Skocz do zawartości

Dlaczego zakup teleskopu na Allegro to strata pieniędzy?


yetiozyrys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

To co zostawię w treści postu w postaci linku do Allegro.pl ja nie skomentuje - po prostu brak mi słów:

 

http://www.allegro.pl/item844132557_hit_lornetka_sakura_zoom_21x_260x60.html

 

Tylko nie zabijajcie się o ten sprzęt !!!

 

Pozdrawiam

 

buahahha dzięki Ci za szczyptę dobrego humoru bo w pracy nudnawo :szczerbaty: , hahahahah jeszcze piękna fotka napisu z obudowy żeby nie było wątpliwości że TO NA PEWNO ma takie powiększenie :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko dowód na to, że na aukcjach wszystko jest możliwe. Może ja zacznę wodę z kranu sprzedawać?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W przypadku wymienionych sprzedawców było mi ciężko uzyskać odpowiedź na więcej niż 5 z 10 pytań, przy czym odsetek ten spadał z każdym kolejnym mailem. Przykładowo pytanie które zadałem o "adapter" bądź "T-ring" pozwalający podłączyć lustrzankę, a które to pytanie było blisko końca listy pytań, wysłałem do niektórych sklepów 5 razy. Oczywiście za każdym razem podobnie je pozycjonując. Powód pytania ? Ot nawyk by sprawdzić czy stan magazynowy pokazywany na www nie mija się z prawdą.

 

Statystycznie rzecz biorąc najlepiej wypadł teleskopy.net. Uzyskałem odpowiedź na około 30 % pytań. Był tez jedynym który spytał do czego ma służyć mi teleskop. I jedynym który cokolwiek odpisał na moje kolejno wysłane 5 maili. Poza statystykę wypadł Uniwersał, który na pytanie o potwierdzenie ceny z www, dostępność, i ewentualny termin dostawy ( podkreślam zawarte w jednozdaniowym pytaniu w 1 mailu ), odpowiedział 4 mailami, i to chyba tylko dlatego, że każdą częściową odpowiedź kwitowałem przypomnieniem, że pytanie było dłuższe.

 

Jako ten, który był obiektem testu powinienem być może ucieszyć się, że wypadłem najlepiej. Ale tak nie jest - dlaczego? Bo naszym celem jest dążenie do 100%... Odszukałem naszą korespondencję i wydaje mi się, że odpowiedziałem na wszystkie wątpliwości i pytania zawarte w mailu i następującej później korespondencji. Oczywiście, zapewne czasem odpowiedzi mogłyby być obszerniejsze niż "tak jest, zdecydowanie", ale pytania były sformułowane bardzo rzeczowo, i sprawiały wrażenie, że oczekuje Pan konkretnych odpowiedzi, a nie wykładów. Przede wszystkim (co zresztą Pan zauważył i za co dziękuję) poszedłem dalej i poza odpowiedzią na Pańskie pytania przede wszystkim zwróciłem uwagę, że "sprzęt tych gabarytów będzie dobrze się sprawdzał w obserwacjach wizualnych. Ale do astrofotografii żaden amatorski montaż nie wytrzyma na nim naporu wiatru, zefirka a nawet kaszlnięcia... Do astrofotografii montaże te się nadają, ale z mniejszymi teleskopami...".

 

Pewnie zatem dlatego, że codziennie cierpliwie i - mam nadzieję - rzeczowo odpowiadamy na maile i zapytania telefoniczne poświęcając 100% uwagi każdemu, niezależnie czy myśli o teleskopie za 500 czy za 5000 zł, powyższą ocenę, mimo tego że jest najwyższa w stawce, odbieram jako niesprawiedliwą (choć jednocześnie zmusza mnie ona do przyjrzenia się naszej korespondencji z pokorą by zrozumieć, dlaczego ocenił Pan nas tak nisko (choć najwyżej;) ).

 

Na koniec... jakby to ująć... dość często spotykam się z pytaniami "marzycieli" - osób, które marzą o dużym, dobrym teleskopie, ale zupełnie i całkowicie nie zamierzają go kupić (kwestia kasy). To samo zapewne dotyczy pozostałych wymienionych firm. W związku z tym proszę się nie dziwić (albo nie dziwić aż tak bardzo), że korespondencja z nimi urywa się - e-mail to jednak nadal kwestia dość anonimowa niż telefon - więc zupełnie inaczej rozmawia czy koresponduje się z osobą, która choć raz zadzwoni z pytaniem (choć w moim przypadku preferuję wersję łączoną - telefon i e-mail - bo warto mieć "ślad papierowy" rozmów, żeby nie pogubić istotnych wątków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dość nietypowy opis teleskopu...

 

...przywieziony z Niemiec, kolor jasno szary zielony metalik.

 

zrzut_ekranu.png

 

Czy ten żargon kojarzy Wam się z czymś? Brakuje tylko najważniejszych cech dobrego teleskopu przywiezionego z Niemiec: mały przebieg, serwisowany w salonie, bezwypadkowy, garażowany.

No ale... najważniejsze, że metalik! Białe i czerwone teleskopy są zazwyczaj kupowane przez firmy i mocno wyeksploatowane.:szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakup taniego teleskopu na Allegro wcale nie musi być wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Udowodnił to jeden z kolegów na obserwacjach. Pokazał nam nowe zastosowanie Opticona 60F700. To ten z powiększeniem, dzięki któremu widać bazy na Księżycu. Dzięki pewnemu chwytowi za niesłychanie solidny wyciąg, pokazał intruzowi Lokalną Gromadę Galaktyk. Na pewno ten nieproszony gość na długo zapamięta spotkanie z tym niesamowitym sprzętem.

