost przeciwnie. Gwarantowane duuuże wydatki, krew i łzy :Salut:.

 

 

zdjęcia żeby w domu popatrzeć pokazać itd

 

z psem będę jeździł jest moim psem i lubię jego towarzystwo 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HAMAL napisał:

Tyson Burak jesteś :P człowiek widać rzeczowo chce się podzielić z nami swoimi obecnymi emocjami o tym hobby a Ty mu takie ... Weś ....

 

Piosza, takie dołki w tym hobby to norma, mają je i nowi i starzy co jakiś czas, przywykniesz :)

 

 

nawet myślałem żeby sprzedać teleskop ale się powstrzymałem 

ten choć przez kontakt z innymi światami jest niesamowity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, HAMAL napisał:

Tyson Burak jesteś :P... 

 

 

Ufff, dobrze że nie chodzi o mnie. Ja przecież jestem Tayson ;-)

 

Tak na serio, to znajdź jakiegoś kompana (jak napisał Łukasz), może w okolicy nasz PTMA? Warto z kimś pogadać i dyskutować. Wtedy lepiej wchodzi wiedza do głowy. Trzymam kciuki że nie odpuscisz! 

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Paether zmienił(a) tytuł na Czego dowiedziałem się jako o swoim nowym hobby
23 godziny temu, piosza@tlen.pl napisał:

1. jak jest bezchmurna noc to mam nockę, jak mam możliwość pojechać obserwować to są chmury ...

 

2. w odludnych miejscach zawsze są jakieś zwierzęta i pies szczeka jak opętany .

 

3. zdjęcia z pomocą teleskopu to wielki problem ... wyniki rozczarowują ...

 

4. nocami nawet latem jest chłodno ...

 

Piotr

 

  

Szczera reakcja. Faktycznie tak jest ale na to sa sposoby:)

 

Wybieraj miejsca gdzie jest mało zwierząt np nad wodą często są duże połacie łąk. Brak pobliskich lasów i bliskich wiosek eliminuje lek nocny. Czasem niestety wieje i jest mgła.

.

Latem chodząc w dzień nawet bez koszulki trudno uwierzyć. ze w nocy trzeba będzie ubrać ciepła bluzę najlepiej z kapturem bo w głowę potrafi być zimno a te wychładza całe ciało.

Jeśli jesteś początkujący ze zdjęciami daj sobie narazie spokój. Ucz się rozpoznawać gwiazdozbiory i z pomocą no Skymapa lokalizować gdzie są planety lub jasne Ds. potem lornetka.

Podstawa to przyzwyczaić się do klimatu nocnego i czerpać radość z przebywania z Niebem sam na sam .hardkor jaki wiąże się z astrofoto skutecznie Cie zniechęci.

Pies powinien leżeć spokojnie ale na to także potrzeba czasu i oswojenia z nowa atmosfera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmury to podłe bestie, jest kilka zasad związanych z tymi wrednymi tworami:

- zawsze wiedzą gdzie jedziesz obserwować i już na Ciebie tam czekają,

- jak już dajesz za wygraną to robią ci okienko 30 minut, jak się rozstawisz w tym czasie to znowu się pojawiają,

- czytają twoje prognozy i planują działania dużo lepiej niż Ty,

- poświęcają na to wszystko sporo czasu, a odsypiją jak wiedzą że nie możesz jechać na obserwy,

- mają sprzymierzeńca który się zwie porwisty wiatr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.