Skocz do zawartości

Astrofoto przez smartfona


poiu

Rekomendowane odpowiedzi

A ja przy okazji tego wątku zadam takie pytanko. Bo zbliża mi się czas wymiany telefonu. Tak jak dotychczas nigdy na to nie zwracałem uwagi tak teraz miło by było porobić parę fotek nocą smartfonem - jako taki dodatek do Visuala. 

I się zastanawiam jaki smartfon będzie najlepszy do takich celów? Zaznaczam że nie myślę nawet o kupnie flagowca za 4k PLN lub wiecej.

 

Moj obecny się w ogóle nie nadaje bo mogę ustawić maksymalny czas naświetlania na 2s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że mi nie zależy na Bóg wie jak dobrych zdjęciach. A telefon kupuje tak czy siak. Skoro już wydaje tą kasę to mogę kupić taki, który będzie się lepiej nadawał do fotek nocnych. 

A aparat to dodatkowe "nawet 800zl" + do tego jakiś obiektyw... Zrobi się z tego pewnie minimum 1000+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Jakich aplikacji używacie do serii zdjęć z naświetlaniem? Na Samsungach S8 i S10 nie ma wbudowanego robienia serii z ustawieniami pro, na aplikacjach Open Camera i Better Camera tak samo, nigdzie tego nie widze, są tylko serie ale bez ustawienia czasu ekspozycji, a latanie co 15 sekund i klikanie robienia zdjęć mi się nie widzi, tym bardziej przy 2 sekundach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, kaerpegie said:

Jakich aplikacji używacie do serii zdjęć z naświetlaniem? Na Samsungach S8 i S10 nie ma wbudowanego robienia serii z ustawieniami pro, na aplikacjach Open Camera i Better Camera tak samo, nigdzie tego nie widze, są tylko serie ale bez ustawienia czasu ekspozycji, a latanie co 15 sekund i klikanie robienia zdjęć mi się nie widzi, tym bardziej przy 2 sekundach 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.seebi.deepskycamera

 

Edytowane przez Agent Smith
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zaczepiłem kolegę wampum na priv i podpowiedział mi jak stackuje filmy ze smartfona.

Zasiadłem do swoich z 31.07.2021 i wyszło mi coś takiego, ale nie przykładałem się jakoś specjalnie, nie znam zaawansowanych opcji tych programów, ot takie testy czy coś z tego będzie. Nie wyciągałem na siłę.

 

2012607911_Jowisz2.thumb.png.026416899e16be2d4406f296324f031b.png

 

171126108_SaturnStack2.PNG.66f22f3be2550e531115d93737743d64.PNG

 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Podczas gdy główny zestaw focił MW w Minas de San Jose, ja postanowiłem pobawić się smartfonem :)

 

Gwiazdki niestety pojechane bo był piekielnie mocny wiatr, ale samym obłoczkom drogi mlecznej jakoś mocno to nie zaszkodziło.

 

LG V30 przyciśnięty kamykami dla stabilności.

 

4.03mm ; 30s ; ISO 3200 ; f/1.6

20210803_000838~2.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JKbooo napisał:

Podczas gdy główny zestaw focił MW w Minas de San Jose, ja postanowiłem pobawić się smartfonem :)

 

Gwiazdki niestety pojechane bo był piekielnie mocny wiatr, ale samym obłoczkom drogi mlecznej jakoś mocno to nie zaszkodziło.

 

LG V30 przyciśnięty kamykami dla stabilności.

 

4.03mm ; 30s ; ISO 3200 ; f/1.6

20210803_000838~2.jpg

w jakim programie obrabiałeś fotkę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.