 

 

16.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Wczoraj odebrałam moj nowy teleskop kupiony na allegro :(((( złozyłam go jak nalezy oto ten model. Dałam sie nabrac :(

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=57772254

 

czy ja cos przez niego zobacze? bo nawet sasiada nie moge zauważyć, ponad to widze wszystko do góry nogami :( Co robić ?? Prosze o pomoc, kompletnie nie znam sie na astronomii ale chciałabym troche poogladac niebo bo mnie to ciekawi. Tym sprzetem cos zobacze? Wczoraj w nocy szukałam jakiejs gwiazdy ale nie ucelowałam na zadną. Czy w takim wypadku towar nie spełnia warunków? Moge go oddać ?? Prosze bardzo o POMOC.

 

 

Wiem, że minęło już ok 5 lat ale dopiero pierwszy raz oglądam ten temat postu a przecież innym osobom może się nadal przydać jak ktoś tu zagląda. ALE PRZEZ TELESKOPY NEWTONA OBRAZY SĄ ODWRÓCONE, I TRZEBA TYLKO UMIEĆ WYKOZYSTAĆ SWOJ SPRZĘT NAWET GDY NIE JEST NAJLEPSZEJ JAKOŚCI!!! PO TO MA SIĘ LUNETKĘ CELOWNICZĄ ABY NIĄ UCELOWAĆ NA JAKIS OBIEKT A ZAŚ GO OBSERWOWAĆ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!!!

 

Temat lornetek z przybliżeniem równym niejednemu wielkiemu teleskopowi to oklepany temat tutaj, ale mimo wszystko nie mogę się oprzeć i muszę Wam coś pokazać. Znalazłem właśnie lornetkę, której nawet NASA może wam pozazdrościć! Zapomnijcie o dotychczasowych przybliżeniach x80, x160, x260. Ta lornetka ich wszystkich bije na głowę!!! Tym razem (podobno) Bresser:

http://allegro.pl/item1178865604_duza_lornetka_bresser_zoom.html

Zobaczcie sami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

kolejny rodzynek z ebay'a

http://cgi.ebay.co.uk/Astronomical-Telescope-300X-can-connected-camera-/220793685734?pt=UK_Photography_Telescopes&hash=item33685446e6

 

chyba ktoś translatora z przeglądarki użył by przetłumaczyć to coś z chińskiego na angielski

:)

Edytowane przez bamus
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Moj pierwszy raz tutaj.... to co mistrzowie polecaja w rozsadnej cenie?! jak narazie duzego pojecia nie mam, ale bardzo bardzo chcialabym nabyc ta "zabawke" i spedzac piekne wieczory przy dobrej muzyce i piwku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj pierwszy raz tutaj.... to co mistrzowie polecaja w rozsadnej cenie?! jak narazie duzego pojecia nie mam, ale bardzo bardzo chcialabym nabyc ta "zabawke" i spedzac piekne wieczory przy dobrej muzyce i piwku

 

Żeby spędzać piękne wieczory przy muzyce i piwku nie potrzebujesz "teleskopu" z allegro. :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A propos ofert na Allegro

http://allegro.pl/teleskop-pow-675x-gratisy-plakat-3d-okulary-gw-24-i1942219328.html

Przyznam się; jeszcze tak głupiej oferty nie widziałem (jeśli chodzi o treść).

 

Pozdrawiam

Marcin_K12

Edytowane przez Marcin_K12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś takiego widzę to mnie skręca. Jeśli tzw EKSPERCI to rekomendują to albo chodzą jeszcze do przedszkola albo jesteśmy jeszcze dalej za murzynami niż się mówi. A najgorsze jest to ile osób się zraziło do astronomii przez takie .... no właśnie jak to nazwać żeby psich odchodów nie obrazić. :swear:

Edytowane przez Dyoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami. Czasami wchodzę na Allegro, tak z ciekawości i oglądam oferty pseudoteleskopów. Lecz wcześniej zalinkowany "teleskop" przechodzi sam siebie.

Przykłady:

"Udoskonalona wersja modelu Perceptor, który znalazł się na pierwszej stronie artykułu w prestiżowym magazynie LOGO (nr 10/2011)."

"Teleskopy tej serii wspaniale sprawdzają się również w obserwacjach celów naziemnych – krajobrazu, samolotów, do podglądania ptaków"

"Przy projektowaniu instrumentu pamiętano o tym co najważniejsze - prostocie obsługi oraz mocnym powiększeniu."

"Teleskop ten oferuje (...) aż o 125% mocniejsze powiększenie"

"Do produkcji teleskopów Opticon wykorzystywane są wyłącznie materiały najwyższej jakości."

"Wybierając teleskop z serii Perceptor otrzymasz wszystko co niezbędne do wkroczenia w fascynujący świat astronomii: (...) wspaniałą, bogato ilustrowaną książkę „Szlakiem gwiazd”, napisaną przez ekspertów z myślą o początkujących miłośnikach kosmosu."

"Parametry techniczne mikroskopu"

itd.

 

Pozdrawiam

Marcin_K12

 

PS. Podkreślone słowa to przykładowe bzdury w tej ofercie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.